Reklama

Po pierwsze – harmonogram zadań
Wiosenne porządkowanie warto zacząć od gruntownego przeglądu zawartości szaf i półek oraz usunięcia wszystkich niepotrzebnych przedmiotów. Warto je od razu posegregować, formując trzy grupy:

Reklama

Pierwsza to rzeczy stare, zniszczone, poplamione, jednym słowem - nie nadające się już do użytku. Te przedmioty należy bezwzględnie wyrzucić.

Druga grupa to artykuły sentymentalne, sezonowe, używane stosunkowo rzadko, aktualnie niepotrzebne (np. wózek dziecięcy, który może się jeszcze przydać w przyszłości). Te przedmioty wyczyść, popakuj w wytrzymałe worki lub kartony i zmagazynuj. Możesz wykorzystać do tego skrytkę czy pomieszczenie gospodarcze, albo wynająć boks w magazynie self storage (niewielki, np. 1m2 jeżeli przedmiotów jest mało lub odpowiednio większy, jeżeli chcesz przechować np. meble dziecięce, sprzęt AGD i inne, duże przedmioty). Nie polecamy magazynowania rzeczy w piwnicach, na strychach czy w garażach, ponieważ panująca tam wilgoć może spowodować nieodwracalne uszkodzenia.

Reklama

Trzecia grupa to przedmioty, które zostają po usunięciu wszystkich niepotrzebnych. To rzeczy używane na co dzień. Zanim zaczniesz je układać, porządnie odkurz szafy i wyczyść półki, a następnie wstaw wszystkie przedmioty tak, aby mieć do nich łatwy i czytelny dostęp. Skoro w szafach i na półkach panuje już porządek, możesz przystąpić do kolejnych prac. To mycie okien wraz z ramami, parapetami oraz roletami zewnętrznymi. Następnie warto zabrać się za wypranie firan i pokrowców poduszek, trzepanie dywanów oraz czyszczenie wykładzin i tapicerek na meblach wypoczynkowych. Ostatnim etapem jest gruntowne odkurzenie i umycie podłóg oraz dbałość, by porządek utrzymał się jak najdłużej.
Po drugie – własny boks self storage
Własny magazyn self storage to już nie moda, ale standard. W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na niewielki boks o wielkości np. 1 czy 2 m2, by przechować kartony z odzieżą sezonową, zabawkami, pamiątkami czy dokumentami. Jeżeli twoje potrzeby są większe, możesz wybrać średniej wielkości magazyn, o wielkości 4 czy 7 m2, w którym z powodzeniem zmagazynujesz opony, narty czy sprzęt RTV/AGD. Dla wyjątkowych potrzeb, można wynająć pomieszczenie o wielkości nawet 20 m2, w którym pomieścisz dobytek z kilkuset metrowego domu czy biurowca.
Jak mówi Agata Siporska, koordynator ds. marketingu z Kangu Self Storage:
Nasze obiekty w tej chwili to łącznie ponad 2300 m2 powierzchni magazynowej czyli ponad 500 boksów do wynajęcia, o różnych wielkościach od 1 do 20 m2, usytuowane w największych miastach w Polsce. Obecnie magazyny można znaleźć w Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie, a już za kilka tygodni, dostępne będą także na terenie Warszawy. Jak zaznacza ekspertka, warszawska lokalizacja to najnowsza inwestycja firmy. Obiekt nie bez powodu znajduje się w kompleksie Platan Park II (ul. Poleczki 23), co zapewnia wygodny dojazd m.in. dzięki bezpośredniemu połączeniu z trasą ekspresową S2.
Warszawski oddział Kangu Self Storage znajduje się na trzech kondygnacjach. Ulokowano w nim łącznie 650 boksów o wymiarach od 1 do 13 m2. Magazyn dostosowany jest dla wszystkich, nawet najbardziej wymagających klientów. Na jego terenie znajduje się parking dla klientów, wewnątrz są dwie windy, platforma dla osób niepełnosprawnych oraz inne dodatkowe udogodnienia, np. wózki platformowe i ręczne wózki paletowe, możliwość zakupu opakowań i innych przydanych materiałów.
Podobnie jak nasze pozostałe obiekty, tak i ten został wyposażony w najwyższej jakości zabezpieczenia przeciwpożarowe oraz nowoczesny system monitoringu i kontroli dostępu w postaci indywidualnych kart - podsumowuje Agata Siporska.
Oficjalne otwarcie magazynu Kangu Self Storage w Warszawie nastąpi w kwietniu 2016 r. Warto śledzić to wydarzenie, ponieważ towarzyszyć mu będzie event na otwarcie oraz specjalne promocje dla pierwszych klientów. Równocześnie pojawią się promocje wiosenne w innych lokalizacjach Kangu Self Storage w całej Polsce.

Reklama
Reklama
Reklama