Królewskie dzieci: książę George, księżniczki Amalia, Ingrid, Estelle i inni. To oni za kilkanaście lat będą rządzić Europą [GALERIA]
Jeśli nie mieliście o tym pojęcia, ta informacja może was zaskoczyć. W wielu krajach starego kontynentu wkrótce będą rządzić kobiety! Przedstawiamy królewskie dzieci, wszystkie dziedziczki i dziedziców, którzy niebawem obejmą największe królestwa Europy.
- Xymena Borowiecka
Wiecie, jak wyglądają i czym się interesują królewskie dzieci? Nie macie pojęcia? Już wyjaśniamy!
Królewskie dzieci: następcy tronu w europejskich królestwach
Dziesięć monarchii europejskich opiera się o tron dziedziczny. Siedem z nich to królestwa, które, póki co, mają się dobrze. I choć wydawałoby się, że to przestarzały system rządów, wcale nie funkcjonuje zacofanych krajach - Belgia, Holandia, czy Szwecja to państwa, w których demokracja jest stawiana za wzór dla innych. Co ciekawe, w XX i XXI wieku nastąpiła poważna zmiana, którą dziś obserwujemy - wprowadzono primogeniturę absolutną - prawo, które zakłada, że tron obejmie najstarsze dziecko władcy, bez względu na płeć. Takim sposobem już wkrótce w Europie będzie aż pięć królowych.
Poznajcie bliżej Elżbietę, George'a, Christiana, Leonor, Amalię, Ingrid i Eselle - przyszłych władców i władczynie wszystkich europejskich królestw.
Drzewo genealogiczne Windsorów. Wyjaśniamy, dlaczego prędzej na tronie zasiądzie mała księżniczka Charlotte niż córka królowej
Rodzinę królewską znają wszyscy... ale czy na pewno? Królowa Elżbieta II jest obecnie postrzegana jako wiekowa, dumna i honorowa monarchini, jednak na jej drodze do tronu nie brakowało zakrętów i przeciwności. Historia jednego z najsłynniejszych rodów w historii jest fascynująca, pełna niespodzianek i szalenie ciekawa. Przedstawiamy losy rodziny Windsorów w pigułce.
1 z 1
Królewskie dzieci: księżniczka Leonor - następczyni tronu Hiszpanii
Księżniczka Leonor (Eleonora) urodziła się 31 października 2005 w Madrycie. Jest starszym dzieckiem króla Hiszpanii Filipa VI i królowej Letizii. We wrześniu 2018 roku wygłosiła swoją pierwszą oficjalną mowę - zrobiła to z okazji 1300-lecia księstwa Asturii, którego jest patronką. Nastolatka, podobnie jak belgijska księżniczka Elżbieta, jest poliglotką. Płynnie posługuje się dwoma językami - angielskim i katalońskim. Uczy się także arabskiego i chińskiego. Kiedy wstąpi na tron, będzie pierwszą królową regnantką (kobietą-królem) od czasów Izabeli II (1833-68).