Blogerki fashion - kto w czołówce?
Blogerki modowe to już celebrytki. Kto zajmuje miejsce w czołówce w tym roku?
- mat.prasowe
Blogosfera coraz częściej pojawia się w mediach. Codziennie w okresie od 1 kwietnia do 30 września br. na temat 3 najbardziej medialnych blogów modowych kobiecych ukazywało się prawie 30 publikacji. Najbardziej zyskały marki współpracujące z Julią Kuczyńską, Jessicą Mercedes Kirschner oraz Katarzyną Tusk.
W analizie podsumowano obecność medialną Top 10 kobiecych blogów modowych z zestawienia miesięcznika „Press”
Bezsprzecznie liderką raportu została Maffashion – to z informacjami na temat jej poradnika można było najczęściej spotkać się w mediach (2,2 tys. publikacji w prasie, internecie i RTV). Drugie miejsce zajęła autorka bloga Make Life Easier z wynikiem 1,6 tys. informacji, a tuż za nią Jemerced – o 156 publikacji mniej. Za podium znalazły się Macademian Girl (0,5 tys.), Jestem Kasia (0,2 tys.) oraz Raspberry and Red (0,1 tys.). Znacznie mniej medialne okazały się Rebel Look, Harel, Alice Point oraz Style On.
Poznanianka z największą wartością promocyjną
W podsumowaniu wartości ekwiwalentu reklamowego publikacji liderką została Jessica Mercedes Kirschner. 18 mln złotych – tyle należałoby wydać na informacje wyemitowane w TV, radiu i prasie, bądź artykuły sponsorowane w portalach internetowych, aby uzyskać taki sam poziom ekspozycji bloga, co w przypadku opublikowanych materiałów.
Blog Katarzyny Tusk na pierwszych stronach gazet
Blogerek nie brakowało także na okładkach czasopism. Najczęściej dziennikarze informowali na czołówkach o blogu Make Life Easier – 35 publikacji, z czego aż 15 na pierwszej stronie. Drugie miejsce zajęła strona Jemerced z wynikiem 15 informacji, a następnie Maffashion – 13.
W mediach społecznościowych dominuje Maffashion
We wrześniu użytkownicy social media wspomnieli o wybranych blogerkach blisko 4 tys. razy. Ponad połowa przekazu należała do Julii Kuczyńskiej (2 tys. wzmianek). Najczęściej internauci pisali o szafiarkach na Facebooku (80 proc.) oraz Twitterze (14 proc.).
raport PRESS-SERVICE Monitoring Mediów