Karolina Korwin-Piotrowska rozpoczęła pracę nad książką. "Zryje mi to beret i emocje, ale kto jak nie ja i kiedy, jeśli nie teraz?"
"Pięć lat „chodzi za mną” jeden temat". Czas przestać czekać, trzeba się za to brać. - napisała Karolina Korwin-Piotrowska na swoim Instagramie. O czym będzie jej książka?

Karolina Korwin-Piotrowska pisze książkę: o czym?
Karolina Korwin-Piotrowska poinformowała, że rozpoczęła pracę nad ważnym projektem. Dziennikarka napisze książkę o przemocy w szkołach artystycznych. "Pięć lat „chodzi za mną” jeden temat" - napisała na Instagramie.
"Mam taki rytuał, że w momencie zaczęcia pracy nad nową książką kupuję sobie notes dedykowany tylko jej. Tam robię notatki, zapisuję numery telefonów, ważne rzeczy. Dzisiaj kupiłam ten notes. Będzie idealny. Jest już w nim plan pracy i całkiem spora lista, potwierdzonych, nazwisk...." O czym będzie książka Karoliny Korwin-Piotrowskiej?
Moja pamięć pełna jest straszliwych opowieści o upokarzaniu ludzi w szkołach artystycznych. Pięć lat. Czas przestać czekać, trzeba się za to brać. Zryje mi to beret i emocje, ale kto jak nie ja i kiedy, jeśli nie teraz?
Dziennikarka zachęca wszystkich, którzy chcą podzielić się z nią swoją historią do kontaktu: "Jeśli macie historie do podzielenia się ze mną, mówiące o tym, jak byliście poniżani, niszczeni, zabierano wam godność i seksualność w imię „sztuki” czekam na nie.
Chodzi o uczelnie artystyczne. O przemoc w białych rękawiczkach „artyzmu”. Polskie #metoo nadchodzi. Ono już szykuje się do skoku i do rewolucji. Ma twarz człowieka, który walczy o godność. Tylko tyle i aż tyle. Macie moje wsparcie. Pomoc. Dyskrecję. Wiem, przez co przeszliście, bo sama też przez wiele przeszłam. I trzeba skończyć z systemową przemocą w miejscu pracy i nauki. Rozwalimy to. Razem. Teraz. Zróbmy TO.
Dawid Ogrodnik, Zofia Wichłacz, Maria Dębska opowiadają, co działo się za murami szkoły filmowej
"Koniec z mobbingiem, chamami pod przykrywką artyzmu!" - napisał Dawid Ogrodnik oskarżając znaną i cenioną profesor i aktorkę Beatę Fudalej o mobbing. ""Miałam stany lękowe i wiedziałam, że muszę się ratować" - podkreśla aktorka Zofia Wichłacz, która nie wytrzymała i po pierwszym semestrze zrezygnowała z nauki w Akademii Teatralnej w Warszawie. Co tak naprawdę działo się za murami prestiżowych szkół filmowych?
Polecane
Dyrektor znanego teatru oskarżany o molestowanie i mobbing. "Zamknął mnie na kilka dni w swoim pokoju, żeby nikt nie zobaczył moich siniaków"
#SayStop: Pierwsza w Polsce fundacja dla kobiet w służbach mundurowych będzie walczyć z mobbingiem
Uczucia i emocje to nie to samo – jak je od siebie odróżnić? Zrozum swoje reakcje i zapanuj nad emocjami
„Zostawiłem chorego ojca pod opieką obcych i wyjechałem do pracy. Rodzina ma mi za złe, ale nikt nie przyszedł z pomocą”
„Chciałam być jak sekretarka z filmów, ale harówka w korpo nie przyniosła mi kokosów. Dwoiłam się i troiłam na darmo”
„Nadgodziny w pracy umilała mi nowa koleżanka z biura. Wspólnie zagłębialiśmy się nie tylko w statystyki i raporty”
„Oskarżyłam córkę o to, że mnie okradła. Potraktowałam ją jak zwyczajną złodziejkę, a ona nie pozostała mi dłużna”
„Znalazłam portfel mojego męża i odkryłam coś strasznego. Ukrywał to przez długie lata, ale teraz mu tego nie wybaczę”
„Gdy straciłam pracę, wreszcie otworzyły mi się oczy. Zbuntowałam się przeciwko mężowi i pokazałam mu, kto tu rządzi”
„Nie umiałem się odnaleźć w pracy w szkole. To nauczycielka plastyki dodała mi pewności przy tablicy i w sypialni”
„Ojciec nawet w testamencie pokazał mi, jak bardzo mną gardzi. Po tym, co zrobił, nie zapłaczę nad jego grobem”
„Pomogłam koleżance po stracie pracy. Traktowała mój dom jak hotel all inclusive, ale nie to było najgorsze”
„Perfumy teścia uderzyły mi do głowy. Zakazany kochanek mnie skusił, ale nie tylko ja zgrzeszyłam w tej rodzinie”
Promocja
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 8
Zaproś sztukę do swojego wnętrza z nową linią Velvet ART
Współpraca reklamowa
Jak dobrać damskie buty zimowe do swojego stylu i sylwetki?
Współpraca reklamowa
Wybierz się do Suntago i wypocznij w tropikalnym stylu
Współpraca reklamowa
„Woda opadła, psy zostały” – rusza kampania pomocowa dla bezdomnych zwierząt
Współpraca reklamowa
Blask, ciepło i styl na chłodniejsze dni z SHEIN
Współpraca reklamowa
Blaupunkt świętuje 100-lecie innowacyjnym gramofonem wertykalnym VT100
Współpraca reklamowa
Paulina Krupińska w Świątecznej Kampanii Homla
Współpraca reklamowa
Święta tuż-tuż… Oto 7 prezentowych inspiracji
Współpraca reklamowa