Kim jest żona Grzegorza Brauna, Aleksandra Gruziel? To ceniona montażystka, która dobrze strzeże swojej prywatności
Z kim związał się Grzegorz Braun? Żona tego polityka i działacza o konserwatywnych poglądach współpracowała z nim przy wielu projektach filmowych. Kim jest Agnieszka Gruziel, czyli małżonka Brauna? Jakie ma wykształcenie i pochodzenie? Gdzie mieszka wraz ze swoją rodziną? Sprawdzamy, co wiadomo na jej temat i zaspokajamy ciekawość wszystkich, którzy poszukują informacji o jej życiorysie i ścieżce kariery. Zwłaszcza teraz, kiedy za nami wybory prezydenckie w Rzeszowie.
- Redakcja
W tym artykule:
- Żona Grzegorza Brauna: kim jest Aleksandra Gruziel?
- Czy Grzegorz Braun ma dzieci z żoną?
- Życiorys żony Grzegorza Brauna w pigułce
Żona Grzegorza Brauna: kim jest Aleksandra Gruziel?
Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie nie przychodzi z łatwością, bowiem poza filmografią tworzonych przez Aleksandrę Gruziel filmów, wszystkie inne informacje na jej temat nie są jawne, a w sieci brakuje jej zdjęć. Trudno też dowiedzieć się o to, jakie wykształcenie ma żona Brauna, bo zawodowy profil w mediach społecznościowych również nie dostarcza takiej wiedzy.
Wiadomo jedynie, że jest ona z zawodu montażystką i przez lata pracowała ze swoim przyszłym mężem przy różnego rodzaju projektach filmowych, głównie przy dokumentach. Wraz z nim reżyserowała między innymi jeden z odcinków dokumentalnego serialu pod tytułem "Errata do biografii", przedstawiającego dzieje Andrzeja Panufnika. Pracowała także przy innych produkcjach Brauna, między innymi przy filmach "TW Bolek" o Lechu Wałęsie, a także "Towarzysz generał" o Wojciechu Jaruzelskim.
Grzegorza Brauna i Aleksandrę Gruziel połączyła nie tylko pasja filmowa i realizatorska, ale także poglądy. Znany ze swoich antyaborcyjnych i antyeugenicznych poglądów Grzegorz Braun nie ukrywa, że ważne są dla niego takie wartości jak wiara, rodzina i własność. Są to zresztą główne hasła na jego oficjalnej stronie internetowej.
Żona Michała Dworczyka poznała przyszłego męża w ... harcerstwie. Kim jest Agnieszka Dworczyk?
O Agnieszcze Dworczyk, żonie Michała Dworczyka zrobiło się głośno po tym, jak hakerzy włamali się na jej skrzynkę meilową oraz jej męża, a także konta w mediach społecznościowych. Kim jest żona Michała Dworczyka, którą minister poznał w harcerstwie i z którą wychowuje czwórkę dzieci?ZOBACZ TEŻ: Dominika Korwin-Mikke: kim jest o 45 lat młodsza trzecia żona Janusza Korwina-Mikkego?
Aleksandra Gruziel co prawda własnej witryny nie posiada, ale zarówno rodzaje filmów, w jakie się angażuje (m.in. "Eugenika: w imię postępu" z 2010 roku), jak i fakt, że ślub wzięła z Braunem w rycie trydenckim, wskazują na to, że być może ona również podziela zdanie Grzegorza Brauna i podobnie podchodzą oni do pewnych kwestii ideowych.
Próżno niestety szukać jakichkolwiek wywiadów z Aleksandrą Gruziel i artykułów poświęconych wyłącznie jej osobie. Nie ma również w sieci esejów i prac jej autorstwa, traktujących na przykład o tematyce filmoznawczej lub innej. Na profilach w mediach społecznościowych większość informacji jest ukryta dla widoku publicznego.
Na jednym z prywatnych zdjęć widać jedynie, że Gruziel pokonuje ściankę wspinaczkową. Można więc jedynie domniemywać, że lubi sport. Nie wiadomo natomiast, jakie są jej pozostałe zainteresowania. Spoglądając jednak na listę dokonań zawodowych i liczbę zmontowanych filmów pełnometrażowych, zakłada się, że jej pasją jest właśnie edytowanie filmów, głównie dokumentalnych.
Mateusz Morawiecki i Iwona Morawiecka poznali się już w podstawówce. Kim jest żona polskiego premiera?
Żona Mateusza Morawieckiego, Iwona Morawiecka nie przepada za udzielaniem wywiadów i nie zabiera głosu w kwestiach publicznych. Jednak głośna sprawa związana ze sprzedażą działek we Wrocławiu za prawie 15 milionów złotych zmusiła Iwonę Morawiecką do wydania publicznego oświadczenia. Sprawa dotyczyła działek, które żona premiera kupiła od Kościoła. Kim jest partnerka premiera, która wzorem Agaty Dudy, stoi w cieniu męża?ZOBACZ TEŻ: Co wiemy o Annie Szumowskiej? Czym zajmuje się żona Ministra Zdrowia?
Czy Grzegorz Braun ma dzieci z żoną?
Grzegorz Braun urodził się 11 marca 1967 roku i przez długi czas, aż do 47. roku życia, pozostawał kawalerem. Zmieniło się to dopiero w 2014 roku, gdy kontrowersyjny polityk i reżyser zdecydował się poprosić o rękę, a następnie poślubić swoją partnerkę zawodową Aleksandrę Gruziel.
Marzenie o małżeństwie spełniło się dokładnie 6 grudnia 2014 roku. To właśnie wtedy, w kościele redemptorystów pw. św. Klemensa Hofbauera w Warszawie, para powiedziała sobie sakramentalne "tak". Jednak ślub, jak przystało na oryginalną i konserwatywną parę, nie wyglądał tak jak każdy inny.
Para udzieliła sobie bowiem ślubu w obrządku rytu rzymskiego/trydenckim, czyli po łacinie. Jest to nadzwyczajny i rozbudowany porządek celebrowania mszy obrządku łacińskiego, opracowany w 1570 roku przez papieża Piusa V. Nie powinno to dziwić, bo Grzegorz Braun jest zwolennikiem takiej formy mszy i często na takowe uczęszcza. Ciekawostką jest to, że kolega z partii Konferedacja, Kamil Bosak, również pobrał się we wspomnianym obrządku ze swoją obecną żoną, Kariną. Było to w 2020 roku.
ZOBACZ TEŻ: Mateusz Morawiecki i Iwona Morawiecka poznali się już w podstawówce. Kim jest żona polskiego premiera?
Para Braun i Gruziel, po zawarciu kościelnego związku małżeńskiego, doczekała się dwójki potomstwa. Aleksander Wincenty urodził się dwa lata po ślubie, a więc w 2016 roku. Co ciekawe, nie są jednak znane fakty na temat drugiej latorośli małżeństwa. Grzegorz Braun i Aleksandra Gruziel niechętnie zresztą opowiadają o swoich najbliższych. Dbają o prywatność. Nie oznacza to jednak, że rodzina w ogóle nie opowiada o ważnych dla nich osobach.
Na przykład Grzegorz Braun chętnie dzieli się informacjami na temat swoich przodków, wśród których znajdują się między innymi rodziny szlacheckie Braunów i Reklewskich (rodzina ze strony matki). Imponujące drzewo genealogiczne można zresztą znaleźć na jednej ze stron z "sejm wielki" w nazwie. Tam znajdzie się ciekawe informacje na temat rodziców Brauna, a także jego rodzeństwa, stryjów, wujów i ciotek.
À propos relacji genealogicznych, nie do końca wiadomo, czy Aleksandra Gruziel przedstawia się nazwiskiem męża, panieńskim czy dwuczłonowym. W mediach społecznościowych figuruje pod swoim nazwiskiem sprzed małżeństwa.
Życiorys żony Grzegorza Brauna w pigułce
Aleksandra Gruziel urodziła się w roku 1980. Jest więc o 13 lat młodsza od swojego męża, Grzegorza Brauna. Jakie jest jej pochodzenie? Urodziła się w Warszawie. Nie wiadomo, gdzie mieszka na stałe obecnie, ale jedno ze źródeł wskazuje na to, że wciąż zamieszkuje w miejscu, z którego pochodzi, czyli ze stolicy.
Nie wiadomo niestety nic na temat wczesnego dzieciństwa i lat studenckich Aleksandry Gruziel, ponieważ nie dzieli się ona takimi informacjami z opinią publiczną, a dodatkowo montażystka nie jest tak rozchwytywana przez media jak żony i partnerki ministrów, prezesów partii i szefów rządu. Nie jest więc łatwo odnaleźć informacje o pełnym życiorysie Gruziel, i to nawet przeglądając rubryki plotkarskie.
Wiadomo natomiast, że podczas długoletniej kariery Aleksandra Gruziel zmontowała ponad 30 filmów, z czego zdecydowana większość to filmy dokumentalne. Jest również montażystką filmów fabularnych, na przykład "Park tysiąca westchnień" z 2004 roku i "Północ-Południe" z 2016 roku. Karierę rozpoczęła w okolicach 2001 roku.
Wśród ważniejszych produkcji znalazły się:
- "Transformacja" (dokument wieloczęściowy realizowany w latach 2012-2016),
- "Marsz Wyzwolicieli" (2009 rok)
- "Defilada Nastroju" (2007 rok),
- "Towarzysz Generał idzie na wojnę" (2011 rok)
- "Eugenika: w imię postępu" (2010 rok).
Aleksandra Gruziel jest nie tylko montażystką (choć jest to jej główna ścieżka kariery), ale także reżyserką i autorką opracowania muzycznego filmów dokumentalnych. Jeśli chodzi o to ostatnie, serwis filmowy IMBD odnotowuje następujące tytuły:
- "Towarzysz Generał idzie na wojnę" (2011 rok)
- "Eugenika: w imię postępu" (2010 rok)
- "Towarzysz Generał" (2009 rok)
- "Marsz Wyzwolicieli" (2009 rok)
- "Esencja nastroju" (2007 rok)
We wczesnych etapach swojej kariery angażowała się dodatkowo w ine projekty, na przykład jako 2. reżyserka we "W poszukiwaniu utraconych lat" (2001 rok) oraz jako montażystka asystująca przy filmie "Koniec wakacji" (2003 rok).
Ciekawostką jest, że wiele z wymienionych wyżej filmów znalazło się w polskich i międzynarodowych bazach filmoznawczych, a tytuły niektórych z nich były tłumaczone na język angielski.
Jak widać, dorobek Aleksandy Gruziel jest całkiem liczny.