5 wpadek, które zrujnują każdą rozmowę o pracę
Zawodowi rekruterzy zdradzają, jakich zachowań unikać starając się o pracę.
Czego unikać starając się o pracę według zawodowców?
Rozmowa o pracę to twoje tak zwane "5 minut", żeby dobrze się zaprezentować i zrobić jak najlepsze wrażenie na osobach rekrutujących. Są pewne zachowania, które mogą przesądzić o tym, że nie zostaniesz zaproszona na drugi etap lub od razu nie dostaniesz pracy, o którą się starasz. Profesjonalni rekruterzy zdradzają, jakich zachowań powinnaś kategorycznie unikać podczas rozmowy o pracę.
1 z 4
Niechlujny wygląd
Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego idąc na rozmowę o pracę postaraj się, żeby twój wygląd świadczył o tobie jak najlepiej. Zadbaj o schludne ubranie, delikatny makijaż, uczesane włosy i czyste buty. W zależności od tego, na jakie stanowisko aplikujesz musisz dobrać odpowiedni strój. Warto dzień wcześniej przygotować sobie ubranie i przymierzyć, bo może okazać się, że w czymś nie do końca będziesz czuła się komfortowo.
2 z 4
Niezadawanie pytań
Idąc na rozmowę o pracę przygotuj się na to, że w oczach rekrutujących dobrze wypadniesz, jeśli będziesz zadawała pytania. Osoba, która pojawia się na rozmowie o pracę i nie zadaje pytań, jest odbierana jak ktoś niezainteresowany danym stanowiskiem. Jeśli nie potrafisz na bieżąco wymyślać pytań, przygotuj sobie wcześniej listę pytań, z którą pójdziesz na rozmowę.
3 z 4
Spóźnienie się
Pamiętaj, że na rozmowie o pracę musisz pojawić się punktualnie. Tutaj nie na miejscu na tłumaczenie się, że stałaś w korkach, masz zły dojazd, czy nie mogłaś znaleźć miejsca do parkowania. Lepiej nie wspominaj, że mieszkasz bardzo daleko od firmy, bo możesz nie dostać pracy ze względu na to, że będziesz wiecznie się spóźniać.
4 z 4
Bycie agresywnym
Idąc na rozmowę o pracę warto pokazać pewność siebie, ale nie przesadnie. Pod żadnym podorem nie wolno ci podważać kompetencji osoby rekrutującej, kłócić się z nią i rywalizować. Takie zachowanie świadczy o tym, że z dana osobą trudno będzie się współpracowało.