Seks to szczęście? Kobiety patrzą na to inaczej niż mężczyźni
Według badań seks kojarzy się ze szczęściem bardziej mężczyznom, niż kobietom. Wyniki badanie Tracking Happiness potwierdzają, że mężczyźni mają skłonności do kojarzenia szczęścia z seksem aż o 250 proc. częściej niż kobiety!
- Julia Mandykowska
Dobry seks to szczęście? Nowe badania
W badaniu Tracking Happiness wzięło udział 665 mężczyzn i 482 kobiety w wieku 15-60 lat. Wszyscy odpowiadali na pytanie: „Które pięć słów najbardziej kojarzy Ci się ze szczęściem?”
Pytanie zadane ankietowanym zawierało haczyk. Osoby przystępujące do badania mogły wybrać tylko 5 z 15 słów, które obejmowały satysfakcję, miłość, bogactwo, oświecenie i seks. Badacze chcieli w ten sposób przeanalizować różnice między myśleniem o seksie u kobiet i mężczyzn.
20 proc. mężczyzn spośród wszystkich respondentów wybrało słowo „seks" jako swój opis szczęścia. Wśród kobiet było to zaledwie 8 proc.
PRZECZYTAJ TEŻ:
3 rzeczy, które sprawiają, że nasze życie seksualne jest udane
Jak poprawić swoje życie seksualne po porodzie?
Udany seks a wielkość ust. Ta teoria może Cię zdziwić
Seks w głowie mężczyzny?
Badania Tracking Happiness w pewnym sensie potwierdzają inne analizy. Czasopismo Psychology Today przeprowadziło inne badania i wyjaśniło, że taka zależność może mieć związek z orgazmem. Kobiety rzadziej osiągają satysfakcję seksualną w czasie seksu. Sondaż obejmował 24 tys. kobiet w wieku studenckim i dowiódł, że tylko 40 proc. z nich szczytuje podczas seksu. Natomiast wśród mężczyzn liczba ta wynosi 80 proc. Jak wynika z badania, kobiety mają o połowę mniejsze szanse na osiągnięcie orgazmu w czasie seksu, niż mężczyźni. Co więcej, w badaniu odnotowano, że dla kobiet, w przeciwieństwie do mężczyzn, przygodny seks wiąże się z piętnem.
ZOBACZ TEŻ:
7 zabiegów, które poprawiają Twoje doznania seksualne
ZNAKI ZODIAKU - kto pasuje do Ciebie w łóżku?
Brak orgazmu a zespół Kehrera
Jednym ze skutków niezaspokojenia potrzeb seksualnych u kobiety może być zespół Kehrera, czyli zaburzenie funkcjonowania miednicy małej. Wpływ na to zjawisko mogą mieć m.in.: temperament partnerów, relacje między partnerami lub mała liczba zbliżeń. Zespół Kehrera pojawia się w dwóch fazach. Pierwsza z nich dotyka sfery psychicznej. Kobieta staje się pobudzona, poddenerwowana, a czasem niemiła i prowokująca awantury. Druga faza dotyczy odczuwalnych dolegliwości w obrębie miednicy mniejszej.
PRZECZYTAJ TAKŻE: 5 kobiecych przypadłości, które utrudniają seks