Dlaczego inteligencja idzie w parze z samotnością?
Brytyjscy naukowcy udowadniają - wysoki iloraz inteligencji skazuje Cię na samotność.

British Journal of Psychology opublikował właśnie wyniki badania, które jednoznacznie wskazują, że osoby z wysokim ilorazem inteligencji stronią od towarzystwa innych. Naukowcy wskazują też na fakt, że ludzie otaczający się regularnie przyjaciółmi mają większą satysfakcję z życia.
Z kolei ci bardzo inteligentni stronią od widywania się ze znajomymi, bo zbyt częste spotkania wywołują u nich negatywne emocje. Socjalizacja i zbyt duża ilość osób wokół sprawiają, że czują się „zagubieni”.
W badanie zaangażowano 15 tysięcy dorosłych w wieku od 18 do 28 lat mieszkających na gęsto zaludnionych obszarach kraju. Nie oznacza to bynajmniej, że wszyscy super inteligentni nie lubią spotykać się w większym gronie przyjaciół. Jednak w Singapurze, w którym prowadzono równolegle psychologiczne badania, zaczerpnięto wiedzę z historii naszych przodków, którzy czerpali niewymierne korzyści z przebywania w większych grupach.
W dzisiejszych, może nieco łatwiejszych do życia, czasach inteligencja i wyspecjalizowana technologia pomagają nam liczyć na samych siebie. Być może też samorozwój zajmuje nam na tyle dużo czasu, że braknie go na socjalizację w grupie. Uwaga bardzo inteligentnych skupiona jest po prostu na innych celach – nauce, zajęciach dodatkowych, projektach.
Jeśli któryś z Waszych przyjaciół często odwołuje spotkania, może warto zaproponować mu wspólny kurs albo pomoc przy projekcie?
Polecane
Zrób to do 20 listopada 2024, a już w grudniu zerwiesz z samotnością. Uwaga, jest 1 haczyk
„Chciałam zerwać z samotnością i napisałam do dawnej miłości. To nie moja wina, że moje serce szaleje za draniami”
HalfPrice z pierwszą w Polsce kampanią współtworzoną przez sztuczną inteligencję
Współpraca reklamowa
Jasnowidz Jackowski o sztucznej inteligencji i przyszłości świata. Ludzkie istnienie będzie zagrożone
„Dałam mężowi ultimatum: albo idzie do pracy, albo się rozstajemy. Jego wybór mnie zaskoczył”
„Chciałam pomóc koledze z biura, a narobiłam większego bigosu. Miłość i ambicje zawodowe nigdy nie idą ze sobą w parze”
„Jako para łyżwiarzy mieliśmy szansę na sukces. Nagle moja partnerka wykręciła piruet, którego nie było w programie”
Promocja
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 8
Zaproś sztukę do swojego wnętrza z nową linią Velvet ART
Współpraca reklamowa
Jak dobrać damskie buty zimowe do swojego stylu i sylwetki?
Współpraca reklamowa
Wybierz się do Suntago i wypocznij w tropikalnym stylu
Współpraca reklamowa
„Woda opadła, psy zostały” – rusza kampania pomocowa dla bezdomnych zwierząt
Współpraca reklamowa
Blask, ciepło i styl na chłodniejsze dni z SHEIN
Współpraca reklamowa
Blaupunkt świętuje 100-lecie innowacyjnym gramofonem wertykalnym VT100
Współpraca reklamowa
Paulina Krupińska w Świątecznej Kampanii Homla
Współpraca reklamowa
Święta tuż-tuż… Oto 7 prezentowych inspiracji
Współpraca reklamowa