Reklama

Narodowy Dzień Robienia Czegoś Miłego niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie. Idea tego nietypowego święta to nic innego jak skierowana do nas zachęta, by choć na chwilę zatrzymać się w biegu, przystanąć i oderwać się od problemów dnia codziennego. Okazanie aktu dobroci wobec bliskich lub sprawienie sobie małej przyjemności przypomina nam o tym, co tak naprawdę jest w życiu ważne i o czym powinniśmy pamiętać. Dowiedz się, w jaki sposób możesz zadbać o swój dobrostan.

Reklama

Kiedy wypada Dzień Robienia Czegoś Miłego?

5 października obchodzimy Narodowy Dzień Robienia Czegoś Miłego (ang. National Do Something Nice Day). To dokonała okazja by, sprawić małą przyjemność nie tylko swoim bliskim, ale także i sobie. Często w natłoku codziennych zajęć i obowiązków nie mamy czasu, by w pełni zadbać o swoje potrzeby. Na szczęście w tym roku święto wypada w sobotę, co oznacza, że bez większych wyrzutów sumienia możemy pozwolić sobie na chwilkę zapomnienia i odrobinę relaksu. Nie ulega wątpliwości, że gdy tylko otoczy nas dobra energia, świat nabierze barw.

Jak celebrować Międzynarodowy Dzień Robienia Czegoś Miłego?

Życie pisze nam przeróżne scenariusze i nie zawsze daje powody do radości. Gdy kłopoty spędzają nam sen z powiek, trudno wykrzesać z siebie entuzjazm. Co więcej, niektóre osoby mają tendencję do nieustannego krytykowania i głośnego wyrażania swojego niezadowolenia, nawet jeśli nie mają ku temu podstaw. Takie narzekanie nie tylko demotywuje osobę, która nie szczędzi gorzkich słów, ale także może negatywnie wpływać na jej otoczenie. Dlatego też wszyscy maruderzy powinni wziąć sobie do serca przesłanie tego nietypowego święta i... zrobić coś miłego dla siebie oraz bliskich. Nie musi to być coś wielkiego. Wystarczy:

Nawet najmniejszy akt dobroci sprawi, że w naszych sercach pojawi się iskierka szczęścia. Pozytywne emocje i dzielenie się dobrem sprawiają, że możemy z docenić siebie, poczuć się częścią wspólnoty i z optymizmem spojrzeć na otaczający nas świat.

Zadbaj o swój dobrostan

Optymizm i poczucie humoru nierzadko pomagają nam wyjść z opresji. Jednak niezwykle szybkie tempo życia i natłok obowiązków sprawiają, że w niektórych sytuacjach może to być niewystarczające. Dlatego w kryzysowych momentach warto skorzystać z metod i technik relaksacyjnych, które pomogą nam skutecznie obniżyć poziom stresu.

  • Medytacja mindfulness, czyli tzw. trening uważności opiera się na doświadczaniu świata wszystkimi pięcioma zmysłami. Uważność i zwracanie uwagi na to, co dzieje się tu i teraz przyczynia się do poprawy samopoczucia, koncentracji oraz redukuje poziom stresu.
  • Relaksacja Jacobsona pomaga zredukować stres poprzez kontrolowane napinanie i rozluźnianie mięśni. Poprzez pracę z ciałem nasz umysł staje się spokojniejszy. Regularne praktykowanie pomaga uporać się z nagromadzonymi negatywnymi emocjami.
  • Ćwiczenia relaksacyjne pomagają rozładować napięcie i wprowadzają w stan odprężenia. Dzięki nim możemy zrozumieć siebie, a w konsekwencji lepiej kontrolować emocje.
Reklama

Dbanie o dobrostan wymaga regularności i świadomego działania. Dzień Robienia Czegoś Miłego to doskonała okazja, by przypomnieć o tym, że jeśli my o sobie nie zadbamy, to nikt inny tego za nas nie zrobi.

Reklama
Reklama
Reklama