Budyń jaglany: prosty sposób na pyszne i zdrowe śniadanie
Dobry dzień rozpoczyna się od pożywnego, dobrego śniadania. Co najlepiej zjeść i jednocześnie nie stracić za wiele czasu?

Budyń jaglany to pyszna, bardzo pożywna i zdrowsza alternatywa dla tradycyjnego budyniu. Dzięki swoim właściwościom budyń jaglany jest idealnym pomysłem na śniadanie, zwłaszcza zimą.
Budyń jaglany
Czym jest budyń jaglany? I dlaczego warto włączyć go do swojej diety? Budyń jaglany opiera się przede wszystkim na jednym składniku i jest nim kasza jaglana. Kasza jaglana to jedna z najstarszych i najzdrowszych kasz. Jakie wartości odżywcze ma kasza jaglana? Pod względem wartości odżywczej kasza jaglana dorównuje kaszy gryczanej. Ma mało skrobi, za to dużo łatwo przyswajalnego białka. Wyróżnia się najwyższą zawartością witamin z grupy B: B1, (tiaminy), B2 (ryboflawiny) i B6 (pirydoksyny) oraz żelaza i miedzi.
Budyń jaglany: dlaczego warto włączyć go do diety?
Budyń jaglany to przede wszystkim kasza jaglana. Ta natomiast jest lekkostrawna i nie uczula, nie zawiera też glutenu. Kasza jaglana ma właściwości antywirusowe, zmniejsza stan zapalny błon śluzowych, dzięki czemu jest dobrym domowym lekarstwem na katar. Dlatego też budyń jaglany - jako potrawa bazująca na kaszy jaglanej - jest bardzo zdrowym i bogatym w składniki odżywcze śniadaniem.
Budyń jaglany: jak przygotować?
Budyń jaglany to przede wszystkim kasza jaglana. Jeśli chcesz przygotować budyń jaglany, potrzebujesz kaszy jaglanej - 1/3 szklanki, mleka (krowie lub roślinne) - 1 szklankę oraz połowę banana. Kaszę należy dokładnie opłukać na sicie, a następnie włożyć do rondelka i zalać 1/2 szklanki mleka i 1/4 szklanki wody. Aby uzyskać budyń jaglany, kaszę gotujemy na minimalnym ogniu pod przykryciem do całkowitego wchłonięcia płynu i miękkości kaszy, zwykle jest to około 15 minut. Tak przygotowaną kaszę miksujemy w blenderze z 1/2 szklanki mleka, bananem i, opcjonalnie, masłem orzechowym i budyń jaglany gotowy.
Budyń jaglany: propozycja podania
Budyń jaglany może być przygotowany na wiele różnych sposobów, dzięki czemu jest super bazą do śniadań. Budyń jaglany powstaje z dokładnie zmiksowanej ugotowanej kaszy jaglanej z dodatkiem mleka i można go przygotować w większej ilości, by starczył na kilka dni. Tak przygotowany budyń jaglany możemy zrobić na mnóstwo sposobów. Przed podaniem budyń jaglany można udekorować malinami czy borówkami oraz skropić syropem klonowym lub miodem. Budyń jaglany może mieć wiele smaków. Można dodać do niego wanilię, kakao, kawę, migdały czy wiórki kokosowe. Dla nas brzmi pysznie!
Polecane
Jedz ten owoc codziennie na śniadanie. Dzięki temu zapewnisz sobie wspaniały dzień
Rytuał z użyciem niebieskiej świecy uwalnia od zmartwień. To prosty sposób na weekend bez kłopotów
Owsianka na owsianym to hit sezonu! Zobacz, jak łatwo przygotować pożywne śniadanie z sezonowymi owocami
Współpraca reklamowa
Stary góralski sposób na przyciąganie pieniędzy. To prosty gest otwierający drzwi do bogactwa
Śniadanie bezglutenowe. 5 pomysłów na pyszne i pożywne śniadanie bez glutenu - nie tylko dla osób na diecie!
Medytacja na początek dnia to prosty sposób na dodanie sobie energii. Jak medytować rano?
Bajecznie prosty sposób na znalezienie miłości. Ten 1 szczegół ma ogromne znaczenie
Promocja
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 8
Neuropeptydy w kosmetyczce. Technologia, która zatrzymuje czas
Współpraca reklamowa
Zaproś sztukę do swojego wnętrza z nową linią Velvet ART
Współpraca reklamowa
Jak dobrać damskie buty zimowe do swojego stylu i sylwetki?
Współpraca reklamowa
Wybierz się do Suntago i wypocznij w tropikalnym stylu
Współpraca reklamowa
„Woda opadła, psy zostały” – rusza kampania pomocowa dla bezdomnych zwierząt
Współpraca reklamowa
Blask, ciepło i styl na chłodniejsze dni z SHEIN
Współpraca reklamowa
Blaupunkt świętuje 100-lecie innowacyjnym gramofonem wertykalnym VT100
Współpraca reklamowa
Paulina Krupińska w Świątecznej Kampanii Homla
Współpraca reklamowa