Tomasz Zubilewicz na garściowej diecie
Nie tylko kobiety dbają o swój wygląd oraz szczupłą i wysportowaną sylwetkę. Coraz częściej odchudzają się również mężczyźni. Jednym z nich jest Tomasz Zubilewicz – król pogody w TVN, dziennikarz i podróżnik. W ciągu zaledwie miesiąca zrzucił 5 kilogramów!
- Naj
Przede wszystkim chciałem udowodnić sobie, że mogę to zrobić – wyznaje prezenter. Dieta to dobre ćwiczenie woli. Wybrałem się do dietetyka, aby ustalił mi menu, którego będę przestrzegał bez stresujących wyrzeczeń – dodaje. Nowa dieta Tomasza Zubilewicza, zbliżona do diety garściowej, została ułożona w ten sposób, aby oszczędzić mu napadów głodu i związanego z tym stresu. Jej istota polega na tym, by jeść małe posiłki o ściśle określonych porach. Po szczegółowych badaniach i wywiadzie dietetyk zaproponował prezenterowi pięć posiłków dziennie, spożywanych co 3 godziny. Nie zabronił jedzenia określonych produktów, podkreślił jednak, jak ważne jest, by każda porcja istotnie była niewielka, bez żadnego „naginania”. Zaproponował ograniczenie białego pieczywa i częstsze jedzenie potraw mięsnych, zalecił też aktywność fizyczną, do której nie musiał Zubilewicza zachęcać. Dziennikarz gra w piłkę nożną, a 2 razy w tygodniu biega na stacjonarnej bieżni. – Dieta trwała miesiąc, ale po jej upływie również stosuję się do zaleceń dietetyka – podkreśla Zubilewicz. – Zresztą pewne nawyki wchodzą w krew, tak jak właśnie przestrzeganie godzin posiłków. Po miesiącu diety Tomasz Zubilewicz zaobserwował nie tylko znaczny ubytek wagi, ale też poprawę nastroju. Z czystym sumieniem poleca swoją dietę wszystkim tym, którzy mają ochotę pozbyć się nadmiaru zimowego tłuszczyku.
Przykładowy Jadłospis
Śniadanie
– garstka płatków owsianych z mlekiem
– kiwi
– kawa
II śniadanie
– 2 małe kanapki z pełnoziarnistego pieczywa z szynka drobiowa, serem i pomidorem
Obiad
– grillowany stek wołowy (wielkości połowy dłoni) – bukiet surówek (pół garści) Podwieczorek
– 2 banany
Kolacja
– jajko na miękko
– kromka pieczywa razowego z twarożkiem ze szczypiorkiem
5 zasad diety garściowej
1. Cały posiłek musi zmieścić się w płasko rozłożonej dłoni (garści).
2. Ponieważ porcja jest niewielka, powinnaś jeść co 3–4 godziny.
3. Unikaj produktów gotowych (zupki w proszku, makaron do zalewania gorącą wodą).
4. Potrawy przyprawiaj ziołami, raczej nie solą.
5. Posiłki powinny być różnorodne (np. śniadanie: 3 łyżki płatków, mały kubek jogurtu, obiad: 1/2 piersi kurzej, 1/4 gotowanego brokuła, podwieczorek: szklanka soku pomidorowego z łyżką otrąb, kolacja: grahamka z łyżką twarożku śmietankowego i 3 liśćmi sałaty).