Reklama

Biedronka rozdaje vouchery na zakup podpasek

Ubóstwo menstruacyjne dotyczy niemal pół miliona kobiet w Polsce. Biedronka postanowiła pomóc tym, które stają przed wyborem czy kupić żywność, czy podpaski bądź tampony - 20 maja sieć dyskontów rozpoczyna akcję "Razem zacznijmy okres zmian". Zasady są proste: wystarczy zakupić w dyskoncie wybrane produkty marki Femina, aby otrzymać voucher o wartości 100% wydanej kwoty, który można przeznaczyć na kolejne zakupy lub przekazać na rzecz organizacji zrzeszonej w ramach inicjatywy Okresowa Koalicja. Voucher można wykorzystać w ciągu kolejnych 7 dni na dowolne produkty z wyłączeniem alkoholu, papierosów, produktów żywienia początkowego oraz doładowań kart, aby skorzystać z akcji należy też posiadać kartę Moja Biedronka. Osoby, które chcą poprzez przekazanie voucheru pomóc innym kobietom muszą zarejestrować go na stronie www.biedronka.pl/okres-zmian.

Reklama

Reklama

„KREW NAS ZALEWA!”: Okresowa Koalicja ogłasza Rok Menstruacji

"Tylko razem możemy zmieniać rzeczywistość, która nas otacza, bo okres jest sprawą nas wszystkich. Ignorowanie tematu menstruacji sprawia, że KREW NAS ZALEWA! Zmieńmy to razem!" - czytamy w manifeście Okresowej Koalicji - nowo powstałej komitywy największych organizacji, walczących z wykluczeniem menstruacyjnym. Jakie są jej postulaty?
Okresowa Koalicja
GettyImages

Okresowa Koalicja

Okresowa Koalicja to zrzeszenie aktywistów i aktywistek, działających z ubóstwem i wykluczeniem menstruacyjnym w Polsce. Inicjatywa powstała 8 marca 2021 i rozpoczęła działalność od manifestu pod hasłem "Krew nas zalewa", z którym wiąże się szereg zaplanowanych działań, mających na celu zwiększenie dostępności produktów higieny menstruacyjnej, a także edukacja i zniesienie tabu dotyczącego miesiączki. Do Okresowej Koalicji należą: Akcja Menstruacja, Czasopismo Szajn, Fundacja One Day, Fundacja Ja, Nauczyciel, Fundacja Pokonać Endometriozę, Grupa Ponton, Jak Wychować Dziewczynki, Kulczyk Foundation, Moonka, Natalia Miłuńska, Pani Miesiączka, Polski Czerwony Krzyż, Różowa Skrzyneczka i Stowarzyszenie „Pogotowie Społeczne”.

Ubóstwo menstruacyjne w Polsce: "Pożyczam koleżankom podpaski, bo widzę, że używają skarpetek"

Ubóstwo menstruacyjne w Polsce to realny problem, o którym nareszcie zaczęliśmy mówić głośno. Problem mocno dotyka nastolatki w szkołach, które muszą pożyczać podpaski od koleżanek czy brać od swoich nauczycielek. Takich dziewczyn i kobiet, które nadal używają waty lub robią sobie w domu podpaski ze skarpetek jest wiele. Do tego dochodzi wstyd i upokorzenie. O poważnym problemie ubóstwa menstruacyjnego, z którym rząd nadal nic nie robi rozmawiamy z Emilią Kaczmarek, jedną z założycielek Akcji Menstruacji.
Ubóstwo menstruacyjne
Getty Images
Reklama
Reklama
Reklama