Roller do twarzy – czy naprawdę działa cuda? Jakie efekty daje regularne masowanie twarzy?
W tym artykule:
- Roller do twarzy – co to jest i jak działa?
- Masaż twarzy rollerem – najważniejsze zasady
- Rodzaje rollerów do twarzy
- Roller do twarzy – jaki wybrać?
- Jak używać rollera do twarzy?
- Roller do twarzy – efekty
- Roller do twarzy – opinie
Roller do twarzy to ostatnio najpopularniejszy urodowy gadżet. Czy na pewno przynosi upragnione efekty? Jak długo trzeba go używać? Wyjaśniamy, jak działa roller do twarzy.
Roller do twarzy – co to jest i jak działa?
Roller do twarzy, nazywany również masażerem czy wałeczkiem, znany jest w chińskiej medycynie od setek lat. Jednak dopiero kilka lat temu zyskał niezwykłą popularność na całym świecie. Wszystko za sprawą azjatyckiej pielęgnacji twarzy, która stale rośnie na popularności. Obecnie większość firm kosmetycznych ma już w swojej ofercie roller do twarzy, a blogerki urodowe prześcigają się w recenzjach kolejnego masażera. Dlaczego wałeczki do masażu stały się tak popularne? Przede wszystkim dlatego, że ten niedrogi gadżet z łatwością może nam zastąpić wizyty u kosmetyczki. Regularne stosowanie masażera spłyca zmarszczki, łagodzi podrażnienia i poprawia krążenie krwi.
Jak to możliwe, że taki mały gadżet daje tyle efektów? Większość rollerów do twarzy jest wykonana z jadeitu lub różowego kwarcu. Naturalne kamienie mają korzystnie wpływają na kondycję naszej skóry. Regularne stosowanie jadeitu zmniejsza obrzęki na twarzy, poprawia krążenie krwi i wygładza zmarszczki. Naturalne materiały są bezpieczniejsze dla skóry i dłużej utrzymują niską temperaturę. Najważniejszy jest jednak sam zabieg i ruchy, jakie wykonujemy. Masaż twarzy wyostrza owal i dodatkowo relaksuje i odpręża mięśnie. Kiedy trzymamy roller w lodówce, masaż dodatkowo pomaga z opuchlizną i zmniejsza cienie pod oczami.
Przeciwzmarszczkowy masaż twarzy - jak go zrobić krok po kroku?
Masaż twarzy służy nie tylko do relaksacji, ale pomaga też w zapobieganiu powstawania zmarszczek. Do listy jego zalet możemy dopisać też poprawę jędrności i kolorytu skóry, znoszenie opuchlizny, czy podniesienie owalu twarzy. Nie wierzysz? Sprawdź sama, wykonując regularnie masaż twarzy w swojej łazience.Masaż twarzy rollerem – najważniejsze zasady
Masaż twarzy rollerem nadaje się do każdego typu cery. Dzięki temu, że pomaga w walce z opuchniętą i zmęczoną cerą, szczególnie polecany jest posiadaczkom skóry dojrzałej i zmęczonej. Musisz pamiętać, żeby przed użyciem włożyć roller na 15 minut do lodówki. Sprawi to, że masażer nie tylko poprawi krążenie krwi, ale także zmniejszy cienie i opuchliznę pod oczami. Po wykonanym masażu należy również pamiętać o umyciu urządzenia. Roller dotyka różnych powierzchni i twojej twarzy, dlatego jeśli go nie zdezynfekujesz, będą się na nim rozmnażać różne bakterie, które przy następnym masażu będziesz roznosić po swojej cerze.
Czy roller do twarzy jest jednak dobrym pomysłem dla każdego? Chociaż masażer sprawdzi się w przypadku każdego typu cery, w niektórych przypadkach może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jak w przypadku większości zabiegów do twarzy, rolowanie nie jest polecane osobom z uszkodzeniami naskórka, trądzikiem aktywnym czy objawami innych chorób skórnych. Zbyt intensywny masaż może podrażnić delikatną cerę i roznieść bakterie po całej twarzy. Używanie rollera nie jest również wskazane u osób, które miały niedawno wstrzykiwany botoks, lub przeszły intensywny zabieg laserowy.
Rodzaje rollerów do twarzy
Obecnie na rynku istnieje wiele rollerów do twarzy do wyboru. Najpopularniejsze, to te zrobione z różowego jadeitu i różowego kwarcu. Istnieją jeszcze rollery z zielonego jadeitu, ametystu czy obsydianu. Do masażu twarzy moża także wykorzystać płytkę gua sha, która wykonana jest z naturalnego kamienia i kształtem przypomina serce. Jej działanie jest podobne do klasycznych rollerów, jednak masaż z jej użyciem należy wykonywać z dodatkiem naturalnego olejku do twarzy, nigdy na sucho. Do zabiegu z płytką gua shua świetnie sprawdzi się olej arganowy, czy witamina E, która jest naturalnym antyoksydantem i opóźnia proces starzenia się skóry. Kolejnym rodzajem rollera do twarzy jest derma roller. Jest to specjalny wałek z igiełkami wykonany ze stali chirurgicznej. Roller tworzy mikroskopijne nakłucie na skórze, dzięki czemu stymuluje zachodzące w niej procesy regeneracyjne. Urządzenie stymuluje cerę do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu nasza skóra staje się jędrna i bardziej elastyczna. Masaż derma rollerem można wykonywać maksymalnie raz w tygodniu.
Rollery do twarzy z kamieni naturalnych działają bardzo podobnie. Jadeitowy jest naturalnie chłodny, dlatego nie musi być długo trzymany w lodówce przed użyciem. Chińczycy wierzą, że ten kamień wyciąga negatywną energię i wzmacnia organizm. Kwarc stymuluje natomiast krążenie limfy i pomaga z problemem rozszerzonych porów. Kamieniowi przypisuje się również magiczne zdolności. Wierzono, że kwarc łagodzi dolegliwości sercowe i sprzyja płodności.
Roller do twarzy – jaki wybrać?
Rollery do twarzy z naturalnych kamieni mają podobne działanie, dlatego wszystko zależy od tego, czego najbardziej oczekujesz od produktu i czy wierzysz w ich magiczną moc. Jeśli nie masz konkretnych oczekiwań, wybierz masażer, który najbardziej podoba ci się wizualnie. Jeśli zależy ci na efekcie chłodzenia, ponieważ walczysz z opuchlizną na twarzy i pod oczami, wybierz roller jadeitowy. Jeśli bardziej zależy ci na ogólnej poprawie wyglądu cery, wybierz kwarc.
Rollery do twarzy różnią się od siebie głównie kształtem i budową. Większość ma wałki po obu stronach – jeden większy do całej twarzy i drugi mniejszy do używania pod oczami. Niektóre zamiast mniejszego wałka posiadają specjalną kulkę, która również powinna być stosowana w okolicy oczu. Istnieją też masażery gua sha, które wyglądem przypominają koślawe serce. Na rynku dostępne są również rollery z wypustkami, które zwiększają efekt masowania i zmniejszają obrzęki na twarzy. Przed wyborem masażera należy się więc zastanowić, na czym nam najbardziej zależy – czy na efekcie chłodzenia, czy na zmniejszeniu zmarszczek, czy może na wygładzeniu blizn potrądzikowych.
Jak używać rollera do twarzy?
Używanie rollera do twarzy nie jest skomplikowanym procesem. Należy przede wszystkim pamiętać, żeby dobrze oczyścić i zdezynfekować masażer. Jeśli zależy nam na zmniejszeniu cieni pod oczami, powinniśmy również włożyć urządzenie do lodówki na min. 15 minut przed zabiegiem. Kiedy nasza twarz jest oczyszczona, nareszcie możemy przejść do masażu. Jak poprawnie używać rollera do twarzy?
- Po pierwsze zacznij od delikatnego masażu twarzy palcami – przygotuje to skórę do zabiegu.
- Masaż rollerem zacznij od szyi. Przeciągaj roller w jednym kierunku, najlepiej z dołu w górę. Odblokuje to węzły chłonne, co ułatwi odprowadzenie toksyn z organizmu.
- Następnie przejdź do masażu linii żuchwy. Roller kieruj od brody do ucha.
- Kolejny etap to masowanie policzków i nosa. Ruch powinnaś kierować od skrzydełek nosa w stronę uszu.
- Masując czoło zacznij od brwi i kieruj się w stronę linii włosów.
- Jeśli masujesz okolicę oczu, prowadź roller od wewnętrznego kącika do zewnętrznego.
Roller do twarzy – efekty
Regularne stosowanie rollera może przynieść niesamowite efekty na naszej twarzy. Skóra po masażu jest wyraźnie jędrna i napięta. Z twarzy znika opuchlizna i zmarszczki stają się mniej widoczne. Roller pomaga również pozbyć się toksyn, ponieważ stymuluje drenaż limfatyczny i poprawia krążenie. Jakie jeszcze efekty może przynieść regularne stosowanie rollera do twarzy?
- Spłycenie zmarszczek mimicznych,
- wyostrzeniem owalu twarzy,
- relaks i odprężenie,
- zmniejszenie cieni pod oczami i obrzęków,
- złagodzenie podrażnień,
- poprawa krążenie krwi,
- zmniejszenie widoczność porów,
- wygładzenie skóry,
- zmniejszenie opuchliznę twarzy.
Roller do twarzy – opinie
Rollery do twarzy to niezwykle popularne gadżety do domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Co piszą o nich internauci?
Moim punktem docelowym były blizny pooparzeniowe - bardzo stare i dość rozległe. Po 6-miesięcznej terapii każdego dnia, blizn nie ma. Skóra nabrała ładnego kolorytu a z czasem zaczęła się i opalać. Aby uzyskać zadowalające efekty nie trzeba ingerować aż w strukturę warstwy skóry właściwej. Wystarczy, że igły docierają do warstwy ziarnistej. Jej stymulacja powoduje, że obumarłe i zrogowaciałe komórki szybciej zostają usunięte (…). Tym samym dzięki temu procesowi warstwa kolczysta (rozrodcza) uruchamia produkcję nowych komórek - hana_lady na stronie forum.gazeta.pl Efekty fajne, przy regularnym stosowaniu cellulit zmniejszył mi się o około 90% ( do rollera używam ampułek i balsamu). Ja używam rollera o długości igieł 1mm. Bolesne jest trochę, to fakt, ale same nakłuwanie trwa krótko i jest do przeżycia - redhead87 na stronie vinted.pl Efekty są, przy regularnym rolowaniu minimum 1 raz w tygodniu zmarszczki faktycznie płytsze. Ale wystarczyło ostatnio że się opuściłam i jest nawrót. Więc regularność to podstawa. Po rolowaniu na twarzy burak, który u mnie mija rano (roluję się wieczorami) (…) Ponadto liczę że wszystkie cenne składniki wtedy lepiej przenikają. Liczę że zaprocentuje to w przyszłości i opóźni to powstawanie zmarszczek. Nie ukrywam, że chciałabym uniknąć albo maksymalnie opóźnić stosowanie botksu itp. Generalnie cera ma bardziej jednolity koloryt ale czy to efekt samego rolowania, czy zmiany pielęgnacji w ogóle (…) myślę, że wszystkiego razem - ewi762 na stronie wizaż.pl