Dlaczego nie powinno się mówić "na zdrowie"? W ten sposób ściągasz pecha na ukochaną osobę
Niektórych rzeczy nie powinniśmy mówić z zasady, ale też dla dobra naszych bliskich. Ten zwrot do nich należy. Zobaczcie, dlaczego nie powinno się mówić "na zdrowie" - zwłaszcza ukochanej osobie.

- Katarzyna Racławska
W tym artykule:
Nikt z nas nie chce ściągnąć nieszczęścia na siebie i swoich bliskich. Ta druga możliwość jest jednak niemal pewna, jeśli nie powstrzymamy się przed mówieniem pewnych rzeczy. Jakiś czas temu pisałyśmy, że należy uważać na 1 rzecz podczas składania życzeń imieninowych. Okazuje się, że także na co dzień powinniśmy uważać na to, co mówimy do innych.
Tej 1 rzeczy nie mów ukochanej osobie
Niektóre kwestie z reguły wypowiadamy machinalnie, bo wydaje nam się, że są związane z zasadami dobrego wychowania. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że niektóre z nich nie dość, że mogą wprowadzić naszego rozmówcę w zakłopotanie, to jeszcze są w stanie ściągnąć na niego nieszczęście.
Zobacz także:
Babcia z Lubelszczyzny ostrzega: nie dawaj nikomu chusteczki. Ześlesz na tę osobę łzy
Niektóre sytuacje, które czyhają na nas w życiu, mogą przyciągnąć do nas pecha. Nigdy nie dawaj nikomu chusteczki, ani jej nie bierz, jeśli nie chcesz płakać. Na szczęście istnieje sposób, aby to odczarować.
"Na zdrowie" to wyrażenie, które mówimy z reguły wtedy, gdy ktoś kichnie w naszej obecności. Wydaje nam się oznaką kultury i szacunku. Niestety w rzeczywistości tak nie jest. Życzenia zdrowia mogą przynieść bowiem efekty odwrotne do zamierzonych i przyciągnąć choroby do tej osoby.
Co ciekawe, ta zasada jest również uwarunkowana przez savoir-vivre. Zobaczcie, dlaczego nie powinno się mówić "na zdrowie".
Dlaczego nie powinno się mówić "na zdrowie"
Specjaliście od dobrych manier są zgodni, że nikomu nie powinno się mówić "na zdrowie" - czy to nasi bliscy, czy osoby, które znajdują się w naszym otoczeniu z przypadku. Abstrahując od nieszczęść, które jesteśmy wówczas w stanie ściągnąć na taką osobę, jest to także przejaw braku kultury.
Okazuje się, że mówiąc "na zdrowie", ściągamy uwagę na osobę, która znalazła się w kłopotliwej sytuacji. Kichanie jest bowiem czynnością fizjologiczną, oczywiście zupełnie naturalną, ale też sugerującą, że dana osoba może posiadać dolegliwości, którymi nie chce dzielić się z innymi. Życząc jej zdrowia, nie dość, że zwracamy na nią uwagę, to jeszcze sprawiamy, że może czuć się zobowiązana do wytłumaczenia swojego stanu zdrowia.
Zobacz także:
Pod żadnym pozorem nie dawaj tej rzeczy w prezencie. Inaczej ściągniesz nieszczęście
Chcesz obdarować bliską osobę od serca? Uważaj na symboliczne znaczenie przedmiotów. Pod żadnym pozorem nie dawaj tej rzeczy w prezencie. W przeciwnym wypadku ściągniesz nieszczęście. Przeczytaj, czego lepiej nie kupować na prezent.
Jak widzicie, nikt z nas nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji. Właśnie dlatego, zgodnie z zasadą: "Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe", powinniśmy zrezygnować z tej formy "życzeń".
Polecane
Pod żadnym pozorem nie rób tego w Dzień Kobiet. W ten sposób ściągniesz na siebie pecha
Nie trzymaj pieniędzy w tym miejscu. Jeśli to robisz, ściągasz na siebie pecha w finansach i miłości
Sprawdzony sposób na uwolnienie się od pecha i problemów. 3 minuty dzielą cię od szczęścia
Babciny sposób na usunięcie pecha po krzywym spojrzeniu. W 3 minuty oczyścisz swoją aurę
Promocja
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 8
Neuropeptydy w kosmetyczce. Technologia, która zatrzymuje czas
Współpraca reklamowa
Zaproś sztukę do swojego wnętrza z nową linią Velvet ART
Współpraca reklamowa
Jak dobrać damskie buty zimowe do swojego stylu i sylwetki?
Współpraca reklamowa
Wybierz się do Suntago i wypocznij w tropikalnym stylu
Współpraca reklamowa
„Woda opadła, psy zostały” – rusza kampania pomocowa dla bezdomnych zwierząt
Współpraca reklamowa
Blask, ciepło i styl na chłodniejsze dni z SHEIN
Współpraca reklamowa
Blaupunkt świętuje 100-lecie innowacyjnym gramofonem wertykalnym VT100
Współpraca reklamowa
Paulina Krupińska w Świątecznej Kampanii Homla
Współpraca reklamowa