Reklama

Rudy blond jest najjaśniejszym odcieniem rudych włosów, polecanym kobietom, które mają blond włosy i chciałyby coś w sobie zmienić. Może posiadać jaśniejszy lub ciemniejszy odcień. Miedziane refleksy na ciepłym blondzie świetnie się prezentują - niestety, jest to kolor pasujący do nielicznych. Brunetki czy szatynki nie będą ładnie się w nim prezentować. Wymaga jasnej karnacji o ciepłym odcieniu, więc zdecydowanie najlepiej będzie pasować naturalnym blondynkom lub kobietom o naturalnie rudych włosach. Komu najbardziej pasuje jasny rudy blond i ciemny rudy blond? Jak go uzyskać i jak się go pozbyć?

Reklama

Rudy blond – dla kogo jest idealny?

Rudy blond to kolor odpowiedni dla osób, które nie potrafią wybrać pomiędzy blondem a wyrazistym rudym. Rudy blond zawiera w sobie zarówno odcienie złota, jak i miedzi. To tak naprawdę blond, lecz z mniej lub bardziej wyraźnymi, miedzianymi refleksami. Włosy prezentują się bardzo naturalnie, co dla wielu osób jest niezwykle istotne. Rudawy blond nie będzie jednak współgrał z ciemną cerą - wówczas na pewno nie osiągnie się wrażenia naturalności, lecz pewnego dysonansu. Rudy blond najlepiej wygląda gdy sąsiaduje z cerą jasną, niemal mleczną. Jasna cera uwielbia odcienie miedziane, truskawkowe oraz wszelkie blondy. Cera może być upstrzona piegami, albo lekko opalona. Rudy blond najlepiej współgra z urodą kobiet o cerze jasnej, ale w ciepłym odcieniu. Jeśli zaś chodzi o oczy, najlepiej gdy są piwne czy zielone.

Jasny rudy blond najlepiej sprawdzi się u kobiet z jasną cerą. Będzie do nich pasować także popielaty rudy, który z upodobaniem nosi między innymi Jessica Chastain. Tak zwany truskawkowy blond to połączenie blondu i rudości, w którym szczególnie korzystnie prezentują się osoby o alabastrowej lub lekko zaróżowionej cerze. Nieco ciemniejszy od tego jest kolor miedziany jasny, czyli ciemny rudy blond. Przypomina jasny rudy blond, ale jest w nim więcej miedzianych i złotych refleksów. On również pasuje do osób o jasnej cerze, ale w bardziej ciepłym odcieniu. Śniada karnacja lepiej wygląda we włosach intensywnie rudych. Blond wpadający w rudy nie sprawdzi się w tym przypadku - lepiej wypadnie kasztan lub mahoń.

Rudy blond ombre – kiedy zrobić?

Rudy blond może pokryć całe włosy, ale bardzo modne są też fryzury ombre. Ombre to połączenie jednego koloru z innym. Rudy blond ombre może oznaczać, że jedna część włosów będzie ruda, a końcówki będą w kolorze blond, albo odwrotnie. Włosy rudy blond mogą także łączyć się z jaśniejszym blondem, albo z jeszcze inną barwą - na przykład będą ciemne od góry, a rudy blond będzie widniał na końcówkach. Sombre gwarantuje lżejsze, bardziej stonowane przejścia między barwami. Ombre może zaś być bardzo wyraziste.

To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które mają naturalnie ciemne włosy, a chcą im nadać ciekawego, jasnego odcienia na dole. To również rozwiązanie dla pań, które mają naturalnie rude włosy, lecz pragną nieco je rozjaśnić wizualnie, nie pozbywając się ich koloru. Mleczna cera świetnie pasuje do włosów rudych i rudoblond na dole, zaś cera brzoskwiniowa, oliwkowa współgra z włosami ciemnymi na górze i rudym blondem na dole. Blond rudy odcień utrzyma się dzięki maskom koloryzującym czy odżywkom do włosów farbowanych wcieranym w same końcówki włosów.

Rudy blond – jak uzyskać?

Rudy blond jest najłatwiejszy do uzyskania na włosach blond. Wówczas wystarczy nałożyć farbę o odpowiednim odcieniu blondu, by móc cieszyć się jego lekko lub mocno miedzianym kolorem. Farba rudy blond nie jest jednak jedynym rozwiązaniem - można zdecydować się na szamponetkę, toner czy maskę koloryzującą. Takie rozwiązanie nada włosom ciekawą barwę, a przy tym nie będzie to kolor trwały - spłucze się z czasem, co jest dobrą decyzją dla osób niezdecydowanych do końca na trwałą zmianę ich barwy.

Rudy blond będzie trudny do uzyskania przez kobiety o ciemnych włosach. Wówczas konieczna jest dekoloryzacja włosów - dopiero wówczas można nałożyć właściwy kolor. Przy tym jednak większość kobiet o ciemnych włosach posiada także ciemniejszą cerę, która nie będzie ładnie współgrać z włosami w kolorze rudego blondu.

Rudy blond – jak pielęgnować?

Rudy blond wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Kolor może się bowiem dość szybko spłukiwać, o ile nie będzie właściwie pielęgnowany. Rude odcienie ładnie podkreślą płukanki koloryzujące - na przykład z nagietka czy z kwiatów hibiskusa. Takie płukanki można swobodnie przygotować w domu. Jak to zrobić?

  1. Należy zalać gorącą wodą 2 łyżki stołowe płatków nagietka lub suszonych kwiatów hibiskusa.
  2. Napar powinien parzyć się przez około 20 minut.
  3. Po upływie 20 minut napar odcedzamy i pozostawiamy do przestudzenia.
  4. Myjemy włosy jak zwykle. Po ich umyciu wcieramy ostudzony napar we włosy lub płuczemy nim włosy i pozostawiamy na 30 minut.
  5. Po upływie 30 minut napar należy spłukać z włosów.

Można również używać szamponów i odżywek do włosów farbowanych, które lepiej dbają o ich kondycję oraz kolor niż zwykłe szampony. Szampony przeznaczone do rudych włosów oraz odpowiednie maseczki dbają o czerwony pigment, wzmacniając go. Dzięki temu odżywiają odcień włosów. Rude kosmyki można też odświeżyć przy pomocy szamponetek - kolor pozostaje na włosach do kilku myć. Zwykle do 4-6 myć. Dostępne są różne odcienie rudego blondu, które można w tym celu wykorzystać. Wzmocni to barwę włosów i przedłuży trwałość koloru. To preparaty bez amoniaku, które nie niszczą włosów.

Rudy blond – jak ochłodzić?

Rudy blond - podobnie jak wszystkie kolory włosów - może mieć odcień ciepły lub chłodny. Utrzymanie chłodnego odcienia włosów nie jest łatwe, ponieważ z czasem barwy mają raczej tendencję do nabierania ciepłego odcienia. Blondy i rudości zaczynają przybierać więc żółte czy pomarańczowe tony. Jak temu przeciwdziałać? Fioletowy pigment posiada moc schładzania koloru żółtego, zaś pigment kobaltowy doskonale poradzi sobie ze schłodzeniem rudości. Najlepiej zatem pomieszać te pigmenty - stworzyć tak zwany mixton, czyli krem koloryzujący, który ułatwi uzyskanie chłodnego odcienia farby na włosach. Rudy blond można też pielęgnować w domu, co jakiś czas myjąc włosy fioletowym czy niebieskim szamponem, który schłodzi ciepłą barwę.

Rudy blond – jak się pozbyć?

Naturalny rudy blond występuje dość rzadko, jednak można go oczywiście napotkać. Zwykle jednak to kobiety o włosach rudych pragną nieco je stonować i uzyskać jaśniejszy odcień, albo też blondynki pragną coś zmienić w wyglądzie i decydują się na koloryzację na rudy blond. Czy pozbycie się tego koloru z włosów jest trudne? Wszystko zależy od tego jaki kolor ostatecznie pragniemy uzyskać i co zostało zastosowane dla uzyskania rudego blondu.

Reklama

Pofarbowanie na ciemno może wymagać uprzedniej dekoloryzacji. Jeśli ktoś woli jej nie robić, najlepiej byłoby usuwać kolor stopniowo, czyli na przykład przefarbować włosy rude na brązowe. Nałożenie czerni na blond może skończyć się efektem w postaci zielonych włosów. Blond z rudym może zostać natomiast dość łatwo usunięty gdy chce się powrócić do samego blondu. Często nie trzeba nawet niczego robić - rude refleksy wypłukują się z czasem. Już po kilku myciach włosy mogą być bardziej blond niż rudoblond.

Reklama
Reklama
Reklama