Dominika Kulczyk walczy z hejtem: "Moje pomaganie nie jest fanaberią bogatej dziewczyny"
Dominika Kulczyk, córka Jana Kulczyka, która odziedziczyła po ojcu fortunę wartą 7 miliardów złotych, pokazuje, że potrafi zarządzać majątkiem z głową i z sercem. Mimo swoich licznych filantropijnych działań od lat spotyka się z hejtem, a wiele osób zarzuca jej, że wszystko robi na pokaz. Dominika Kulczyk postanowiła odnieść się do tych oskarżeń.
Dominika Kulczyk: działalność charytatywna
Dominika Kulczyk otrzymała od swojego ojca majątek warty 7 miliardów dolarów. 43-letnia bizneswomen odpowiada przede wszystkim za pierwszą prywatną grupę energetyczną – Polenergia, liczne nieruchomości czy Kulczyk Foundation, której przewodniczy. Dominika Kulczyk udziela się charytatywnie i mówi, że pomaganie jest jej pasją, którą stara się zarażać innych. Niestety często spotyka się z hejtem. Opinia publiczna jest zdania, że wszystko robi na pokaz. Postanowiła odnieść się do tych zarzutów. Na swoim Instagramie opublikowała trzy posty, w których opowiada o swoich motywach i przemyśleniach związanych z działalnością charytatywną.
Dominika Kulczyk: „Snobizm na pomaganie”
Dominika Kulczyk w pierwszym ze swoich postów ironicznie odpowiada wszystkim, którzy zarzucają jej, że jej działalność filantropijna jest wynikiem snobizmu.
Pomaganie jest super! Jeśli już mamy się na coś ścigać, to lepiej na liczbę wybudowanych szkół, niż na to, kto ma lepszy gadżet czy ładniejszą sukienkę. Ja wybieram ten rodzaj snobizmu. Snobizmu na pomaganie.
W kolejnym poście jasno odpowiada na zarzuty, że pomaganie jest jej fanaberią. Zaznacza również, że nie czuje potrzeby, żeby komukolwiek coś udowadniać, po prostu robi to, co kocha i co uważa za słuszne.
Moje pomaganie nie jest fanaberią bogatej dziewczyny. Nie staram się nikomu niczego udowadniać. Kocham to robić. Zawsze to kochałam. To moje powołanie, moja ogromna pasja, którą chcę się podzielić z innymi.
Dominika Kulczyk w trzecim poście przywołuje maksymę znanego teologa i etyka Reinholda Niebuhra.
Bliskie są mi słowa teologa i etyka Reinholda Niebuhra: „Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę, odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę, i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego.
Wszystkie posty Dominiki Kulczyk zobaczyć możecie w naszej galerii. Trzeba przyznać, że odpowiedziała na zarzuty z klasą i subtelnością.
ZOBACZ TEŻ: Dominika Kulczyk wspomina zmarłego ojca: "Śmierć to za mały powód, by przestać kochać"
Dominika Kulczyk: „Zmiana jest kobietą”
Dominika Kulczyk ostatnio w rozmowie z Viva! opowiedziała o tym, czym jest dla niej kobiecość i jakie ma ona dla niej znaczenie, zarówno w biznesie, jak i jej działalności charytatywnej. Zauważa również, jak zmieniła się rola kobiety w społeczeństwie na przestrzeni ostatnich lat i wyznaje, że fascynujące jest móc być częścią tej zmiany.
Zrozumiałam, że zmiana jest kobietą i kobieta jest bardzo często źródłem zmian. Poza tym najlepiej zajmować się tym, co człowiek rozumie najlepiej i z czym się najbardziej utożsamia. Jeśli miałabym zastanowić się nad tym, co rozumiem, co jest mi najbliższe i z czym się mierzę najbardziej, to z sobą samą. Z kobietą we mnie, osadzoną w takim, a nie innym kontekście kulturowym. Mam też wrażenie, że żyjemy w czasach, kiedy nasza rola, nasza zmiana i nasza istotność dla świata jest dużo większa niż kiedykolwiek. Jesteśmy też dużo bardziej świadome naszego wpływu na świat, który rzeczywiście zmieniamy bardziej niż kiedyś. To, jaką rolę w nim odgrywamy, zmieniło się dynamicznie na przestrzeni kilku ostatnich lat. To jest fascynujące być kobietą w takich czasach.