Ta 1 cecha wyróżnia ludzi inteligentnych. Na pewno się tego nie spodziewasz
Eksperci wskazują, że ta 1 cecha wyróżnia ludzi inteligentnych. Zobacz, co to takiego. Z pewnością będziesz zaskoczony.

Często zastanawiamy się nad tym, po czym poznać inteligentnego człowieka. Niektórzy bowiem są mistrzami w udawaniu, ale w rzeczywistości nie mają zbyt wysokiego IQ. W sieci możemy znaleźć różne testy psychologiczne, które mają nam to ułatwić, ale nic nie wskaże nam tego tak jak konkretne elementy osobowości. Już jakiś czas temu podawałyśmy 3 cechy, które świadczą o inteligencji. Eksperci uważają też, że inteligentni ludzie zawsze mówią to 1 zdanie. Na tym jednak nie koniec. Teraz wskazali, że ta 1 cecha wyróżnia ludzi inteligentnych.
Ta 1 cecha wyróżnia ludzi inteligentnych
Portal chillizet.pl przytoczył wyniki różnych badań dotyczących funkcjonowania ludzkiego mózgu. Okazuje się, że osoby, które wykazują się wyższym poziomem inteligencji, jednocześnie charakteryzują się pewną cechą, która nikomu z nas nie wpadłaby na myśl, a jednak.
Badania na ten temat sięgają XIX wieku. Wówczas niemiecki psycholog Hermann Ebbinghaus stworzył tzw. krzywą zapominania. Następnie tą kwestią zajęli się naukowcy z Uniwersytetu w Toronto. Ich spostrzeżenia były niezwykle podobne do tych z XIX wieku, mianowicie... ludzie, którzy mają wyższe IQ, częściej zapominają.
Zapominanie to cecha ludzi inteligentnych
Zapominalstwo w życiu nie skojarzyłoby nam się z pozytywnymi cechami mózgu, a jednak. Okazuje się, że nasza głowa jest w stanie pomieścić wiele informacji, ale gdy są to naprawdę istotne wiadomości - w tym analizy, które prowadzimy jako ludzie inteligentni. Może się zatem zdarzyć, że wówczas nie starczy w niej miejsca na codzienne błahostki.
Naukowcy są zgodni, że ludzki mózg nie jest w stanie zarejestrować wszystkich informacji, które dochodzą do niego w ciągu dnia. Niektóre z nich sam z siebie uznaje za niepotrzebne i po prostu je odrzuca. Wszystko dlatego, żeby magazynować wyłącznie istotne informacje oraz wspomnienia. I właśnie w związku z tym wielu inteligentnych ludzi doskonale pamięta, co robiło np. 12 lat temu konkretnego dnia, ale nie potrafi sobie przypomnieć, co wydarzyło się, chociażby tydzień temu.
Zapominanie jest zatem bardzo przydatną funkcją mózgu, ponieważ potrafi uporządkować myśli i zrobić miejsce dla tych naprawdę istotnych. Trzeba jednak pamiętać, że coś takiego może być oznaką poważnej choroby. Dopóki są to sporadyczne sytuacje, które nie utrudniają życia nam oraz naszym bliskim, nie ma powodu do zmartwień. Gdy jednak sytuacja się powtarza, warto skonsultować się z lekarzem, który doradzi nam, czy to już powód do zmartwień, czy może po prostu oznaka naszej inteligencji.
Polecane
„Zajmowałam się córką, bo musiałam, na pewno nie z miłości. Macierzyństwo mnie sromotnie rozczarowało”
„Po suto zakrapianej imprezie obudziłem się w obcym łóżku bez żony. Pokłóciliśmy się tak, że na pewno tego nie zapomnę”
„W Wigilię babcia zrobiła taką niespodziankę, że prawie zakrztusiłam się ością. Kolejnych Świąt na pewno nie będzie”
Wielki horoskop na tłusty czwartek 2025. Dla 3 znaków zodiaku na pewno nie będzie słodki
Horoskop na jutro 3 października 2024 dla Barana. Spodziewaj się sukcesów zawodowych
Promocja
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 8
Neuropeptydy w kosmetyczce. Technologia, która zatrzymuje czas
Współpraca reklamowa
Zaproś sztukę do swojego wnętrza z nową linią Velvet ART
Współpraca reklamowa
Jak dobrać damskie buty zimowe do swojego stylu i sylwetki?
Współpraca reklamowa
Wybierz się do Suntago i wypocznij w tropikalnym stylu
Współpraca reklamowa
„Woda opadła, psy zostały” – rusza kampania pomocowa dla bezdomnych zwierząt
Współpraca reklamowa
Blask, ciepło i styl na chłodniejsze dni z SHEIN
Współpraca reklamowa
Blaupunkt świętuje 100-lecie innowacyjnym gramofonem wertykalnym VT100
Współpraca reklamowa