Istnieją 4 fazy podniecenia seksualnego: warto je poznać
Okazuje się, że oprócz orgazmu istnieją inne fazy podniecenia seksualnego. Dowiedz się, co dzieje się z nami i naszym ciałem, zanim osiągniemy orgazm i tuż po.
- Redakcja
Jak osiągnąć satysfakcję seksualną?
W licznych publikacjach naukowych coraz częściej pojawia się stwierdzenie, że to właśnie mózg jest najważniejszym organem seksualnym, odpowiedzialnym za to, co dzieje się z naszym ciałem w trakcie podniecenia i seksu. Mózg uwalnia wtedy hormony odpowiedzialne na naszą satysfakcję seksualną. Nie bez powodu pojawia się też określenie "orgazm mózgu". W badaniu z 2016 roku odkryto, że orgazm jest podwyższonym stanem świadomości sensorycznej, który może wywołać stan podobny do transu w mózgu.
Okazuje się, że istnieją 4 fazy podniecenia seksualnego. Określili je już w latach 60-tych naukowcy William Masters i Virginia Johnson. Jeśli chcesz je poznać, zapraszamy do naszej galerii.
1 z 3
Faza 2 - Płaskowyż
W tej fazie nasze podniecenie rośnie. Łechtaczka, pochwa, penis stają się jeszcze bardziej wrażliwe. Jest to też moment, kiedy podniecenie może raz się nasilać, a za chwilę słabną i na odwrót.
2 z 3
Faza 3 - Orgazm
Tej fazy chyba nikomu nie trzeba szczegółowo opisywać. Kiedy osiągniemy maksimum podniecenia, zaczyna się orgazm. Jedne z nas osiągają orgazm w wyniku stymulacji łechtaczki, na inne działa orgazm pochwowy skupiony na stymulacji punktu G. Każda kobieta inaczej reaguje na stymulację określonych miejsc.
Z kolei mężczyźni, żeby osiągnąć orgazm często potrzebują przedłużonej stymulacji trzonu lub głowy penisa. Na pewno warto w związku poeksperymentować i szukać nowych doznań.
3 z 3
Faza 4 - Rozwiązanie
Okazuje się, że ostatnia faza podniecenia następuje po orgazmie. Wtedy mięśnie się rozluźniają, a ciało powoli wraca do stanu sprzed pobudzenia. Ten proces przebiega inaczej u kobiet i u mężczyzn. Podczas fazy rozwiązania większość mężczyzn i wiele kobiet doświadcza okresu refrakcji. W tym czasie trudno nam jest ponownie zareagować na stymulację.