Te wcierki do włosów zapewnią ci gęstą i lśniącą fryzurę!
Wśród kobiet coraz większą popularność zyskują wcierki do włosów. Ich zadaniem jest wzmacnianie włosa z poziomu korzenia. W jaki sposób stworzyć własną kurację odżywczą dla włosów? Czy warto stosować wcierki?
Domowe wcierki do włosów: czy warto je stosować?
Ziołowe mikstury nakładane na skórę głowy były bardzo popularne kilkadziesiąt lat temu. Są to mieszanki olejów oraz ekstraktów roślinnych, stworzone na bazie wody. Mają rzadką konsystencję, dlatego najlepiej aplikować je za pomocą butelki z atomizerem, strzykawki lub pipety. Po nałożeniu na skórę głowy należy je dokładnie rozprowadzić i wetrzeć, wykonując przy tym delikatny masaż, który sprzyja ukrwieniu, reguluje pracę gruczołów łojowych, pobudza wzrost włosów oraz hamuje ich wypadanie.
Wcierki do włosów warto stosować, ponieważ jako nieliczne z produktów są przeznaczone do aplikowania na powierzchnię skóry głowy, a ich działanie skupia się na cebulkach odpowiadających za utrzymanie włosa w zdrowiu. Do efektów, które można zaobserwować po zastosowaniu wcierek należą:
- wspomaganie leczenia łupieżu,
- łagodzenie stanów zapalnych,
- leczenie podrażnień skóry głowy,
- zapobieganie swędzeniu i łuszczeniu się skóry,
- regulacja poziomu wydzielania się sebum,
- zagęszczenie fryzury,
- wzmaganie porostu włosów,
- poprawa ukrwienia skóry głowy,
- wzmocnienie i odżywienie cebulek włosowych.
Istnieją trzy sposoby na stosowanie wcierek do włosów, a wybór odpowiedniego zależy od indywidualnych preferencji oraz rodzaju używanego produktu:
- wcierki do stosowania przed umyciem włosów – nakłada się je na suche, nieumyte włosy i skórę głowy, pozostawia na około 2 godziny, a następnie dokładnie spłukuje i myje włosy szamponem; ich formuła jest ciężka, oleista, mogą skutkować przetłuszczaniem się włosów,
- wcierki do stosowania po myciu włosów – odpowiednie do zastosowania na umyte, lekko osuszone ręcznikiem włosy oraz skórę głowy, mają delikatną formułę, nie trzeba ich spłukiwać,
- wcierki do stosowania na suche włosy – głównym zadaniem produktu jest ochrona włosa przed zniszczeniem, efekty poboczne to: odbicie włosa u nasady, dodanie objętości, pomoc w stylizacji; doskonale nadają się do użytku codziennego.
Dla osiągnięcia pożądanych i długotrwałych efektów warto stosować kurację systematycznie, minimum raz w tygodniu przez okres 3-4 tygodni.
Hit wśród wcierek do włosów na bazie ekstraktów z chrzanu, gorczycy i jałowca
Szukając dla was sprawdzonego i naturalnego kosmetyku na bazie ziołowych ekstraktów przetestowałyśmy wcierkę Banfi Hajszesz, której receptura pochodzi z Węgier. To dość intensywna w zapachu ciecz, o zabarwieniu brunatno - zielonkawym. Test przeprowadziłyśmy w domu przez okres około 5 tygodni. Płynna konsystencja była idealna do aplikowania pipetką, aby dotarła w zakamarki skóry głowy. Przy nakładaniu wprost z butelki istniało ryzyko wylania zbyt dużej ilości produktu na raz.
Po rozczesaniu pasm czystych i wilgotnych włosów aplikowałyśmy niewielką ilość i delikatnie masowałyśmy okrężnymi ruchami. Wystarczy kilka kropel, gdyż w składzie znajduje się alkohol, który wzmacnia działanie ziołowych ekstraktów. Po 30 minutach wystarczyło spłukać głowę wodą lub z niewielką ilością szamponu. Stosując ten zabieg na wieczór nie zmywałyśmy go, a niechciany, intensywny zapach ulatniał się i rano nie było po nim "śladu".
Po ponad miesiącu użytkowania pojawiły się pierwsze baby hair, a następnie kolejny ich wysyp. Na początku na skroniach, a następnie w górnych partiach skóry głowy. Mieszki włosowe zostały pobudzone do ponownego wzrostu nowych, zdrowych włosów. Szczerze polecamy wszystkim osobom cierpiącym na wypadanie włosów spowodowane przetłuszczaniem się włosów oraz tym na tle androgenowym, jako wspomaganie w walce o każdy włos.
Zdj.: Materiały prasowe
Teraz znajdziesz ją w Drogerii Pigment, gdzie już teraz kupisz ją z rabatem -20%
Wcierka do włosów z kozieradki
Wcierka do włosów z kozieradki jest obecnie najpopularniejszym produktem w swojej kategorii. Jej zadaniem jest ograniczenie wypadania włosów oraz nadanie im blasku. Jest odpowiednia również dla osób zmagających się z nawracającym, przewlekłym łupieżem i nadmiernie przetłuszczającą się skórą głowy.
Domowy sposób przyrządzenia wcierki jest niezmiernie prosty. Należy przygotować zmielone nasiona kozieradki, wrzątek, drobne sitko lub filtr do kawy i butelkę z atomizerem. Łyżeczkę nasion zalewa się szklanką wody, a po ostudzeniu przesiewa do butelki. Miksturę należy aplikować na włosy na noc. Rano zaleca się umycie głowy w celu pozbycia się intensywnego zapachu wydzielanego przez roślinę. Efekty kuracji widoczne są już po 2-3 tygodniach stosowania.
Koszt zakupu zmielonych nasion kozieradki mieści się w granicach 5-10 złotych za 250 gram.
Wcierka do włosów ze skrzypu polnego i pokrzywy
Wcierka do włosów ze skrzypu i pokrzywy przyczynia się do wzrostu grubszych i mocniejszych włosów. Skutki regularnego stosowania wcierki to także:
- poprawa kondycji skóry głowy,
- łagodzenie podrażnień skóry,
- zmniejszenie łojotoku,
- wzrost objętości włosów.
Swoje właściwości preparat zawdzięcza działaniu krzemu zawartego w roślinach.
Dla przygotowania wcierki należy w 250 mililitrach wody zagotować i utrzymywać na palniku przez 20 minut łyżkę stołową pokrzywy połączoną z łyżką skrzypu. Po ostudzeniu miksturę przelewa się do butelki z atomizerem i kilkukrotnie w ciągu dnia spryskuje włosy oraz skórę głowy. Zapach ziół nie jest uciążliwy, a konsystencja lekka, więc produkt nie wymaga spłukiwania po użyciu.
Koszt zakupu 50 gram suszonych liści pokrzywy to około 5 złotych. Cena skrzypu w tej samej gramaturze waha się w granicach 4-8 złotych.
Wcierka do włosów z soku brzozy
Wcierka swą popularność zyskała z powodu dużej dostępności oraz łatwości w użyciu. Nie wymaga ona żadnego przygotowania, ponieważ sok z brzozy jest ogólnodostępnym produktem gotowym. Warto wybierać certyfikowany sok ekologiczny wolny od sztucznych dodatków. Oskołę (sok z brzozy) zaleca się stosować dwa razy w tygodniu, na dwie godziny przed myciem włosów.
Wcierka tego typu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób skarżących się na:
- przetłuszczające się,
- przesuszone,
- bardzo zniszczone,
- osłabione,
- uwrażliwione włosy.
Litr certyfikowanego soku z brzozy kosztuje około 10 złotych.
Wcierka do włosów z cytryny
Wcierka do włosów z cytryny przeznaczona jest do stosowania na umyte włosy. Sympatię użytkowniczek pozyskała dzięki skuteczności oraz prostocie wykonania. Jej zadaniem jest odświeżenie i zahamowanie przetłuszczania się włosów. Wcierkę tworzy się poprzez połączenie soku z połowy cytryny z połową szklanki letniej wody. Niektórzy dodają kilka kropel olejku z czarnuszki. Miksturą można opryskiwać włosy kilka razy dziennie.