Reklama

Prawidłowość tę odkryli już jogini kilka tysięcy lat temu. Opracowali zestaw prostych ćwiczeń oddechowych, które w kilka minut odprężają. Bardzo skuteczne są tzw. głębokie oddechy ujjayi (słyszalne, rezonują w gardle, a nie w nozdrzach, pierwszym krokiem do ich wykonania jest mówienie „ha” z zamkniętymi ustami). W chwili napięcia zamknij oczy i zlokalizuj, gdzie w ciele zakumulowany jest stres (może być odczuwalny np. w klatce piersiowej lub głowie). Następnie skieruj uwagę na to miejsce, jednocześnie wykonując długie wdechy i wydechy ujjayi. Po 5-10 minutach napięcie powinno odpuścić.
Kolejną ważną kwestią jest podniesienie ogólnej odporności organizmu. Odpowiednia ilość snu, zdrowa dieta (bogata w świeże warzywa i owoce, które zawierają poprawiające nastrój flawonoidy), regularne uprawianie sportu wzmocnia twój organizm, jednocześnie sprawiając, że będzie dużo łatwiej znosił stres. Warto uzupełnić dietę suplementami. City Factor Less Stress hamuje negatywny wpływ stresu, poprawia kondycje serca i całego układu krążenia. W skład preparatu wchodzą m.in. tlenek magnezu, ekstrakt z rożeńca górskiego i owies.
Nieodzowna w redukowaniu napięć jest rozmowa. Miałaś ostrą sprzeczkę w pracy z szefem? Gdy nadarzy się okazja, porozmawiaj z kimś o niej. W zupełności wystarczy rozmowa z siostrą, mamą lub przyjaciółka. Jej celem jest nie tyle uzyskanie porady, ile możliwość wygadania się. Dzięki temu nabierzesz dystansu i wyrzucisz z siebie nieprzyjemne emocje. Po stresującym wydarzeniu zajmij się czymś innym (np. wstań od komputera i idź na herbatę). Ważne, aby całe ciało zmieniło układ, w którym się znajduje.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama