Reklama

W tym artykule:

  1. Microblading brwi - co to jest?
  2. Microblading - jaki efekt daje?
  3. Microblading brwi - dla kogo?
  4. Microblading - jak wygląda zabieg?
  5. Jak przygotować się do microbladingu – makijażu permanentnego brwi metodą piórkową?
  6. Microblading - gojenie
  7. Microblading - cena
  8. Microblading - nasza opinia
  9. Microblading - przed i po
Reklama

Microblading brwi - co to jest?

Microblading to nowoczesny, najbardziej precyzyjny i gwarantujący naturalny efekt makijaż permanentny brwi. Microblading wykonywany jest ręcznie za pomocą pióra i mikroostrza składającego się z wielu ułożonych kolejno 7, 9 lub nawet 14 igiełek. Mikroostrza są jednorazowe i sterylnie zapakowane.

Microblading to metoda znana od wielu lat, wywodzi się z Japonii, jednak została odkryta na nowo za sprawą ulepszonych pigmentów, które gwarantują skuteczność i trwałość zabiegu. Pigmenty do zwykłego makijażu permanentnego nie spełniały swojej funkcji ze względu na nieudoskonalony skład i rzadszą konsystencję.

Microblading (metoda piórkowa brwi) to zabieg, który pozwala precyzyjnie uzupełnić lub odtworzyć brwi, zapewniając naturalny efekt, który utrzyma się nawet do dwóch lat.

Zobacz też:

Trend wypełniania brwi mydłem, czyli jakie mydło stosować do brwi?

Soap brows, czyli "brwi na mydło" to jeden z hot trendów ostatnich lat. W tym sezonie również jest popularny - coraz więcej kobiet, zamiast walczyć z pomadami, czy cieniami do brwi, wybiera alternatywę w postaci mydła, które nakłada się łatwiej i szybciej. Jak to robić poprawnie i które kosmetyki będą do tego najlepsze? Pokażemy wam stary, hollywoodzki patent.
brwi na mydło
westbarnco / instagram.com

Microblading - jaki efekt daje?

Naturalny efekt uzyskuje się poprzez dorysowywanie włosków na skórze. Pozwala to ukryć mankamenty urody takie jak: nieprawidłowy kształty oka, asymetrię brwi, blizny po kolczykach. Nadaje brwiom gęstości i wyrazistości, pozwala stworzyć łuk brwiowy od początku do końca, przy użyciu pigmentu najbardziej zbliżonego do naturalnego. Klientka nie traci przy tym czasu na ciągłe poprawki, efektem tego trwałego zabiegu będzie cieszyć się przez całą dobę i w każdych okolicznościach.

Po upływie roku kolor brwi może blaknąć, wtedy zaleca się zabieg uzupełniający (dopigmentowanie).

Przed zabiegiem wykonuje się profesjonalny pomiar i rysunek wstępny na skórze, dzięki czemu brwi po microbladingu będą idealnie proporcjonalne.

Microblading brwi - dla kogo?

  • Dla kobiet, które mają jasne, rzadkie brwi, a chciałyby nadać im gęstości i wyrazistości
  • Dla kobiet, które cenią sobie wygodę, niezawodność, nie chcą tracić czasu na zabiegi o krótkotrwałym efekcie (jak henna)
  • Dla kobiet uprawiających sport (siłownia, fitness, pływanie, bieganie), które nawet podczas treningu chcą prezentować się w makijażu, bez obawy, że mógłby się rozmazać
  • Dla kobiet, które mają alergię na kosmetyki do makijażu brwi (kredkę, cień, składniki henny)
  • Dla starszych pań, które z powodu pogarszającego się wzroku mają problem z wykonaniem makijażu brwi
  • Dla pacjentek w trakcie lub po chemioterapii, które chcą zrekonstruować brwi (za zgodą lekarza)
  • Dla kobiet cierpiących na łysienie plackowate lub całkowite
  • Dla kobiet, które tracą brwi na skutek stresu, leczenia lub błędów kosmetycznych (zbyt inwazyjnej i częstej regulacji - efektu mody na cienki łuk brwiowy)

Zobacz też:

Przekłuwanie uszu – wszystko, co powinnaś wiedzieć zanim wybierzesz metodę

Chociaż przekłuwanie uszu to prosty i popularny zabieg, nie powinnyśmy podchodzić do niego z lekceważeniem. W końcu podczas zabiegu naruszana jest tkanka naszego ciała, co stwarza ryzyko wystąpienia infekcji lub nawet zarażenia poważną chorobą. Na co zwrócić uwagę podczas przekłuwania? Jak dbać o higienę?

Microblading - jak wygląda zabieg?

Microblading odbywa się po wcześniejszym znieczuleniu specjalną maścią i z użyciem dodatkowego znieczulenia po przerwaniu ciągłości tkanki (polecamy po nałożeniu maści przykryć skórę folią, aby nie parowała!). Pigment wprowadzany jest do skóry przy pomocy mikroostrza.

Lingeristka wraz z klientką ustala pożądany kształt brwi, następnie rysuje go. Kolejny krok to wybór odcienia pigmentu, najbardziej pasującego do kolorytu skóry klientki. Jest to etap, na którym można skorygować kształt, szerokość i długość brwi. Linergistka Katarzyna von Engel delikatnie „nacina” skórę (przypomina to przecięcie skóry kartką papieru), wprowadzając jednocześnie barwnik i tworząc po kolei każdy pojedynczy włosek.

Pożądany efekt zabiegu uzyskamy dopiero po upływie 2-3 tygodni. Po miesiącu od zabiegu możemy wykonać zabieg uzupełniający, tzw. korektę. Wtedy też można wzmocnić kolor, uzupełnić wyłuszczone włoski, skorygować kształt lub dodatkowo zagęścić brwi.

Cały zabieg z konsultacją i rysunkiem wstępnym trwa około 1,5 godziny.

Jak przygotować się do microbladingu – makijażu permanentnego brwi metodą piórkową?

Na 3 tygodnie przed zabiegiem nie wolno farbować ani regulować brwi oraz co najmniej 6 tygodni wcześniej należy zrezygnować z odżywek do brwi.

Wskazania do zabiegu microbladingu:

  • asymetria brwi
  • blizny w okolicach brwi, np. po kolczyku
  • ubytek mieszków włosowych lub ich brak
  • gdy cenimy wygodę i zależy nam na długotrwałym efekcie, bez konieczności częstego powtarzania zabiegów upiększających
  • przebyta chemioterapia
  • konieczność rekonstrukcji brwi
  • alergia na kosmetyki do makijażu

Przeciwwskazania do zabiegu microbladingu:

  • okres ciąży i karmienia piersią
  • stan zapalny w okolicy brwi, aktywny trądzik, zmiany skórne, opryszczka, łuszczyca
  • infekcja, gorączka
  • chemioterapia i aktywna choroba nowotworowa (wymagana zgoda lekarza)
  • nieustabilizowana cukrzyca
  • hemofilia
  • zaawansowane choroby tarczycy
  • padaczka, epilepsja
  • uczulenie na lidokainę i epinefrynę
  • przyjmowanie leków na rozrzedzenie krwi, sterydów lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych
  • gdy w ostatnim czasie wykonywany był zabieg silnie złuszczający, jak peeling chemiczny, kwasy czy mikrodermabrazja

Microblading - gojenie

Pielęgnacja brwi po pierwszym zabiegu microbladingu (przed wizytą uzupełniającą):

  • Przez około 7-14 dni smarujemy brwi maścią Alantan, Bephanten lub maścią z witaminą A
  • Przez pierwsze 48 godzin nie moczymy brwi, nie korzystamy z basenu, sauny i solarium
  • Nie drapiemy, nie skubiemy brwi, staramy się nie spać na brzuchu
  • Nie czeszemy, nie malujemy brwi
  • Nie nakładamy kremów, fluidu itp.
  • Nie wykonujemy demakijażu
  • Nie pocieramy ręcznikiem

Microblading - cena

Microblading nie jest tanim zabiegiem - ceny w zależności od salonu wahają się od 800 do 1200 zł. Radzimy jednak nie oszczędzać na makijażu permanentnym brwi, bo umiejętności lingeristki i jakość wykonania są nie do przecenienia. Źle wykonany microblading może oszpecić na długi czas, a usuwanie makijażu permanentnego to żmudny i skomplikowany proces.

Microblading - nasza opinia

Miałam okazję przetestować microblading w warszawskiej Klinice Urody na Saskiej (obecnie Salon Velure, ul. Rembielińska 10, Warszawa). Czy polecam? Tak! Efekt jest naprawdę rewelacyjny, brwi idealne równe i proporcjonalne, a przy tym tak naturalne, że nawet z bliska nie widać, że włoski są dorysowane. Przy mojej jasnej karnacji to ogromna wygoda i oszczędność czasu, bo nie muszę codziennie malować brwi, które nawet z makijażem nigdy nie wyglądały tak perfekcyjnie jak teraz.

Zobacz też:

Botoks rzęs i brwi – na czym to polega i czy warto?

Botoks rzęs i brwi to niedrogi oraz bardzo naturalny zabieg, który sprawia, że nawet bez grama makijażu oczu nie będziemy się czuły nieswojo. Jaka jest jego cena? Jak długo utrzymują się efekty?

Lingeristka najpierw zrobiła bardzo profesjonalny rysunek wstępny, mierząc i wyznaczając punkty, w których brwi powinny się zaczynać i kończyć. Ustaliłyśmy, że mają być odrobinę grubsze niż moje naturalne łuki, i wymodelowane, tak by nabrały kształtu. Potem wybrałyśmy kolor pigmentu, który najlepiej pasuje do mojej karnacji, i przeszłyśmy do sedna, czyli domalowywania włosków. Czy microblading boli? To zależy od indywidualnego progu bólu i reakcji na znieczulenie. Na pewno trzeba przygotować się na mniejszy bądź trochę większy ból, ja czułam ukłucia podobne do szczypania albo lekkiego przecinania skóry kartką papieru. Sam zabieg trwał około 20 minut, po wszystkim byłam zaskoczona, że moja skóra w ogóle nie jest zaczerwieniona, nie leci krew. Do końca dnia czułam jeszcze delikatne pieczenie, następnego mogłam już iść do pracy.

Reklama

Microblading - przed i po

To, co najbardziej interesuje potencjalne klientki, to oczywiście porównanie efektów przed i po microbladingu. W sieci można znaleźć dziesiątki zdjęć porównawczych, oto kilka z nich:

Reklama
Reklama
Reklama