Reklama

Bracia Siekielscy zakładają studio: "Wierzymy, że w Polsce jest zapotrzebowanie na jakościowe dziennikarstwo"

Bracia Sekielscy w mediach społecznościowych poinformowali o założeniu własnego studia produkcyjnego Sekielski Brothers Studio (SBS), pod skrzydłami którego powstaną różnorodne projekty multimedialne: wywiady, reportaże, podcasty i dokumenty, w tym między innymi długo zapowiadana kontynuacja „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawy w chowanego”.

Reklama
Chcemy by było to miejsce, w którym swobodnie, bez cenzury i nacisków, działać będą mogli młodzi twórcy, dziś odbijający się od drzwi dużych korporacji medialnych. Zaprosimy też oczywiście doświadczonych dziennikarzy, którzy mają do przekazania odbiorcom coś więcej niż tylko przemysłowe mielenie newsów. Wierzymy, że w Polsce jest zapotrzebowanie na jakościowe dziennikarstwo zajmujące się trudnymi i ważnymi społecznie sprawami. Razem możemy stworzyć miejsce wypełnione wartościową treścią, której tak bardzo brakuje dziś w mediach, tak argumentują potrzebę powstania studia.

We wpisie bracia Tomasz i Marek Siekielscy podziękowali za wsparcie jakie otrzymali: nie tylko reakcje na twórczość dziennikarzy, ale też to finansowe. Ten entuzjazm pozwolił uwierzyć braciom, że w Polsce jest miejsce na "wartościowe dziennikarstwo", "niezależnego od polityków i finansowych grup nacisku".

W czasie, gdy przedstawiciele rządzącej partii zapowiadają „dekoncentrację” i „repolonizację” mediów krytycznych wobec rządu i gdy tzw. media publiczne stały się tubą propagandową jednej opcji politycznej, niezwykle ważne stało się budowanie własnych, niezależnych mediów społecznych. Niezbędne są media, które działać będą w interesie obywateli, a nie tego czy innego polityka.

ZOBACZ TEŻ: Kolejny dokument braci Sekielskich o pedofilii w Kościele. Kiedy premiera "Zabawy w chowanego"?

Bracia Sekielscy: o czym będzie nowy dokument?

Jak poinformował Marek i Tomasz Sekielski, dziennikarski duet zebrał niezbędne fundusze na kolejny film dokumentalny, który zapowiedzieli jako kontynuacja dwóch poprzednich obrazów skupionych na problemie pedofilii wśród duchownych.

„Dzięki Wam zakończymy to, co razem rozpoczęliśmy dokumentem »Tylko nie mów nikomu«, a kontynuowaliśmy w »Zabawie w chowanego«. Poszukamy odpowiedzi na pytanie jak Jan Paweł II walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz, ukrywali przed nim niewygodną prawdę?” , czytamy w fejsbukowym wpisie.

ZOBACZ TEŻ: Komisja ds. wyjaśniania pedofilii ma nowego szefa. PiS wybrał byłego eksperta Ordo Iuris Błażeja Kmieciaka. Czy będzie chronił księży pedofilów?

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama