Reklama

W tym artykule:

  1. Cytaty o zodiakalnej Pannie, które idealnie opisują jej charakter
  2. Cytaty dla zodiakalnej Panny, które pomogą jej odnaleźć siebie
Reklama

Cytaty o zodiakalnej Pannie, które idealnie opisują jej charakter

Panna jest dobrze zorganizowana, kieruje się zarówno sercem, jak i rozumem oraz przejawia niezwykłą skromność. Oto cytaty o pięknie człowieka spod tego znaku zodiaku.

Chciałbym stworzyć modę na pomaganie innym, świat, w którym wspieranie organizacji pozarządowych będzie czymś naturalnym dla każdego Polaka.

- Szczepan Kasiński, „Szlachetny cel. Jak opowiadać historie, które przyniosą darowizny”

Nie bądź nigdy nieżyczliwy dla obcych, bo odrobina dobroci może cię zaprowadzić naprawdę daleko, a czasem nawet pomóc przetrwać całe życie.

- Britt Collins, „Mój przyjaciel kot”

Wyjątkowi ludzie nie muszą się uciekać do fałszywej skromności. Nie polują na komplementy, lecz kiedy są nimi obdarowani – wdzięcznie je przyjmują.

- Andrew Matthews, „Bądź szczęśliwy!”

Przechodniom nie zwierzam się z moich spraw, zamiarów, prac, myśli, przywiązań, radości, smutków, głęboko przekonany, że mówiąc o sobie nudzi się innych. Jestem szczery i prawdomówny, ale nie mam otwartego serca; dusza moja zawsze pragnie zamknąć się w sobie; niczego nie dopowiadam do końca, a całe życie odsłaniam tylko w tych Pamiętnikach. Kiedy próbuję coś opowiedzieć, przeraża mnie nagła myśl, że potrwa to długo; po czterech słowach nie mogę znieść dźwięku własnego głosu i milknę.

- François-René de Chateaubriand, „Pamiętniki zza grobu”

Odwaga, kreatywność i współczucie. Owe trzy wartości, które człowiek powinien odnaleźć w sobie, choć czasem musi ich szukać nawet przez kilkadziesiąt lat. Bycie częścią organizacji utrudnia te poszukiwania, nie ułatwia. Brak odwagi, kreatywności i współczucia bywa właściwy grupie, sprawiając, że ludzie odrzucają pełne poczucie winy za tchórzostwo albo okrucieństwo.

- Keith Ablow, „Psychopata”

Cytaty dla zodiakalnej Panny, które pomogą jej odnaleźć siebie

Nie tylko pozytywne cytaty potrafią mieć dobry wpływ na człowieka. Czasem to te, które mają ważny przekaz, pomagają zmieniać się na lepsze i poznawać siebie. To głównie cytaty z książek, które pozwolą osobom spod znaku Panny się rozwijać.

Bądź więc ostrożny i broń się przed szkodliwą pochopnością w wierzeniu, w przyzwalaniu, w obiecywaniu, w mówieniu, a więcej jeszcze w gniewaniu się. Brak rozwagi w sześciu tych punktach, pociąga za sobą zwykle najgorsze skutki.

- św. Ludwik z Granady

Ktoś kiedyś powiedział mi, że czasem po prostu potrzebujemy, by ktoś nam towarzyszył. Bez słów. Bez zbędnych gestów. Ale ze wsparciem, jakie niesie sama obecność osoby, której ufamy. Z jego siłą, której czasem nam brakuje.

- Anna Bellon, „Uratuj mnie”

Najwspanialsi ludzie zawsze są najskromniejsi. Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach.

- Ota Pavel, „Śmierć pięknych saren”

Ustawiam czas na 25 minut i biorę się do roboty. Gdy pomodoro zadzwoni, to przerywam robotę, robię krótką przerwę: zaparzam herbatę, sprawdzam wiadomości na komórce itp. Po paru minutach ponownie odpalam czasomierz i działam przez następne 25 minut. I tak dalej.

- Bernard Fruga, „ISRIKUZ Pogodne przywództwo”

Miłość nie jest wyrzeczeniem się siebie i poświęceniem dla kogoś innego. Jest szczerym wyrażeniem swoich uczuć i potrzeb i empatycznym przyjmowaniem uczuć i potrzeb ukochanej osoby.

- Marshall B. Rosenberg, „W świecie porozumienia bez przemocy. Praktyczne narzędzia do budowania więzi i komunikacji”

Różnica między odwagą i tchórzostwem polega na rozwadze. Między człowiekiem bogatym a kieszonkowcem na tym by umieć w porę odejść od źle ułożonych planów.

- Brian Lumley, „Nekroskop 4: Mowa umarłych”

Nie da się żyć samą fantazją. Czasy się zmieniły, człowiek nie może być taki żywiołowy i nieokiełznany... Inaczej narobi nieszczęścia. Musi najpierw myśleć, potem działać i emocje trzymać w karbach, aby desperacja mentem nie pomieszała.

- Jerzy Krzysztoń, „Krzyż Południa”

Kiedy każda ze stron słyszy krytykę, diagnozę albo interpretację swojego zachowania, wówczas zużywa energię na samoobronę i oskarżenia, zamiast kierować się ku rozwiązaniom, które zaspokajają potrzeby.

- Marshall B. Rosenberg, „W świecie porozumienia bez przemocy. Praktyczne narzędzia do budowania więzi i komunikacji”

Rozumienie potrzeb innych ludzi nie oznacza, że nie możemy dążyć do zaspokojenia własnych. Interesujemy się i własnymi - i cudzymi potrzebami.

Reklama

- Marshall B. Rosenberg, „W świecie porozumienia bez przemocy. Praktyczne narzędzia do budowania więzi i komunikacji”

Reklama
Reklama
Reklama