Kiszone pomidorki: ten przepis na kiszone pomidorki na zimę jest hitem. Raz je zrobisz, a na stałe zagoszczą w twojej kuchni
Kiszone pomidorki to aktualnie hit wśród kiszonek. Podpowiadamy przepis na kiszone pomidorki. Gwarantujemy, że jak raz je przygotujesz, to zakochasz się w ich smaku. Jak zrobić kiszone pomidorki na zimę? To prostsze niż myślisz!
Kiszone pomidorki
Sezon na robienie kiszonek trwa w najlepsze. Kisimy ogórki, buraki, rzodkiewki, cukinię i paprykę. Jak mówię eksperci kulinarni kisić można wszystko. Ostatnio furorę w sieci robią kiszone pomidorki. Zdziwieni? My też musimy się przyznać, że wcześniej o tym nie słyszałyśmy, dopóki nie spróbowałyśmy ich zrobić.
Jak przygotować kiszone pomidorki? Potrzebne nam będą pomidorki koktajlowe, które ze względu na swoją wielkość idealnie nadają się na kiszenie. Można też wykorzystać małe klasyczne pomidory. W zależności od wielkości słoika, możemy posegregować pomidorki na te większe i mniejsze. Mniejsze ukisimy w małych słoiczkach, a większe w dużych. Co będzie nam jeszcze potrzebne?
Aby przygotować kiszone pomidorki, potrzebne nam będą składniki i przyprawy, które wykorzystujemy do kiszenia ogórków:
- korzeń chrzanu,
- korona kopru,
- liście laurowe,
- czosnek,
- ziarna gorczycy,
- ziele angielskie,
- ziarna czarnego pieprzu,
- sól do sporządzenia zalewy.
Kiszone pomidorki: przepis, jak zrobić kiszone pomidorki
Kiszone pomidorki to idealny dodatek do kanapek, mięs i jako zdrowa przekąska zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Dlatego warto poświęcić trochę czasu w sezonie, kiedy dojrzałe i soczyste pomidory kuszą nas swoim smakiem, kolorem i zapachem. Jak zrobić kiszone pomidorki na zimę? Podajemy sprawdzony przepis.
Pomidorki należy umyć i usunąć z nich szypułki. Pamiętajmy o tym, że zawsze do robienia przetworów wybieramy jędrne, soczyste i zdrowe warzywa i owoce, bez żadnych uszkodzeń. Pomidorki układamy do słoików w miarę ciasno, ale tak, żeby się nie zgniotły. Pomiędzy dodajemy chrzan, ziele angielskie, liść laurowy, ząbki czosnku, koper, ziarna gorczycy.
Następnie przygotowujemy zalewę. 2 płaskie łyżki soli niejodowanej rozpuszczamy w 1 l wody, a następnie gotujemy. Przygotowaną zalewę wlewamy do słoików z pomidorami i zakręcamy.
Źródło: "Jem świadomie. 100 przepisów na domowe przysmaki", Popin Viktoriya, Wyd. Słowne