Czy SPF 30 zapewnia dwukrotnie większą ochronę niż SPF 15? - 5 mitów o kremach z filtrem
Chociaż wszyscy wiemy o szkodliwym wpływie promieni słonecznych na naszą skórę, zasady ochrony przed nimi są wciąż dla wielu osób niejasne. Wyjaśniamy, jak działają kremy z filtrem i czy powinnyśmy stosować je nie tylko słonecznym latem.
- Patrycja Fijałkowska
Krem z filtrem – czy trzeba go używać cały rok?
Chociaż lato już mija, problem ochrony przeciwsłonecznej wcale nie powinien odejść na margines. Na temat kremów z filtrem wciąż krąży tak wiele mitów, że w te ostatnie dni sierpnia postanowiłyśmy poświęcić odrobinę czasu na wyjaśnienie, jak naprawdę działają i dlaczego powinnyśmy stosować je nie tylko słonecznym latem.
Zobacz galerię →
Jeszcze poza galerią zaznaczamy, że krem z filtrem wcale nie jest kosmetykiem, który musi powodować nadmierne przetłuszczanie się cery. Posiadaczki cer tłustych i trądzikowych z powodzeniem mogą chronić swoją skórę, nie powodując powstania zaskórników czy wyprysków. Krem z filtrem do cery trądzikowej musi być mineralny, a nie chemiczny. Jaka jest między nimi różnica? Filtry mineralne odbijają promienie, a chemiczne je pochłaniają. Łatwo się domyślić, że te pierwsze są bardziej naturalne, lekkie i nie wynikają głęboko w skórę, dzięki czemu nadmiernie jej nie obciążają.
Poniżej zebrałyśmy kilka naszym zdaniem godnych uwagi podkładów i kremów z filtrem. Wybrałyśmy produkty mineralne o lekkiej i niezatykającej porów formule.