Eurowizja Junior pod znakiem zapytania. "Negatywny wpływ na rozwój dzieci"
Rada Programowa TVP ogłosiła, że konkurs Eurowizja Junior jest sprzeczny z ustawą o radiofonii i telewizji, która zabrania rozpowszechniania audycji "zagrażających fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich".
Eurowizja Junior pod znakiem zapytania. "Negatywny wpływ na rozwój dzieci"
W obliczu sukcesu polskich reprezentantek w konkursie Eurowizja Junior, to zaskakująca decyzja rady programowej TVP, która zgłosiła sprzeciw wobec kontynuowania przez TVP S.A. współpracy przy organizacji konkursu.
W uzasadnieniu tego sprzeciwu widnieje, że Rada Programowa TVP uznała, że konkurs Eurowizja Junior jest sprzeczny z ustawą o radiofonii i telewizji, która zabrania rozpowszechniania audycji "zagrażających fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich". Zgodnie z wolą Rady powinna zostać autorska audycja stworzona Telewizję Polską S.A. promująca utalentowane artystycznie dzieci i młodzież „w sposób zgodny z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji".
Ochrona ta nie powinna się sprowadzać wyłącznie do ograniczenia emisji treści, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój fizyczny, psychiczny i moralny dzieci i młodzieży, ale również powinna uwzględniać wpływ, jaki mają te programy na dzieci, które biorą w nich udział.
Zobacz też: Viki Gabor odpowiada na krytykę Tomasza Raczka: "Myślę, że show-biznes raczej nie jest w stanie mi zagrozić"
Eurowizja Junior jest niezwykle szczęśliwym dla Polski konkursem. Dwa razy z rzędu ten międzynarodowy konkurs wygrały polskie reprezentantki: Wiktoria "Viki" Gabor i Roksana Węgiel, które dziś cieszą się wielką popularnością i światową sławą.
1 z 4
Eurowizja Junior negatywny moralny wpływ na dzieci
2 z 4
Eurowizja Junior pod znakiem zapytania
3 z 4
Eurowizja Junior pod znakiem zapytania
4 z 4
Eurowizja Junior pod znakiem zapytania