6 książek polskich autorów, które musisz przeczytać
Na polskim rynku pojawia się coraz więcej dobrych książek. Co warto przeczytać? Sprawdźcie nasze TOP 6.
Najlepsze polskie książki
Jako polacy możemy być dumni. Na rodzimym rynku wydawniczym działa naprawdę wielu zdolnych pisarzy. Dzięki temu jest w czym wybierać - mamy bardzo dobrą literaturę faktu, ale także sensacje, kryminały i publicystykę. Jak jednak wybrać z gąszczu ofert pozycje, które są naprawdę warte przeczytania? Dziś mamy dla Was nasze redakcyjne TOP 6 książek polskich autorów, które ukazały się na rynku w ciągu ostatniego roku. My mamy już swoich faworytów, mamy nadzieję, że Wy też znajdziecie coś dla siebie!
1 z 7
Polscy autorzy: co warto przeczytać?
2 z 7
Anna Cieplak, Lata powyżej zera
"Lata powyżej zera" to powieść o dorastaniu w latach 2000+. O pierwszym pokoleniu, które nie pamięta PRL-u, i ostatnim urodzonym bez smartfona w ręku. Dźwięk modemu, godziny spędzone na Gadu-Gadu, granie w snejka. Polecamy wszystkim millenialsom i nie tylko.
3 z 7
Marcin Wicha, Rzeczy, których nie wyrzuciłem
Co zostaje po śmierci bliskiej osoby? Przedmioty, wspomnienia? Bohater porządkuje rzeczy pozostawione przez zmarłą matkę i jednocześnie rekonstruuje jej obraz - silnej, odważnej kobiety. "Rzeczy, których nie wyrzuciłem" to historia o próbie zrozumienia losu najbliższej osoby i opowieść o odchodzącym pokoleniu ludzi wojny i komunizmu. Przejmująca, nieco melancholijna, ale piękna książka.
4 z 7
Martyna Budna, Nieczułość
"Nieczułość" to debiut literacki 2017. Powieść o wielkiej historii i kobietach, które jako jedyne są w stanie się jej przeciwstawić. Jak mówi sama autorka: "To książka o kobietach, których los rozpisać by można na kilka pokoleń. Mimo przemocy i śmierci, przemarszów wojsk, świata mężczyzn, którzy odchodzili i umierali, pod pancerzem nieczułości zachowały czułość”.
5 z 7
Paweł Sołtys, Mikrotyki
„Mikrotyki” to świat praskich paserów, zwykłych chłopaków spod bloku. Krótkie opowiadania Sołtysa ciekawie i w punkt opisują szemrane sprawy Warszawy lat 90-tych.
6 z 7
Jakub Żulczyk, Wzgórze Psów
Mroczny thriller, którego akcja dzieje się w niewielkim mieście. Autor stawia trudne pytania. Czy karę za zło można karać innym złem? Gdzie jest granica moralnej racji w wymierzaniu sprawiedliwości? Dobra, choć wymagająca, lektura.
7 z 7
Wojtek Miłoszewski, Inwazja
Trwa inwazja. Wojska rosyjskie wchodzą na terytorium Polski. Jak doszło do inwazji? Dlaczego Putin zaatakował Polskę? Gdzie są nasi sojusznicy? Tych odpowiedzi udziela Wojtek Miłoszewski (brat Zygmunta Miłoszewskiego) w swojej debiutanckiej powieści.