Rzęsy 1 do 1 – to przedłużanie rzęs zapewnia najbardziej naturalny efekt. Na czym polega?
Rzęsy 1:1 optycznie otwierają nam spojrzenie, podnoszą powiekę oraz wydłużają kąciki oczu. To wszystko dzieje się jednak bez efektu przerysowania, więc inne osoby będą przekonane, że to nasze naturalne rzęsy wyglądają tak pięknie. Na czym polega metoda przedłużania rzęs 1 do 1?

- Redakcja
Rzęsy 1 do 1 – na czym polega to przedłużanie rzęs?
Rzęsy 1:1 uzyskujemy dzięki zabiegowi przedłużania rzęs 1D. Polega on na doklejeniu do jednej rzęsy naturalnej – jednej rzęsy sztucznej. Sztuczne rzęsy są dobierane indywidualnie, tak aby idealnie pasowały długością i kształtem do rzęs naturalnych. Kluczowe jest doklejanie rzęs o przynajmniej trzech długościach, na przykład 6, 8 i 14 mm. Najkrótsze są umieszczane w wewnętrznej części oczu, a najdłuższe w zewnętrznej.
Rzęsy 1:1 są niezwykle popularne ze względu na swój bardzo naturalny wygląd. Są wprost stworzone dla osób, którym nie podoba się efekt wachlarza sztucznych rzęs, a zależy im na delikatnym podkreśleniu spojrzenia. Rzęsy 1 do 1 nie rzucają się w oczy, ale są wyraźnie gęstsze, dłuższe i ciemniejsze niż rzęsy nieprzedłużane. Dzięki temu nasza oprawa oczu staje się bardziej wyrazista. Rzęsy 1:1 optycznie otwierają nam spojrzenie, podnoszą powiekę oraz wydłużają kąciki oczu. To wszystko dzieje się jednak bez efektu przerysowania, więc osoby postronne mogą być przekonane, że to nasze naturalne rzęsy wyglądają tak pięknie.
Rzęsy 1:1 – przedłużanie rzęs krok po kroku
Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1 trwa od 1,5 do 2 h i składa się z kilku etapów. Na początku specjalistka przedłużania rzęs zabezpiecza dolne rzęsy samoprzylepnymi płatkami. Następnie rozkłada sztuczne rzęsy w odpowiedniej kolejności na podkładce. Każda sztuczna rzęsa jest osobno zanurzana w kleju i przyczepiana do rzęsy naturalnej, w odległości od 0,5 do 1 mm od powieki. Aplikację wykonuje się pęsetą.
Po doczepieniu rzęsy 1:1 nie powinny być ze sobą sklejone. Przed całkowitym utwardzeniem kleju często konieczne jest ich rozdzielenie pęsetą. Specjalistka robi to bardzo ostrożnie i jedynie w kierunku poziomym. Końcowym etapem przedłużania rzęs jest ich suszenie. Stosuje się do tego wodę destylowaną rozprowadzaną za pomocą nano rozpylacza. Wilgoć przyspiesza wysychanie kleju oraz wydłuża jego trwałość. W razie potrzeby po pierwszym rozpyleniu wody destylowanej wykonuje się kolejną turę rozdzielania rzęs 1 do 1.
Rzęsy 1:1 – jak o nie dbać?
Rzęsy 1:1 tak jak inne przedłużane rzęsy wymagają specjalnego traktowania. Po pierwsze trzeba zachować ostrożność podczas spania. Ułożenie się na brzuchu grozi bowiem ich wyginaniem. Delikatną należy być także podczas mycia twarzy – nie powinniśmy mocno pocierać oczu ani stosować tłustych, oleistych kosmetyków w tych okolicach (w tym produktów do demakijażu), bo mogą one osłabić wiązania kleju.
Niewskazane jest korzystanie z sauny, solarium czy innych zabiegów z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Rzęsy 1 do 1 nie powinny być ponadto dodatkowo tuszowane czy w inny sposób stylizowane, na przykład zalotką.
Rzęsy 1:1 wymagają też codziennego oczyszczania specjalnymi produktami, na przykład pianką czy szamponem do sztucznych rzęs. Pamiętaj, że w ciągu dnia gromadzą się na nich kurz, bakterie, sebum i inne zabrudzenia. Ich nie usuwanie może doprowadzić nawet do stanów zapalnych powiek czy oczu. Aby utrzymać ich optymalny kształt, warto przeczesywać je na sucho specjalną szczoteczką.
Rzęsy 1:1 – ile się trzymają?
Jeśli będziesz przestrzegała wszystkich wyżej opisanych zasad, rzęsy 1:1 pozostaną na twoich powiekach tak długo jak naturalne rzęsy, czyli ok. 90 dni. Trzeba jednak zaznaczyć, że pojedyncze rzęsy mogą mieć różny wiek – jedne są młodsze, a inne starsze. Oznacza to, że większość z nich wypadnie dużo wcześniej niż po 3 miesiącach, co spowoduje powstanie nieestetycznych ubytków. Z tego powodu rzęsy 1 do 1 powinny być uzupełniane co 3-4 tygodnie.
Rzęsy 1 do 1 – cena
Cena przedłużenia rzęs metodą 1 do 1 waha się w granicach 180-250 zł. Wiele zależy od ilości rzęs, które posiadamy. Im jest ich więcej – tym zabieg będzie wymagał więcej pracy. Cena uzupełnienia jest również uzależniona od tego, jak wiele braków będzie trzeba wypełnić. Uzupełnienie po tygodniu kosztuje najczęściej 150-200 zł.
Polecane
Efekt kameleona – czym jest i na czym polega jego skuteczność? Naucz się, jak etycznie wykorzystać go na swoją korzyść
Zaśnięcie w Duchu Świętym to głębokie mistyczne przeżycie. Na czym polega i kto ma szansę go doświadczyć?
„Babcia całe życie miała tylko jedno marzenie. Obiecałam sobie, że stanę na rzęsach, byleby je spełnić”
Magda Mołek wrzuciła bardzo naturalną fotkę z wakacji. Fanka: "Bez botoksu, bez brwi permanentnych, bez rzęs..."
„Ukochany odstawił mnie w kąt, bo jego eks zatrzepotała rzęsami. Mama każe mi walczyć, a ja mam swoją godność ”
Jemioła to już przeszłość. Teraz ta świąteczna ozdoba zapewnia szczęście w domu przez cały rok
Przedłużanie włosów to absolutny hit! Na jaką metodę się zdecydować, żeby cieszyć się pięknymi i gęstymi pasmami?
Relaksacja Jacobsona, czyli jedna z najskuteczniejszych technik odprężających. Na czym polega?
Promocja
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 8
Neuropeptydy w kosmetyczce. Technologia, która zatrzymuje czas
Współpraca reklamowa
Zaproś sztukę do swojego wnętrza z nową linią Velvet ART
Współpraca reklamowa
Jak dobrać damskie buty zimowe do swojego stylu i sylwetki?
Współpraca reklamowa
Wybierz się do Suntago i wypocznij w tropikalnym stylu
Współpraca reklamowa
„Woda opadła, psy zostały” – rusza kampania pomocowa dla bezdomnych zwierząt
Współpraca reklamowa
Blask, ciepło i styl na chłodniejsze dni z SHEIN
Współpraca reklamowa
Blaupunkt świętuje 100-lecie innowacyjnym gramofonem wertykalnym VT100
Współpraca reklamowa
Paulina Krupińska w Świątecznej Kampanii Homla
Współpraca reklamowa