Reklama

W tym artykule:

  1. Zielona herbata – właściwości
  2. Tonik z zielonej herbaty – efekty
  3. Tonik z zielonej herbaty a hydrolat – czym się różnią?
  4. Tonik z zielonej herbaty – przepis
  5. Tonik z zielonej herbaty i octu jabłkowego – przepis
  6. Tonik z zielonej herbaty i olejku z drzewa herbacianego – przepis
  7. Tonik z zielonej herbaty – opinie
Reklama

Zielona herbata – właściwości

Zielona herbata pochodzi z Chin, skąd rozpowszechniła się na inne kraje Azji. Pod pojęciem, podobnie jak w przypadku herbaty czarnej, kryją się różne rodzaje herbat. Gatunki mogą różnić się od siebie smakiem, kolorem czy zapachem. Ogromne znaczenie ma region świata, z którego pochodzi zielona herbata. Przy jej produkcji, liście przerabia się najpóźniej godzinę po ich zerwaniu. Dzięki temu, że herbata nie jest poddawana fermentacji, zachowuje prawie wszystkie cenne substancje. W liściach zielonej herbaty można znaleźć m.in.: witaminy A, B, C, E, lipidy, antyoksydanty, wapń, potas, cynk, miedź, zestaw polifenoli i garbniki. Dzięki tym substancjom zielona herbata wykazuje cenne właściwości, które często wykorzystuje się w kosmetyce. Napar m.in.:

  • pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej.
  • hamuje wchłanianie cholesterolu do krwiobiegu,
  • działa przeciwmiażdżycowo,
  • działa przeciwnowotworowo,
  • pobudza,
  • działa przeciwzmarszczkowo,
  • działa przeciiwzapalnie,
  • działa antybakteryjnie,
  • pomaga w leczeniu próchnicy zębów,
  • wspomaga układ odpornościowy,
  • pomaga w walce z cellulitem.

Zielona herbata to świetny i pyszny napój, który pobudza podobnie jak kawa. Nie należy jednak przesadzać z jej ilością. Zdrowy człowiek może wypić 2-3 filiżanki herbat zielonej dziennie. Na napar powinny uważać małe dzieci, kobiety w ciąży, osoby cierpiące na bezsenność i osoby cierpiące na anemię. Zielona herbata zawiera duże ilości katechin, dlatego może ograniczać wchłanianie żelaza, wapnia czy magnezu. Liście bez obaw można natomiast wykorzystywać w domowych zabiegach pielęgnacyjnych. Zielona herbata wpływa korzystnie na wygląd cery, ciała i włosów.

Martwi cię sucha skóra pod oczami? Dzięki tym kosmetykom pożegnasz się z odwodnioną skóra wokół oczu

Nasza skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i delikatna. Dlatego też jest bardzo problematyczna i bywa przesuszona i odwodniona. Potrzebuje odpowiedniej i regularnej pielęgnacji. Podpowiadamy, jak należy dbać o wrażliwą skórę pod oczami.
Sucha skóra pod oczami
Foto: GettyImages

Tonik z zielonej herbaty – efekty

Zielona herbata jest znana z cennych substancji, które zawiera. Napar dzięki zawartości witamin A, C czy E, wpływa korzystnie na wygląd skóry. Witamina E na twarz działa jak „zastrzyk młodości”. Antyoksydant zwalcza wolne rodniki i opóźnia proces starzenia się skóry. Witamina E działa nawilżająco na skórę, zapobiega jej przesuszaniu, swędzeniu, łuszczeniu. Dodatkowo łagodzi podrażnienia i przywraca skórze elastyczność. Witamina A ma wpływ na produkcję kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry. Dodatkowo bierze udział w procesie produkcji czerwonych krwinek i utrzymuje prawidłowy stan skóry, włosów i paznokci. Witamina C ujędrnia skórę, rozjaśnia przebarwienia, dodaje blasku i chroni przed wolnymi rodnikami. Oprócz tego działa wspomagająco do ochrony przeciwsłonecznej, opóźnia proces starzenia się skóry i wygładza zmarszczki mimiczne.

Tonik z zielonej herbaty domowej roboty to idealne połączenie znanego kosmetyku i naturalnych właściwości liści. Tonik przywraca skórze jej prawidłowe pH, zapobiega podrażnieniom, niweluje uczucie ściągnięcia i łuszczenia, zwęża pory, odświeża i przygotowuje skórę na dalsze kroki pielęgnacji. Zielona herbata natomiast chroni skórę przed starzeniem, oczyszcza cerę i matuję ją, hamuję produkcję sebum, koi, nawilża i łagodzi podrażnienia.

3 najlepsze maseczki domowej roboty. Pokochacie je dzięki temu składnikowi!

Siemię lniane to nieduże ziarna lnu pospolitego. Dzięki swoim właściwościom, są zaliczane do grupy tzw. superfoods. Siemię lniane może być również składnikiem w domowych zabiegach pielęgnacyjnych. Jak go używać. Co daje siemię lniane na twarzy?
Siemię lniane na twarz
Foto: Instagram Marion Pascale (@marion.pascale)

Tonik z zielonej herbaty a hydrolat – czym się różnią?

Wiele osób stosuje zamiennie nazwy tonik i hydrolat. Chociaż są to podobne kosmetyki, nie są jednak tym samym produktem. Tonik to płyn na bazie wody, który zawiera różnego rodzaju składniki o właściwościach wspomagających skórę. Najczęściej są to oleje, witaminy, barwniki czy substancje zapachowe. Hydrolat jest produktem całkowicie naturalnym. Pozyskuje się go w procesie destylacji parą wodną roślin, liści lub kwiatów. Podczas tego procesu pozyskuje się cenne olejki eteryczne. To, co pozostaje po oddzieleniu olejku od wody destylowanej, to hydrolat.

Największą różnicą między tonikiem a hydrolatem, jest właśnie ich skład. Tonik to głównie woda z dodatkiem składników wspomagających pielęgnację skóry. Hydrolat to jedynie woda podestylacyjna. Istnieje jeszcze jedna ważna różnica między tymi produktami. Jedynie tonik w każdym przypadku przywróci skórze prawidłowe pH. Hydrolat może to zrobić, ale nie musi. Wszystko zależy od tego, z jakiego surowca został wykonany. Aby hydrolat miał właściwości tonizujące, jego pH musi być większe lub równe 5,5.

Tonik, hydrolat czy esencja? Czym różnią się te produkty i czy naprawdę są nam potrzebne?

O tonizowaniu skóry mówi się coraz rzadziej, choć kiedyś tonik był nieodłącznym elementem kosmetyczki każdej z nas - zwłaszcza wtedy, kiedy dokuczał nam trądzik. Co tak naprawdę daje tonik i czy można zastąpić go hydrolatem? Podpowiadamy.
Tonik, hydrolat czy esencja?
https://www.instagram.com/serenawylliemakeup/

Tonik z zielonej herbaty – przepis

Klasyczny tonik z zielonej herbaty przypadnie do gustu zwłaszcza posiadaczkom cery tłustej i mieszanej, chociaż może być używany przez wszystkich. Taki oczyszczający tonik przywróci skórze prawidłowe pH, ale także usunie nadmiar sebum i zanieczyszczeń, nie podrażniając cery. Zielona herbata matuje i normalizuje cerę. Działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, dlatego pomoże w walce z trądzikiem i zapobiegnie powstawaniu nowych wyprysków. Do stworzenia domowego toniku z białej herbaty będziesz potrzebować:

Składniki:

  • 2 łyżeczki zielonej herbaty liściastej,
  • wrzątek.

Przygotowanie:

  1. Przesypujemy herbatę do wysokiego pojemnika.
  2. Zalewamy wszystko wrzątkiem i parzymy zgodnie z instrukcją.
  3. Przelewamy ostudzony tonik do pojemnika z atomizerem.

Toniku z zielonej herbaty diy możesz używać nie tylko do przywrócenia skórze kwaśnego pH, ale także do odświeżenia cery. Taki kosmetyk domowej roboty może być przetrzymywany w lodówce od trzech do pięciu dni.

Jak dbać o skórę dojrzałą latem? Te produkty sprawią, że przywitasz jesień z piękną cerą

Cera dojrzała potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Zwłaszcza latem, kiedy nasza skóra jest częściej narażona na promieniowanie słoneczne. Jak zadbać o skórę dojrzałą latem, żeby jesienią cieszyć się piękną i zdrową cerą? Podpowiadamy.
Cameron Diaz
Foto: GettyImages

Tonik z zielonej herbaty i octu jabłkowego – przepis

Hydrolat z zielonej herbaty diy z dodatkiem octu jabłkowego to produkt odmładzający. Zielona herbata dzięki zawartości polifenoli spowalnia proces starzenia się skóry. Polifenole to silne antyoksydanty, dlatego wspomagają walkę ze zmarszczkami i upływającym czasem. Mają one także właściwości sciągające, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu nowych zmarszczek i poprawiają ogólny wygląd i jędrność skóry. Żeby przygotować domowy tonik do twarzy z zielonej herbaty i octu jabłkowego będziesz potrzebować:

Składniki:

  • 3 łyżki organicznego octu jabłkowego,
  • 2 saszetki zielonej herbaty,
  • wrzątek.

Przygotowanie:

  1. Herbatę przełóż do wysokiego, zdezynfekowanego pojemnika.
  2. Zalej wszystko wrzątkiem i parz zgodnie z instrukcją.
  3. Kiedy herbata przestygnie, dodaj do niej ocet jabłkowy.
  4. Dobrze wszystko wymieszaj.
  5. Przelej ostudzony tonik do pojemnika z atomizerem.
  6. Produkt przechowuj w lodówce.

Ocet jabłkowy to świetny naturalny kosmetyk. Produkt rozjaśnia przebarwienia, oczyszcza pory, natomiast kwasy organiczne rozpuszczają nadmiar sebum i działają rozjaśniająco. Antyoksydanty zawarte w occie wspomagają walkę z wolnymi rodnikami, spowalniają proces starzenia skóry i działają przeciwzmarszczkowo.

Skomponuj swoją idealną pielęgnację skóry. Wszystkie produkty za mniej niż 50zł

Tanie nie może znaczyć dobre? Nieprawda! Aby skomponować swoją pielęgnacyjną rutynę nie potrzeba wydawać tysięcy. Oto lista kosmetyków, która musi znaleźć się w twojej łazience. Wszystkie kosztują mniej niż 50zł!

Tonik z zielonej herbaty i olejku z drzewa herbacianego – przepis

Tonik z zielonej herbaty diy z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego, to idealny kosmetyk dla posiadaczek cery trądzikowej i skłonnej do przebarwień. Olejek znany jest ze swoich właściwości antyseptycznych, dlatego często używa się go przy leczeniu wyrpysków. Nie wolno go jednak nakładać bezpośrednio na trądzik, ponieważ może podrażnić skórę. Świetnie natomiast sprawdzi się w domowym kosmetyku naturalnym. Hydrolaty szybko się jednak psują i są doskonałym środowiskiem dla rozwoju bakterii, dlatego przechowuj go w lodoówce i zużyj w ciągu 3-5 dni. Do przygotowania toniku do twarzy z zielonej hebaty będziesz potrzebować:

Składnki:

  • 2 łyżeczki zielonej herbaty liściastej,
  • wrzątek,
  • kilka kropel olejku z drzewa herbacianego (5-10).

Przygotowanie:

  1. Przesypujemy herbatę do wysokiego, zdezynfekowanego pojemnika.
  2. Zalewamy wszystko wrzątkiem i parzymy zgodnie z instrukcją.
  3. Kiedy tonik ostygnie, dodaj do niego olejek i wszystko dobrze wymieszaj.
  4. Przelej ostudzony tonik do pojemnika z atomizerem.
Reklama

Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Dodatkowo normalizuje prace gruczolow lojowych, nie przesusza skóry, stymuluje skore do regeneracji i działa przeciwzapalnie.

Kosmetyki z kolagenem nie działają? Sprawdź, jak inaczej zadbać o "białko młodości" w skórze

Skoro to kolagen jest odpowiedzialny za sprężystość i młody wygląd skóry, dlaczego po prostu nie stosować kosmetyków z tym składnikiem? Czy kolagen do picia, albo specjalne żelki z tym białkiem mają sens? Co robić, aby zadbać o odpowiednią ilość proteiny młodości w skórze? Wyjaśniamy

Tonik z zielonej herbaty – opinie

O tak! Sama stosuję zieloną herbatę jako wsparcie dla oczyszczania skóry. Niegdyś polecono mi ją jak zmagałam się z trądzikiem i tak już zostało. Dodam, że zieloną herbatę ze względu na polifenole warto również pić – ma ona pozytywny wpływ na urodę, w tym cerę. Dla mnie to jeden z najlepszych produktów jeśli chodzi o medycynę niekonwencjonalną – Zuza na czarszka.blogspot.com Uwielbiam takie domowe sposoby w pielęgnacji. Tonik z zielonej herbaty, jak i kilka innych (bratek, rumianek) to stali bywalcy mojego dziennego rytuału - Carolajn na wizaż.pl Ekstrakty z zielonej, białej lub czarnej herbata działają: łagodząco i przeciwzapalnie, pomagają w procesie gojenia, zalecane są także przy trądziku i trądziku różowatym, dzięki zawartości antyoksydantów wspomagają regeneracje skory oraz wspomagają działanie kremów z filtrami UV (…) - gabi_bibi na forumginekologiczne.pl
Reklama
Reklama
Reklama