Miej przyjaciółkę - jesteś tego warta!
Każdej z nas potrzebna jest osoba, do której można zadzwonić, gdy jest żle, wypłakać się, gdy ktoś nas skrzywdzi, której można opowiedzieć o wszystkich swoich sekretach i zaufać jak nikomu.
- Naj
SZUKAJ PODOBIEŃSTW
Psychologowie są przekonani, że przyjaźnimy się z osobami podobnymi do nas. Bo przyjaciółka jest wtedy naprawdę dobra, gdy przeżywa świat podobnie jak my, rozumie nas w dwóch słowach. Co ciekawe, najtrwalsze są przyjaźnie z osobami, które mają podobna jak my sytuację życiową (są w podobnym wieku, mają taką samą sytuację rodzinną).
PAMIĘTAJ O NIEJ
O przyjaźń trzeba dbać tak jak o każdy inny związek. Dlatego pamiętaj o urodzinach lub imieninach przyjaciółki, o ważnych dla niej sprawach, o tym, że wczoraj była smutna z jakiegoś powodu. Przyjaźń wymaga oferowania komuś drugiemu czasu i uwagi.
NIE ODKŁADAJ NA POTEM
Wiele kobiet, gdy się zakocha i założy rodzinę, zapomina o przyjaciółkach. Wydaje im się, że mąż i dzieci zastąpią dawne, np. szkolne przyjaźnie. Nic bardziej błędnego! Choćby mąż był rzeczywiście twoim przyjacielem, na pewno nie ząstapi przyjaciółki, która zrozumie cię jak nikt, i z którą możesz o tym mężu pogadać. Dlatego nie mów sobie: będę się spotykać z przyjaciółkami, gdy odchowam dzieci. Zostaw dzieci z mężem i umów się z nimi na dwie godziny. To luksus? A kto powiedział, ze mamy go sobie odmawiać?
BĄDŹ SZCZERA
Przed przyjaciółką nie musisz niczego udawać ani grać przed nią jakiejś roli. Jeśli będziesz sobą, z pewnością wasza przyjaźń na tym zyska. Nie oznacza to, że musisz mówić zawsze, co myślisz. Czasem nie trzeba tego robić.