Reklama

Bardzo często wystarczą mniej radykalne środki. Oto kilka z nich. Nie pozwalaj zwierzęciu wchodzić do sypialni malucha. Najlepiej żeby spało w jednym miejscu, przykrywanym w czasie jego nieobecności, np. barwnym kawałkiem materiału, który należy regularnie prać raz w tygodniu;
[adsense]

Zdecyduj się na zakup odkurzacza wyposażonego w fi ltry o wysokiej wydajności (HEPA–High Effi ciency Particulate Air Filter). Bawełniane i pluszowe przedmioty, znajdujące się w pokoju dziecka, wietrz na zewnątrz mieszkania 1–2 razy w tygodniu, żeby usuwać alergeny.
Nie zapominaj o regularnej pielęgnacji pupila – kąpieli i szczotkowaniu. Pamiętaj, że w sklepach z artykułami dla zwierząt można kupić specjalny preparat naskórny w areozolu (Allerpet C), który powoduje rozłożenie uczulających cząsteczek. W niektórych przypadkach zwierzęciu podaje się również środek hamujący wytwarzanie alergenów.
Po głaskaniu i przytulaniu pupila dziecko powinno umyć buzię i ręce.
Często wycieraj na mokro podłogę; pozbądź się z domu dywanów, puszystych wykładzin i mebli tapicerowanych. Pozostaw te ze skóry albo skaju.

Reklama

WAŻNE: Jeśli po kontakcie ze zwierzęciem dziecko ma swędzącą wysypkę, kaszel, katar czy łzawienie oczu, to najprawdopodobniej jest na nie uczulone. W takiej sytuacji koniecznie skontaktuj się z alergologiem.

Reklama
Reklama
Reklama