10 złych nawyków, które świadczą o twojej inteligencji
Te nawyki mogą irytować ciebie i twoich bliskich, ale tak naprawdę oznaczają, że jesteś ponadprzeciętnie inteligentna!
- Redakcja
Nawyki, które obniżają naszą inteligencję
Która z nas nie chce być inteligentna, mieć bystry umysł i łatwość w koncentracji? Niestety często nieświadomie robimy pewne rzeczy, czy dokonujemy pewnych wyborów, które powodują, że obniżamy naszą inteligencję.
Żeby zachować mózg w dobrej kondycji musimy codziennie dostarczać mu bodźców potrzebnych do jego rozwoju. Mamy tu na myśli zarówno dietę bogatą w kwasy omega, jak również treningi pamięci, czy chociażby codzienne nasze nawyki.
Okazuje się, że nasze niektóre nawyki, często uważane w oczach innych za "złe" pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, a co więcej świadczą o naszej inteligencji. Ludzie inteligentni robią wiele z tych rzeczy instynktownie i w ten sposób dbają o siebie i swój rozwój.
Obgryzasz paznokcie? Żujesz gumę? Ciągle narzekasz? - zdaniem naukowców, te z pozoru "złe nawyki" są nam potrzebne i dają nam wiele korzyści.
W naszej galerii zebrałyśmy kilka najczęściej "denerwujących nawyków". Sprawdź, co one oznaczają. Zdziwisz się, jak wiele korzyści niosą ze sobą.
1 z 9
Obgryzanie paznokci
Na dłuższą metę to oczywiście szkodliwy nawyk. Badania jednak dowodzą, że ludzie, którzy w dzieciństwie obgryzali paznockie albo ssali kciuk, rzadziej zapadają na alergię.
2 z 9
Żucie gumy
W niektórych, formalnych sytuacjach to oczywiście niegrzeczne, ale w bardziej prywatnych żucie gumy pomaga się zrelaksować i obniżyć poziom stresu.
3 z 9
Spóźnianie się
Badania dowodzą, że ci, którzy często się spóźniają, to zazwyczaj... optymiści i idealiści. Oczekują od życia tylko najlepszego, dlatego czasem ciężko im zrozumieć, że godzina to za mało, aby zdążyć ze wszystkimi obowiązkami i np. dojechać do pracy.
4 z 9
Wiercenie się
Zakładanie nogi na nogę, zmienianie pozycji przy biurku, ruszanie dłońmi - na dłuższą metę to zdrowe, zwłaszcza jeśli spędzasz dużo czasu w pozycji siedzącej.
5 z 9
Utrzymywanie bałaganu na biurku
Czasem bałagan jest tylko pozorny, a osoba, która potrafi utrzymać go w ryzach, w rzeczywistości jest niezwykle produktywna i nastawiona na realizację celów.
6 z 9
Narzekanie
Narzekanie i marudzenie nie zawsze jest szkodliwe i dołujące. Czasem wręcz pomaga i sprzyja poczuciu szczęścia. Wystarczy narzekać tak, by nie obarczać jednocześnie innych poczuciem winy, a do tego mieć pomysł na poprawę sytuacji i doceniać pomoc.
7 z 9
Plotkowanie
Okazuje się, że można plotkować w taki sposób, by nie ranić, tylko pomagać innym. Eksperci nazywają to plotkowaniem prospołecznym.
8 z 9
Używanie słów - przerywników
Uhm, aaa, yyy, więc - to tzw. wyrazy "zapychacze", używane pomiędzy słowami. Dowiedziono, że częściej stosują je osoby ciężko pracujące, ponadto takie przerywniki pomagają lepiej zrozumieć i zapamiętać słowa rozmówcy.
9 z 9
Marzenie
Sen na jawie, chwilowe oderwanie się od rzeczywistości, pozwolenie sobie na to, by umysł przez moment odpoczął od bieżących spraw - to wszystko czyni nas bardziej kreatywnymi. Podobno wystarczy 12-minutowa przerwa na takie marzenia podczas pracy nad trudnym zadaniem, by znaleźć najlepsze rozwiązanie nurtującego nas problemu.