10 najlepszych książek 2017!
Najlepsze książki 2017 - jeśli jeszcze ich nie czytałeś, musisz nadrobić zaległości!
Najlepsze książki 2017
Jeśli w mijającym roku nie udało Ci się znaleźć chwili, by poznać wydawnicze perełki, pora to zmienić! Zima to idealny czas, by nadrobić czytelnicze zaległości. A jeśli czytać, to oczywiście pozycje, które są sprawdzone i polecane. Jakie były najlepsze książki 2017? Poznajcie nasze subiektywne TOP 10!
1 z 10
Najlepsze książki 2017: To, co możliwe
Nowa książka autorki, której tytuły otrzymały wiele prestiżowych nagród, w tym Pulitzera za książkę Olive Kitteridge."To, co możliwe" to zbiór dziewięciu niepublikowanych dotąd opowiadań, które dotyczą ludzkich spraw: problemów w relacjach z bliskimi, siły przebaczenia, słabości, walki o samoakceptację. Elizabeth Strout nakreśla więzi między ludźmi w typowy dla niej i niezwykle poruszający sposób. Polecamy bardzo!
2 z 10
Najlepsze książki 2017: Rzeczy, których nie wyrzuciłem
Co zostaje po śmierci bliskiej osoby? Przedmioty, wspomnienia? Bohater porządkuje rzeczy pozostawione przez zmarłą matkę i jednocześnie rekonstruuje jej obraz - silnej, odważnej kobiety."Rzeczy, których nie wyrzuciłem" to historia o próbie zrozumienia losu najbliższej osoby i opowieść o odchodzącym pokoleniu ludzi wojny i komunizmu. Przejmująca, nieco melancholijna, ale piękna książka.
3 z 10
Najlepsze książki 2017: Jak zawsze
A może by tak przenieść się na chwilę do Polski lat 60?"Jak zawsze" to historia małżeństwa, które jest razem od 50 lat, co roku wspominając początki związku w 1963 roku. To powieść o nieuchronnym przemijaniu i miłości ponad wszystko, a jednocześnie romans ściśle osadzony w polskich realiach.Autorem książki jest Zygmunt Miłoszewski - polski powieściopisarz, autor wielu książek o tematyce kryminalnej i sensacyjnej. Laureat Paszportu "Polityki" w 2004 roku i wielu nagród literackich.
4 z 10
Najlepsze książki 2017: Pachinko
Głęboko poruszająca i pięknie napisana powieść o losach pewnej koreańskiej rodziny na przestrzeni pokoleń, poczynając od Korei pierwszych lat XX wieku. Słyszałyśmy tyle dobrych opinii, że same musimy ją przeczytać!
5 z 10
Najlepsze książki 2017: Nieczułość
"Nieczułość" to brawurowy debiut literacki 2017. Powieść o wielkiej historii i kobietach, które jako jedyne są w stanie się jej przeciwstawić.Jak mówi sama autorka: "To książka o kobietach, których los rozpisać by można na kilka pokoleń. Mimo przemocy i śmierci, przemarszów wojsk, świata mężczyzn, którzy odchodzili i umierali, pod pancerzem nieczułości zachowały czułość”.
6 z 10
Najlepsze książki 2017: Drwale
Drawle to dramatyczna, choć zachwycająca, powieść o zagładzie środowiska. Jest to wielopokoleniowa saga, która ma swój początek pod koniec XVII wieku. Czytelnik śledzi losy francuskiej rodziny na przestrzeni 300 lat: pełne bestialstwa podróże, zemstę wrogów, wypadki, zarazy, najazdy Indian. W pogoni za fortuną bohaterowie czerpią z potencjalnie nieskończonych zasobów naturalnych, zostawiając potomnym widmo bliskiej katastrofy ekologicznej.Kim jest autorka? Annie Proulx, zdobywczyni Nagrody Pulitzera oraz National Book Award, autorka Kronik portowych i Tajemnicy Brokeback Mountain.
7 z 10
Najlepsze książki 2017: Zgiełk czasu
"Zgiełk czasu" to fikcyjna (auto)biografia Dymitra Szostakowicza - opowieść o życiu i twórczości tego wybitnego kompozytora w realiach stalinowskiej Rosji. To historia o zderzeniu sztuki z władzą, o ludzkim kompromisie, tchórzostwie i odwadze."Zgiełk czasu" to pierwsza powieść Juliana Barnesa od czasu wyróżnionego Nagrodą Bookera "Poczucia kresu". Przez wielu już dziś uważana za dzieło.
8 z 10
Najlepsze książki 2017: Lata powyżej zera
"Lata powyżej zera" to powieść o dorastaniu w latach 2000+. O pierwszym pokoleniu, które nie pamięta PRL-u, i ostatnim urodzonym bez smartfona w ręku. Dźwięk modemu, godziny spędzone na Gadu-Gadu, granie w snejka. Polecamy wszystkim millenialsom i nie tylko.
9 z 10
Najlepsze książki 2017: Podwójne życie
Remigiusz Grzela przejechał tysiące kilometrów śladami Fallaci i Torańskiej, by opisać te dwie różne, a jednak powiązane ze sobą, historie światowej klasy reporterek - Oriany Fallacii i Teresy Torańskiej. Grzela rozmawiał z ich najbliższymi przyjaciółmi, dotarł do nieznanych dokumentów. W ten sposób powstał niezwykły portret dwóch wielkich dziennikarek i epoki, którą próbowały opisać. Inspirująco i kobieco!
10 z 10
Najlepsze książki 2017: Rdza
Przez wielu uważana za najlepszą polską powieść 2017. To kolejna, po „Dygocie” i „Śladach”, opowieść Małeckiego, która porusza najczulsze struny i pochłania serce czytelnika. My planujemy spędzić w jej towarzystwie styczniowe wieczory!