Te 5 cech ZDRADZA, że potrzebujesz aprobaty innych
Wiemy, które cechy zdradzają, że za wszelką cenę potrzebujesz uznania innych.
Dlaczego potrzebujemy uznania innych?
Każdy z nas potrzebuje uznania i akceptacji w oczach innych ludzi. Dzięki temu czujemy się lepiej i wpływa to pozytywnie na nasze samopoczucie. Aprobata ze strony innych powoduje, że bardziej siebie akceptujemy i jesteśmy pewni siebie. Jednak nie ma co na siłę zadowalać innych, bo jedyną rzeczą, do której powinniśmy dążyć jest zadowolenie siebie.
Są pewne cechy charakteru, które zdradzają nas, że potrzebujemy aprobaty innych. Jakie? Zdradzamy je w naszej galerii!
1 z 4
Usprawiedliwianie się
Masz wielką potrzebę usprawiedliwiania się w każdej sytuacji? To zdradza, że za wszelką cenę chcemy przekonać do siebie drugą osobę i sprawić, żeby cię zaakceptowała.
Zastanów się, czy rzeczywiście aż tak bardzo potrzebujesz uznania drugiej osoby? Może lepiej zaakceptować siebie i żyć w przekonaniu, że jednak twoje decyzje są dobre.
2 z 4
Złoszczenie się
Złościsz się, gdy ktoś ma odmienne zdanie niż twoje? Chciałabyś, żeby każdy zgadzał się z tobą, bo czujesz się wtedy lepiej i wzmacnia się twoja pewność siebie? Jeśli tak, to oznaka tego, że potrzebujesz aprobaty innych. Pamiętaj jednak, że złość w takich sytuacjach może doprowadzić do tego, że zrazisz innych swoim zachowaniem.
3 z 4
Niezdecydowanie
Niezdecydowanie jest cechą osób, które same nie potrafią podjąć decyzji, za którą powinni wziąć pełną odpowiedzialność. To oczywiste, że czasami możesz nie mieć zdania i może ci być wszystko jedno, czego pragniesz, ale jeśli jesteś niezdecydowana na każdym kroku, to oznaka, że starasz się dopasować do innych i boisz się wyrazić swojego zdania.
4 z 4
Uzależnienie od mediów społecznościowych
W dzisiejszych czasach media społecznościowe zawładnęły naszym życiem. Wrzucamy zdjęcia na nasze profile i czekamy, ile dostaniemy "lajków". To często bywa uzależniające. Czy naprawdę potrzebujesz takiej wirtualnej akceptacji drugiej osoby? Czy gdyby nie było takiej alternatywy, nie czułabyś się pewną siebie i swoich wartości osobą? Nagminna aktywność w mediach społecznościowych, wrzucanie, zdjęć, komentowanie, "lajkowanie", sprawia, że desperacko chcemy zwrócić na siebie uwagę.