Biochemiczka wygrała konkurs piękności. Na scenie przeprowadziła zaskakujący eksperyment
Większość uczestniczek konkursów piękności prezentuje podczas pokazu talentów podobne umiejętności: grę na instrumencie, śpiew lub popisy gimnastyczne. Zupełnie inaczej do sprawy podeszła 24-letnia biochemiczka, która swój tytuł zawdzięcza eksperymentowi naukowemu. Jak piękna naukowiec rozumie rolę współczesnej miss? Czy jej wygrana oznacza zmianę polityki organizatorów Miss America?
- Patrycja Fijałkowska
Nowa Miss Virginia jest naukowcem
Camille Schrier ma 24 lata, tytuł licencjata z biochemii i biologii systemów, a planach doktorat z farmacji. Na scenie pokazała niezwykle efektowny proces rozkładu nadtlenku wodoru. Niczym w filmach: po wlaniu do szklanych pojemników kilku składników zaczęła z nich buchać kolorowa piana. Eksperyment wzbudził zachwyt widzów i jury, a jej samej zapewnił zwycięstwo w konkursie. We wrześniu Schrier będzie reprezentować swój stan na wyborach Miss America. Dlaczego zapracowana naukowiec postanowiła zostać królową piękności?
Nowa Miss Virginia: szykują się zmiany w konkursach piękności?
Po ceremonii wręczenia korony Miss Virginia Schrier wygłosiła krótką przemowę, która naszym zdaniem jest jeszcze ciekawsza niż sam eksperyment. Piękna naukowiec zdradziła, jak postrzega swoje zwycięstwo w konkursie:
Jestem kimś więcej niż Miss Virginia. Jestem Miss Biochemii, Miss Biologii Systemów, Miss Farmacji, która nie może się doczekać kariery w przemyśle farmaceutycznym. To była dla mnie okazja do zmiany koncepcji talentu przez pokazanie na scenie mojej pasji do nauk ścisłych. Dla mnie talent nie jest pasją samą w sobie, ale umiejętnością udoskonaloną przez lata nauki.
Godne podziwu jest jednak nie tylko podejście samej zwyciężczyni, ale także organizatorów konkursu. Przewodnicząca rady nadzorczej, Gretchen Carlson, zaznaczyła, że decyzja jury zapowiada zmianę tego, czym są wybory miss w USA. Zamiast skupiania się wyłącznie na atrakcyjnej figurze i twarzy – amerykańskie królowe piękności będą teraz wybierane także pod kątem pracowitości i determinacji w dążeniu do celów.
Warto wspomnieć, że Carlson wygrała konkurs Miss America w 1989 roku. Teraz słynie z walki o prawa kobiet, w tym upodmiotowienie uczestniczek wyborów miss. To ona była jedną z osób stojących za wyeliminowaniem z konkursu obowiązkowego pokazania się w stroju kąpielowym.
Czy sądzicie, że nowe zasady konkursów miss faktycznie zmienią coś w kwestii sposobu kreowania wizerunku pieknych kobiet w mediach?