Girls Go Start-up Academy - co to takiego?
Akademia, która wspiera kobiety i pomaga stworzyć własny biznes
Na czym polega projekt Girls Go Start-up! Academy?
Girls Go Start-up! Academy to akademia innowacji dla maturzystek, studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych, która dostarcza wiedzę i kontakty niezbędne dla stworzenia i poprowadzenia własnego start-upu w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).
W ramach programu prowadzony jest konkurs Shesnnovation - pierwszy w Polsce konkurs na pomysł na kobiecy start-up technologiczny. Jego misją jest promocja potencjału innowacyjności kobiet.
Do udziału w projekcie zapraszan są szczególnie maturzystki, studentki, doktorantki i absolwentki kierunków technicznych, ścisłych, medycznych oraz pokrewnych. Najważniejsze jest, aby składając aplikację mieć zarys pomysłu na własny start-up technologiczny.
Girls go start-up! Academy to: 12-miesięczne wsparcie wybitnych Mentorek – kobiet działających w obszarze nowych technologii, nauk ścisłych, ekspertek z dziedziny start-upów oraz cykl szkoleń. W efekcie rocznego programu powstaną seed-upy (zaawansowane pomysły na własną działalność) oraz start-upy (zalążki firm).
Akademia realizowana jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz Stowarzyszenie TOP500 Innovators, przy współpracy z Ambasadą USA.
Fundacja Edukacyjna Perspektywy od 10 lat wspiera kobiety w nauce, technologii i innowacji. Ma na swoim koncie takie inicjatywy jak m.in.: Dziewczyny na politechniki!, Lean in STEM, Nowe technologie dla dziewczyn, Potencjał kobiet dla branży technologicznej i Dziewczyny do nauki!
Jakie projekty zostały zrealizowane?
W ubiegłym roku udało się zrealizować trzy projekty: HeroIN, Dziki ogród - biżuteria z roślinami in vitro oraz Furnizzle - Marketplace dla polskich projektantów mebli i dodatków.
HeroIN - powstało z myślą o potrzebach kobiet, żyjących w dużym tempie, chcących zachować maksimum elegencji i wygody. Projekt łączy wygodę sportowego obuwia z elegancją szpilek.
Dziki ogród - biżuteria z roślinami in vitro – wybrane małe rośliny są hodowane w laboratorium, a następnie szczelnie zamykane w specjalnych przezroczystych pojemnikach. Dzięki temu można je swobodnie komponować z drewnem, rzemykami, skórzanymi paskami lub łańcuszkami.
Furnizzle - Marketplace dla polskich projektantów mebli i dodatków – projekt jest ukierunkowany na współpracę z utalentowanymi, kreatywnymi i inspirującymi ludźmi, którzy z pasją zajmują się projektowaniem mebli
Mocno wspieramy takie projekty i kibicujemy młodym, ambitnym kobietom, które mają ciekawe pomysł i dążą do tego, żeby je realizować.