Te seriale były najczęściej wyszukiwane w Google w 2020 roku: nas ten ranking nie zdziwił
Mamy dla was ranking najpopularniejszych seriali, które w 2020 roku były najczęściej wyszukiwane w Google. Czołówka nikogo nie powinna zadziwić. Czy na tej liście znalazły się wasze ulubione produkcje?
- Julia Mandykowska
Najpopularniejsze seriale w sieci
Pandemia koronawirusa znacząco wydłużyła czas spędzany w Internecie. Na liście najchętniej wyszukiwanych haseł w 2020 r. znalazły się m.in.: koronawirus, wybory prezydenckie w USA i w Polsce, bon turystyczny i nowe obostrzenia. Warto podkreślić, że w obliczu pandemii wzrosła liczba osób korzystających z ofert platform takich, jak Netflix, czy HBO GO. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy raport najczęściej wyszukiwanych seriali w Polsce. Przeczytaj i sprawdź, czy Twój faworyt znalazł się w czołówce najchętniej oglądanych przez Polaków seriali w 2020 r.
Zobacz także:
Świąteczne filmy: 11 hitów, bez których nie wyobrażamy sobie Świąt
„Normalni ludzie” na HBO: obejrzałyśmy serial i nie możemy przestać o nim myśleć [recenzja]
Filmy świąteczne na Netflix. To właśnie te filmy zawsze wprowadzają nas w magię świąt
1 z 5
”Dom z papieru”
Hiszpański serial sensacyjny z 2017r., który początkowo był transmitowany na kanale Antena 3. został przejęty przez platformę Netflix i od tamtej pory zyskał ogromną popularność na całym świecie. Zdobył międzynarodową nagrodę Emmy, nagrodę Fénix i siedmiokrotnie nagrodę Iris. Serial doczekał się trzech sezonów, ale już oficjalnie podano informację, że powstanie kolejny sezon. Głównym tematem „Domu z papieru” jest opór i bunt przeciwko władzy, rządowi i osób sterujących światem. Charakterystycznymi elementami serialu jest słynna włoska piosenka „Bella Ciao”, która w różnych wersjach pojawia się we wszystkich sezonach oraz stroje głównych bohaterów, składające się z czerwonego kombinezonu, maski Salvadora Dalego i czarnych butów. Sezon pierwszy pokazuje ośmioro zamaskowanych przestępców, którzy wdzierają się do budynku hiszpańskiej mennicy narodowej, skąd chcą wykraść pół miliarda euro. Przebiegiem akcji kieruje z zewnątrz tajemniczy Profesor. Wszystko jest dokładnie przemyślane i ściśle zaplanowane. Uczestnicy skoku ze względów bezpieczeństwa nie znają swoich imion i posługują się pseudonimami zaczerpniętymi z nazw światowych miast. Mimo skomplikowanego planu, który zdaje się przewiduje wszystkie okoliczności, nie wszystko przebiega zgodnie z oczekiwaniami Profesora.
2 z 5
Gambit królowej
„Gambit królowej”
Serial został oparty na powieści Waltera Tevisa. To opowieść o dojrzewaniu i o tym, jak wysoka jest cena prawdziwego geniuszu. Serial ukazuje losy młodej Beth Harmon, która pod koniec lat 50. trafia do prowadzonego w stanie Kentucky sierocińca i odkrywa swój wybitny talent do gry w szachy. Jednocześnie uzależnia się od przepisywania dzieciom leków na uspokojenie. Dziewczynę męczą jej własne demony. Nie szczędzi sobie wybuchowych koktajli ze środków odurzających, które podkręcają jej własną obsesję i zmieniają ją w outiserkę. Postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat szachów. Czy się jej uda?
Przeczytaj także: „Gambit królowej”: 15 ciekawostek, których nie wiedzieliście o hicie Netflixa!
3 z 5
„Więzień miłości”
Turecki melodramat z 2016 r. opisuje losy dwójki kochających się rodzeństwa, Ayse i Omera. Omer postanowił, że nigdy się nie ożeni. Jedyną kobietą w jego życiu, dla której znajduje czas jest Ayse, jego ukochana siostra. Zrobiłby dla niej wszystko. Kobieta jest niezwykłą romantyczką i pragnie, by jej brat znalazł miłość swojego życia. Pewnego dnia Omer dowiaduje się, że Ayse zostało zaledwie kilka miesięcy życia. Wówczas postanawia zawrzeć fikcyjny związek, aby uszczęśliwić tym siostrę w jej ostatnich dniach. Zawiera umowę z Zehrą, która desperacko poszukuje pieniędzy. Obiecuje jej zapłatę, jakiej potrzebuje i przysięga, że ich małżeństwo potrwa jedynie sześć miesięcy. Jednak sprawy zaczynają się komplikować.
4 z 5
„Brzydula 2”
Nowa odsłona znanego polskiego serialu, od którego finału minęło 10 lat. Życie bohaterów przez ten czas znacznie się zmieniło. W szczególności Uli Cieplak. Niegdyś najlepsza asystentka F&D, teraz poświęca się roli żony i matki. Czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, ale dzięki temu, że wiedzie szczęśliwe życie, nie zamieniłaby tej rzeczywistości na żadna inną. Jednak w wyniku pewnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy w F&D na pół etatu. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi. Na miejscu razem z Ulą pojawia się nowa „brzydula”. Niezbyt atrakcyjna, ale wyjątkowo bystra i zaradna kuzynka Maćka, Bożenka. Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni i korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Nadal czuje się brzydulą w firmie i próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło- obecnej Uli nie brakuje pewności siebie, poczucia własnej wartości i przekonania, że wszystko się ułoży.
5 z 5
„Cena wolności”
„Cena wolności”
„Cena wolności” to rosyjski historyczny serial kostiumowy. W Polsce serial zaczęto emitować 8 czerwca 2020r. na antenie TVP. Po pierwszych trzech tygodniach średnia oglądalność produkcji wyniosła 2,15 mln widzów. Główną bohaterką serialu jest Polina Lebiediewa, wychowywana przez księcia Alieksieja Gołowina. Młoda kobieta żyje w dobrobycie, dlatego jest najlepszą partią w okolicy. Być może poślubi syna generała, Nikita Kazankow. Niestety w jednej chwili sytuacja kobiety się zmienia. Na bal przybywa książę Siergiej, spokrewniony z Gołowinem. Młody mężczyzna stracił wszystko i popadł w długi. Na wieść o tych nowinach Gołowin dostaje zawału serca i umiera. Losy Poliny spoczywają teraz w rękach nieuczciwego notariusza, który jest wykonawcą testamentu zmarłego.