Czego najczęściej szukaliśmy w Google w 2018 roku: zaskoczeni?
Przedstawiamy listę najczęściej wyszukiwanych haseł w Google w 2018 roku. Sprawdź, czego Polacy szukali w wyszukiwarce.
Czego Polacy szukali w Google w 2018 roku?
Google co roku robi zestawienia najczęściej wyszukiwanych haseł. W 2018 roku Polacy najwięcej szukali informacji, o których było głośno w mediach, zarówno jeśli chodzi o wydarzenia w kraju, jak i za granicą.
Trzeba przyznać, że w 2018 działo się, począwszy od mrożących krew żyłach wydarzeniach na Nanga Parbat, śmierci Tomasza Mackiewicza, czy Kory. W 2018 roku szukaliśmy również informacji o bieżących wydarzeniach sportowych, czy kulturalnych.
Zobaczcie w galerii zestawienie najczęściej wyszukiwanych haseł w wyszukiwarce Google. Jesteście zaskoczeni?
1 z 6
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018
"Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018" to najpopularniejsze hasło, którego Polacy szukali w 2018 roku. Odbywające się po raz pierwszy w Europie Wschodniej mistrzostwa w dniach od 14 czerwca do 15 lipca 2018 roku przyciągnęły do wyszukiwarki najwięcej Polaków. To potwierdza, że piłka nożna nadal jest najpopularniejszym sportem narodowym, nawet jeśli nie mamy sukcesów na tym polu.
2 z 6
Avicii
Polacy w 2018 roku żyli śmiercią szwedzkiego DJ'a i producenta muzycznego Avicii.
20 kwietnia 2018 roku, Avicii w wieku 28 lat popełnił samobójstwo podczas pobytu na urlopie w Maskacie. Avicii z powodu nadużywania alkoholu miał również poważne problemy zdrowotne.
3 z 6
Wybory samorządowe 2018
Tegoroczne wybory samorządowe, które odbyły się pod koniec października i na początku listopada wzbudzały wielkie zainteresowanie naszego społeczeństwa. To pokazuje, że Polakom nie jest już wszystko jedno, kto stoi u władzy i chcą mieć głos w tak ważnym temacie.
4 z 6
About You
Sklep internetowy z modą online wbił się szturmem na polski rynek w 2018 roku i wzbudził zainteresowanie fashionistek. Jak się okazuje lubimy nowości i możliwość zrobienia zakupów przez internet.
5 z 6
Korona królów
"Korona królów" to telewizyjny serial historyczny, który widzowie mogli oglądać od stycznia na antenie telewizji polskiej. W tym roku wyemitowano dwa sezony serialu. Pierwszy obejmował wydarzenia z lat 1325–1339, ukazując ostatnie lata panowania Władysława Łokietka i początki rządów Kazimierza Wielkiego. Akcja drugiego sezonu rozpoczyna się w roku 1342 i rozgrywa się na trzech dworach: wawelskim, wyszehradzkim i świdnickim.
6 z 6
Kler
Film Wojciecha Smarzowskiego "Kler" obejrzało już ponad 5 milionów widzów, a produkcja cały czas wzbudza zainteresowanie, również zagranicznej prasy.
Film Smarzowskiego o grzechach kościoła został sprzedany do imponującej liczby krajów Europy (Austria, Niemcy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Dania, Irlandia, Wielka Brytania, Islandia, Norwegia, Szwecja) oraz Ameryki Północnej (Kanada i USA).