Reklama

W tym artykule:

  1. Wcierka na wypadanie włosów: dlaczego warto?
  2. Wcierka na wypadanie włosów: jaką wcierkę wybrać?
  3. Domowe wcierki na wypadanie włosów
  4. Wcierka na wypadanie włosów: jak stosować
Reklama

Wcierka na wypadanie włosów: dlaczego warto?

Wcierka na wypadanie włosów dla wielu z nas jest brakującym ogniwem pielęgnacji, który jest często pomijany. Tymczasem okazać może się ona zbawienna, zwłaszcza w przypadku osób, które zmagają się z problemami skóry głowy, jak wypadanie włosów, łupież, lub przetłuszczanie.

Wcierka do włosów jest niezwykle istotnym elementem kuracji przeciw wypadaniu, ponieważ przywraca skórze równowagę po użyciu szamponu. Pamiętać należy, że nawet najlepsze i najdelikatniejsze kosmetyki do oczyszczania, mogą zostawić skórę wysuszoną, pozbawioną bariery ochronnej lub zmienić jej naturalne pH. Aby przywrócić jej równowagę, powinniśmy sięgnąć po wcierkę przynajmniej 2 razy w tygodniu.

Wcierki do włosów dostępne są w większości sklepów kosmetycznych, jeśli jednak chcesz, możesz z łatwością wykonać je sama. Poniżej przedstawiamy jedne z najskuteczniejszych wcierek na wypadanie włosów oraz trzy sprawdzone przepisy na domowe wcierki.

Wcierka na wypadanie włosów: jaką wcierkę wybrać?

Wcierka na wypadanie włosów powinna mieć lekką konsystencję, która łatwo i szybko się wchłonie i nie przetłuści dopiero co umytych kosmków. Jeśli zmagasz się z nadmiernym wypadaniem, koniecznie szukaj w składzie takich ziół jak:

  • Pokrzywa,
  • Skrzyp,
  • Mięta pieprzowa,
  • Łopian,
  • Kozieradka,
  • Szałwia (może przyciemniać włosy).

Wcierka na wypadanie włosów, oprócz ziół powinna zawierać też substancje nawilżające. Producenci sięgają najczęściej po aloes lub nawilżające alkohole tłuszczowe, na przykład glicerynę. Ważnym składnikiem wcierki do skóry głowy powinien być też składnik przyspieszający krążenie krwi. Dzięki temu odżywcze substancje będą mogły szybciej i głębiej się wchłonąć, a pierwsze efekty zobaczy już po kilku tygodniach. Tego typu dodatki, które naleźć możemy najczęściej w gotowych kosmetykach to:

  • Cynamon,
  • Imbir,
  • Ekstrakty z papryki,
  • Kofeina.

Wcierki do włosów, które warto kupić

Tonik do włosów i skóry głowy Kaminomoto Hair Growth Trigger sprawdzi się szczególnie u osób, które z powodu ciąży, czy choroby zmagają się z ich znacznym przerzedzeniem. Przyspiesza tempo wzrostu nowych włosów (tzw. baby hair), wzmacnia naczynia włosowate skóry głowy, zwiększa przepływ krwi i dopływ substancji odżywczych do korzeni włosów. Co szczególnie ważne, stymuluje aktywację zdrowych cebulek włosa, zapobiega ich wypadaniu, utracie grubości i pogorszeniu jakości.

Warta waszej uwagi jest również wcierka Anwen Grow Me Tender. W składzie znajdziecie kompleks biologicznie czynnych składników (o których wspomniałyśmy wyżej): ekstrakty z kozieradki, czarnej rzepy, czerwonej cebuli, żeń-szenia, hydrolizowane proteiny sojowe, aminokwasy i witaminy z grupy B (w tym biotyna). Drogoocenna formuła wmasowywana w skalp regularnie wzmacnia cebulki włosów i pobudza je do szybszego wzrostu. Dodatkowo niacynamid i cynk PCA regulują wydzielanie sebum, a pantenol łagodzi podrażnienia skóry głowy. HotFlux® i eteryczny olejek miętowy działają rozgrzewająco, antybakteryjnie i pobudzają mikrokrążenie, poprawiając ukrwienie skóry głowy, odżywienie i dotlenienie cebulek i mieszków włosowych.

Kolejnym, cenionym produktem (choć nieco droższym) jest Naturaltech Energizing Superactive - koncentrat zwalczający hormonalną utratę włosów marki Davines. Zawiera składnik aktywny wzbogacony o ekstrakt z pluskwicy groniastej, wieloletniej rośliny pochodzącej z Północnej Ameryki, która ma zdolność zatrzymywania enzymu 5-alfa-reduktazy i hydrotestosteronu. Dzięki zatrzymywaniu wspomnianego enzymu możliwe jest zwalczanie zarówno nadmiernej produkcji sebum, jak i często łączącego się z nią łysienia androgenowego. Włosy wyrastają zdrowsze i mocniejsze, skóra jest bardziej napięta i wydziela mniej sebum. Pierwsze efekty stosowania widać bardzo szybko, bo już po kilku tygodniach.

Jeśli chodzi o produkty ogólnodostępne, niedrogie, z dobrym składem to polecamy wam wcierkę przeciw wypadaniu włosów Neboa Anti Hair Loss. Ma w swoim składzie aż 12 naturalnych wyciągów roślinnych, m.in. wyciągi z szałwii, ekstrakt z bluszczu pospolitego, wyciąg z jasnoty białej, arniki górskiej, ekstrakt z korzenia łopianu, ekstrakty z liści rozmarynu, czy kwiatów rumianku. To prawdziwy, prozdrowotny koktajl leczniczy dla skóry głowy. Wcierka jest wegańska i dostępna w drogeriach Rossmann za niecałe 25 zł, co jest naprawdę świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Domowe wcierki na wypadanie włosów

Skuteczną wcierkę na wypadanie włosów możesz też przygotować sama z rzeczy, które znajdziesz w swojej kuchni. Jest to rozwiązanie, po które najchętniej sięgają osoby starające się żyć zgodnie z zasadami ruchów zero, albo less waste. Własnoręcznie wykonana wcierka do skóry głowy nie tylko będzie niezwykle ekologicznym rozwiązaniem, które pozwoli nam ograniczyć ilość odpadów, ale z pewnością też jej cena będzie o wiele niższa.

Domowa wcierka na wypadanie włosów powinna być jednak przede wszystkim skuteczna. Siła natury tkwiąca w roślinach sprawia, że niekiedy najprostsze sposoby w walce o bujną czuprynę, okazują się najskuteczniejsze. Przedstawiamy kilka prostych i sprawdzonych przepisów na najlepsze domowe wcierki, dzięki którym już po kilku tygodniach zauważysz znacznie mniej włosów na szczotce.

Wcierka do włosów z kozieradki i skrzypu

Wcierka z kozieradki jest jednym z najpopularniejszych pomysłów na wypadanie włosów. Nic w tym dziwnego – może zdziałać cuda. Jeśli jesteś fanką olejowania włosów, polecamy też olej z kozieradki, który może znacznie przyspieszyć porost i wzmocnić kondycję cebulek.

  • 1 łyżka zmielonej kozieradki;
  • 1 łyżka skrzypu;
  • 4 łyżki wrzątku.

Zalej zioła wrzątkiem i zostaw pod przykryciem do zaparzenia. Po ostygnięciu przecedź wcierkę przez sitko i gotowe!

Wcierka do włosów ziołowa z kawą

Wcierka do skóry głowy, która łączy w sobie moc ziół oraz niezwykłe właściwości kofeiny. Dodatek kawy pobudza krążenie w skórze głowy i sprawia, że składniki odżywcze zawarte w ziołach łatwiej się wchłaniają. Kontrowersyjnym składnikiem mieszanki może być… ziemniak. Nie obawiaj się jednak - jest on bogatym źródłem witaminy C, doskonale wpływa na kondycję cebulek.

  • 1 łyżka pokrzywy;
  • 1 łyżka skrzypu;
  • 1 łyżka łopianu;
  • 3 łyżki kawy;
  • 1 ziemniak.

Zioła zmieszaj i zalej 6 łyżkami wrzątku. W filiżance zaparz mocną kawę, wlewając wodę mniej więcej do ¾ wysokości naczynia. Pozostaw do ostygnięcia. Na tarce o drobnych oczkach zetrzyj umytego i obranego ziemniaka. Sok, który wypłynie z warzywa, przecedź przez gazę. Zmieszaj ze sobą trzy składniki i gotowe. Ta ilość wcierki powinna wystarczyć Ci na kilka aplikacji. Możesz przelać ją do butelki z atomizerem i trzymać w lodówce.

Wcierka do włosów z siemienia lnianego

Wcierka z siemienia lnianego to dowód na to, że siła tkwi w prostocie. Siemię lniane jest bogatym źródłem witamin i minerałów, które przywrócą równowagę skórze głowy, odżywią włosy u nasady i zadbają o Twoje cebulki. Znaleźć możemy w nim kwas foliowy, witaminę C, witaminę E, witaminę K, niacynę (witaminę B3) oraz inne witaminy z grupy B, a także kwasy tłuszczowe omega-3, sterole roślinne i aminokwasy. Sprawdzi się szczególnie dobrze, jeśli oprócz wypadania włosów zmagasz się z łupieżem lub przetłuszczaniem — doskonale nawilża i koi.

  • 3 łyżki siemienia lnianego;
  • 6 łyżek wrzątku.

Zalej siemię lniane wrzątkiem i pozostaw pod przykryciem do ostygnięcia. Następnie przecedź je przez sitko o drobnych oczach lub gazę. Wcierka powinna mieć konsystencję żelu. Jeśli chcesz przyspieszyć krążenie, możesz dodać do mieszanki szczyptę imbiru lub cynamonu.

Wcierka na wypadanie włosów: jak stosować

Wcierka na wypadanie włosów będzie skuteczna pod warunkiem, że przestrzegać będziemy kilku ważnych zasad. Aby móc jak najszybciej cieszyć się zdrowymi i silnymi włosami, koniecznie pamiętaj o tych radach:

  1. Wcierkę nakładaj na oczyszczoną skórę głowy, bezpośrednio po myciu włosów. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do zatkania porów i pojawienia się zmian na skórze głowy.
  2. Domowe wcierki na wypadanie włosów najlepiej jest przygotować bezpośrednio przed aplikacją, aby były jak najświeższe. Jeśli chcesz zostawić nieco na zapas, koniecznie przechowuj wcierkę w lodówce, w zamkniętym opakowaniu. Większość z nich nie powinna stać dłużej niż 1 tydzień.
  3. Jeśli nie masz problemów z kręgosłupem, staraj się aplikować wcierkę z głową skierowaną w dół. Dzięki temu łatwiej dotrzesz do skóry głowy między włosami. Ponadto przyspieszone krążenie wzmocni wchłanianie się dobroczynnych składników.
  4. Przy okazji aplikowania wcierki nie zapomnij o masażu skóry głowy. Już 10-minutowy masaż dwa razy w tygodniu może zdziałać cuda i znacznie wzmocnić działanie wcierki.
  5. Pamiętaj, aby dbać o włosy również od wewnątrz. Pij codziennie herbatę ze skrzypu lub pokrzywy, a efekty pojawią się o wiele szybciej.

Uwaga! Jeśli zmiana pielęgnacji nie wypłynie na poprawę kondycji Twoich włosów, warto udać się do lekarza i wykonać okresowe badania. Pamiętaj, że wypadanie może być skutkiem niedoborów lub choroby.

Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Ta odżywka do włosów bez spłukiwania bije rekordy popularności! "Robi taflę!", "Włosy wyglądają jak z salonu, nawet lepiej niż po botoksie"

Dziesiątki tysięcy wyszukiwań i setki pozytywnych opinii. Ta odżywka do włosów bez spłukiwania bezapelacyjnie podbiła serca kobiet. Co to za cudo?
Odżywka bez spłukiwania
tesshell / instagram.com
Reklama
Reklama
Reklama