Reklama

W tym artykule:

  1. Czym zmyć hennę?
  2. Jak zmyć hennę z brwi i skóry?
  3. Jak zmyć hennę z rzęs?
  4. Jak zmyć tatuaż z henny?
  5. Jak usunąć plamy z henny?
Reklama

Czym zmyć hennę?

Koloryzacja henną zdobywa coraz więcej fanek. Po pierwsze dlatego, że ta jest bezpieczna oraz zapewnia bardzo naturalny efekt. Po drugie - w odróżnieniu od farbowania chemicznego, im częściej farbujesz włosy henną, tym lepszą mają kondycję. Dzieje się tak, ponieważ zioła łączą się z włosami, wypełniając w nich ubytki. Tym samym kosmyki stają się grubsze i gładsze, są również bardziej lśniące. Po trzecie - dzięki temu, że henna to w pełni naturalny składnik, farbowanie nią jest zalecane w przypadku włosów cienkich i delikatnych. W odróżnieniu od farby chemicznej nie wgryza się agresywnie w strukturę włosa, tym samym go nie niszcząc. Ponieważ henna nie zawiera utleniacza, czas na to, by związała się z włosem, jest dłuższy. Efekt jest jednak wart kilkugodzinnego czekania na efekty.

W przypadku farbowania henną, tak samo, jak przy koloryzacji chemicznej, trzeba uważać na to, by nie zabarwiła skóry. W tym celu należy zabezpieczyć skórę wokół obszarów, które są poddawane koloryzacji. Jeśli farbujesz włosy, zabezpiecz skórę obok ich linii tłustym kremem lub wazeliną. W takim przypadku wystarczy umycie skóry wodą lub przetarcie jej wacikiem, by farba zeszła z niej łatwo razem z kosmetykiem. Podobnie rzecz ma się w przypadku farbowania brwi i rzęs.

Zdarza się jednak, że zapominamy o zabezpieczeniu skóry lub henna kapnie w trakcie nakładania na miejsce, które nie było zabezpieczone. Zmywanie henny jest najbardziej efektywne tuż po zabrudzeniu, gdy barwnik jeszcze nie zdąży związać się ze skórą. Wówczas wystarczy wytarcie jej wacikiem lub przemycie skóry wodą z mydłem.

Jeśli zabrudzenie zauważysz dopiero po jakimś czasie, gdy henna jest już zaschnięta - nie ma powodów do paniki. Zmyjesz ją bez problemu także wodą i mydłem, jedynie potrzebne może być kilka powtórzeń. Henna do farbowania włosów, brwi i rzęs jest przygotowywana nieco inaczej niż ta do tworzenia malowniczych wzorów na skórze, dlatego nie jest tak trwała w kontakcie z nią.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Trend wypełniania brwi mydłem, czyli jakie mydło stosować do brwi?

Soap brows, czyli "brwi na mydło" to jeden z hot trendów ostatnich lat. W tym sezonie również jest popularny - coraz więcej kobiet, zamiast walczyć z pomadami, czy cieniami do brwi, wybiera alternatywę w postaci mydła, które nakłada się łatwiej i szybciej. Jak to robić poprawnie i które kosmetyki będą do tego najlepsze? Pokażemy wam stary, hollywoodzki patent.
brwi na mydło
westbarnco / instagram.com

Jak zmyć hennę z brwi i skóry?

Farbowanie brwi henną jest bardzo popularnym sposobem na to, by nadać im głębi. W sklepach dostępne są gotowe mieszanki w postaci proszku lub pasty, a także henna pudrowa, które wystarczy rozrobić z odpowiednią ilością wody utlenionej lub aktywatora - tak, by powstała pasta o konsystencji gęstej śmietany. Dzięki temu, że możesz wybrać gotowy produkt o określonym kolorze, efekt powinien być satysfakcjonujący - wystarczy bowiem wybrać odcień pasujący do cery i koloru włosów. Brwi po hennie wyglądają dość naturalnie, a dodatkowo malowanie ich nie jest konieczne.

Wystarczy jednak, że przez chwilę nieuwagi przetrzymasz mieszankę zbyt długo na brwiach i zamiast ciepłego brązu, masz czarne jak węgiel kreski nad oczami. W połączeniu z jasną cerą i włosami, może to wyglądać wręcz komicznie. Nie oznacza to jednak na szczęście, że przez kilka tygodni masz nie wychodzić z domu i czekać, aż henna się zmyje. Efekt nieudanej koloryzacji możesz łatwo i szybko złagodzić. Jak szybko zmyć hennę z brwi? Jest na to kilka prostych sposobów!

  • mydło - zmyłaś mieszankę z brwi i jesteś przerażona efektem? Działaj szybko - podobnie jak w przypadku henny na skórze. Doskonale sprawdzi się ciepła woda z mydłem. Im szybciej zadziałasz, tym efekt będzie lepszy;
  • dwufazowy płyn do demakijażu - farby nie przepadają za olejkami: dlatego to twoja skuteczna broń ze zbyt ciemnym odcieniem henny. W tym przypadku także liczy się czas: im mniej upłynęło go od farbowania, tym efekt "ściągania" koloru płynem do demakijażu będzie lepszy. Nanieś płyn na wacik i przyłóż go do brwi na kilka minut. Olejek powinien rozpuścić nieco barwnika, dzięki czemu możesz wymyć go z brwi;
  • spirytus kosmetyczny - to także skuteczna metoda, choć nieco bardziej ryzykowna ze względu na bliskość oka. Uważaj więc, by spirytus się do niego nie dostał. Na wacik nanieś odpowiednią ilość spirytusu i przyłóż do brwi na kilka minut;
  • pianka do golenia - to także skuteczny sposób na to, jak usunąć hennę z brwi. Niewielką ilość pianki wetrzyj w brwi i zmyj po kilku minutach.

ZOBACZ TAKŻE:

Ten żel do brwi z drogerii to hit internautek. „Dosłownie cementuje”, „działa jak laminacja” - piszą fanki

Gęste, naturalne brwi królują na wybiegach od wielu lat - czy możliwe jest stworzenie takiego efektu bez korzystania z usług kosmetyczki? Okazuje się, że tak, a to za sprawą ultramocnych kosmetyków, które utrzymują włoski w ryzach przez wiele godzin. Jednym z nich jest ta drogeryjna perełka, którą pokochały setki internautek.
Żel do brwi
Instagram.com

Jak zmyć hennę z rzęs?

Chciałaś przetestować farbowanie rzęs henną, jednak nie jesteś zadowolona z efektu: kolor okazał się zbyt ciemny i zbyt intensywny dla Twoich oczu, ich oprawy i włosów? Na szczęście henna z rzęs również jest możliwa do usunięcia i nie musisz zastanawiać się, po jakim czasie henna schodzi z brwi i rzęs.

W przypadku rzęs sprawdzą się dokładnie te same metody, co w przypadku brwi, a więc płyn do demakijażu, pianka do golenia oraz woda i mydło. Ze względu na bezpośrednią bliskość oczu nie używaj spirytusu.

W przypadku płynu do demakijażu, pianki czy mydła, również uważaj na to, by nie dostały się do oka. W tym celu przetnij wacik kosmetyczny na pół. Jedną część podłóż pod górne rzęsy, a drugą, nasączoną wybranym produktem, połóż na ich górnej części. Odczekaj kilka minut i czynność powtórz na dolnych rzęsach, a następnie na drugim oku.

Jak zmyć tatuaż z henny?

Pokusiłaś się o tatuaż z henny, jednak szybko pożałowałaś tego wyboru, ponieważ wzór okazał się daleki od tego, co chciałaś otrzymać? A może tatuaż już się zmywa, przez co wygląda nieestetycznie i chcesz go szybciej zmyć, by już nie straszył?

Na to też jest sposób, a nawet kilka. Jednym z nich (najprostszym) jest udanie się do gabinetu kosmetycznego i poproszenie o usunięcie tatuażu. Salony kosmetyczne dysponują różnymi środkami, dzięki którym henna ze skóry zniknie raz dwa. Możesz również zaopatrzyć się w taki specjalny płyn i tatuaż zmyć w domu.

Jeśli nie chcesz sięgać po środki chemiczne, możesz przetestować także domowe sposoby. Jednym z nich jest zastosowanie soku z cytryny. Ma on właściwości rozjaśniające, przez co rozjaśni również pigment. Druga metoda to peeling skóry. Pigment będzie się wymywał wraz z kolejnymi warstwami złuszczonego naskórka.

Kolejny sposób na to, jak zmyć hennę z rąk i z innych partii ciała, to złuszczanie mechaniczne pumeksem. To jednak metoda dość ryzykowna, ponieważ możesz doprowadzić do podrażnień, a skóra przez dłuższy czas może być zaczerwieniona.

Jak usunąć plamy z henny?

W czasie farbowania henna poplamiła ubranie, dywan lub ręcznik? Nie musisz spisywać ich na straty. W tym przypadku także masz kilka metod do wyboru. Zasada zmywania jest taka sama, jak w innych przypadkach: im szybciej to zrobisz, tym lepiej.

  • zimna woda - Pierwszą metodą, która sprawdzi się w przypadku niewielkich i świeżych zabrudzeń, jest jak najdokładniejsze spłukanie barwnika zimną wodą. Jeśli to nie pomoże, zastosuj dodatkowo płyn do naczyń. Wcieraj go w zabrudzone miejsce tak długo, aż się spieni. Świeża henna powinna zejść bez większego problemu.
  • ocet - Na bardziej oporne plamy sprawdzi się ocet. Sprawdź jednak najpierw na niewidocznym kawałku tkaniny, czy nie odbarwi się pod wpływem działania octu. Jeśli nie - działaj. Na plamę nanieś tyle octu, by pokrył plamę, a po kilku godzinach wypierz tkaninę.
  • alkohol - W roli odplamiacza do henny sprawdzi się także alkohol. Wystarczy, że naniesiesz go na wacik lub szmatkę i będziesz przykładać do zaplamionego miejsca tak długo, aż barwnik puści. Następnie wypierz tkaninę jak zwykle.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Ten makijaż na randkę idealnie podkreśli Twoją urodę! Instrukcja krok po kroku

Zastanawiasz się, jak wykonać makijaż na randkę i dobrze wypaść? Nie martw się - Twój wybranek także stresuje się przed pierwszym spotkaniem i chce zrobić na Tobie jak najlepsze wrażenie. Podpowiadamy, jak wyjść z twarzą z kosmetycznych dylematów i wykonać makijaż na randkę krok po kroku!
makijaż na randkę
iStock
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama