Pracujesz w klimatyzacji? W twojej pielęgnacji nie może zabraknąć tego kosmetyku
Woda termalna posiada nadzwyczajne właściwości. Stosując ją w formie sprayu, możesz odświeżyć twarz, a przy okazji odnotować wiele innych pozytywnych skutków dla twojej cery. Sprawdź, co to jest woda termalna i co potrafi woda termalna w sprayu, a przy okazji dowiedz się, ile kosztują wody termalne do twarzy oraz jak prawidłowo ich używać!
- Redakcja
Woda termalna w sprayu - co to jest?
Woda termalna – co to jest i czym się charakteryzuje? Mówiąc w skrócie, jest to szczególny rodzaj wody podziemnej. W momencie wydobycia jej temperatura musi przekraczać wartość średniej rocznej temperatury powietrza w tej samej okolicy (przy czym musi to być minimum 20 stopni Celsjusza). Ta krystalicznie czysta woda zawiera drogocenne i zupełnie unikalne kompozycje składników mineralnych oraz śladowych pierwiastków. Są one zwykle charakterystyczne dla konkretnego rejonu, ponieważ powstają na drodze powolnego przemieszczania się poszczególnych elementów z głębokich warstw ziemi na powierzchnię.
Ten szczególny płyn, który zachowuje czystość mikrobiologiczną i komplet właściwości fizyko-chemicznych, zyskuje zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki, w tym w medycynie oraz w przemyśle kosmetycznym – głównie jako woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy.
Woda termalna do twarzy w sprayu – cena
Przy niezwykłych właściwościach, jakie wykazuje woda termalna, cena tego kosmetyku nie jest wcale wygórowana. Kojąca woda w sprayu do twarzy to koszt około 20-30 zł za jedno opakowanie standardowej wielkości (zwykle 150 ml). Oczywiście są też i tańsze, i droższe opcje; najkorzystniejsze oferty można upolować przez internet, zwłaszcza korzystając z kodów rabatowych i promocji. Można także od razu zakupić większe opakowanie (np. 300 ml) i zaoszczędzić w ten sposób kilka złotych.
Woda termalna w sprayu – działanie
A zatem – co potrafi woda termalna? Spray za kilkadziesiąt złotych ma moc złagodzenia problemów przesuszonej, wrażliwej i/lub atopowej skóry. Termalna woda w sprayu:
- zapewnia odświeżenie przy rutynowej pielęgnacji,
- błyskawicznie orzeźwia cerę w nagłej potrzebie, zaaplikowana po aktywności fizycznej lub w podróży (zwłaszcza lotu samolotem),
- łagodzi podrażnienia – te wynikające z nadwrażliwości cery, a także te wynikające ze zbyt intensywnych kąpieli słonecznych. Wówczas woda termalna przyniesie ulgę ściągniętej, piekącej, swędzącej skórze i przygotuje ją na dalsze regeneracyjne zabiegi pielęgnacyjne,
- redukuje zaczerwienienia,
- wspomaga odnowę i regenerację skóry (m.in. dzięki obecności magnezu i krzemu),
- wykazuje działanie detoksykujące i przeciwzapalne,
- zmiękcza i wygładza skórę,
- ma właściwości antyalergiczne,
- wzmacnia odporność skóry na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych i wspomaga jej mechanizmy obronne,
- w przypadku skóry tłustej, z niedoskonałościami, woda termalna wspomaga przywrócenie utraconej równowagi poprzez regulację wydzielania sebum,
- ma działanie antyoksydacyjne i spowalnia proces starzenia się skóry,
- zaaplikowana na makijaż, odświeża go i przedłuża jego trwałość,
- przynosi ukojenie: po zabiegach estetycznych i dermatologicznych, po goleniu i depilacji, w przypadku pieluszkowego zaczerwienienia skóry i atopowego zapalenia skóry, a także przy innych stanach chorobowych: łuszczycy, egzemie, trądziku różowatym.
Powyższa lista dobrze pokazuje, jak wiele dobrego dla naszej cery potrafi zdziałać woda termalna. Wszechstronne działanie preparatu wynika z unikalnej kombinacji minerałów i śladowych pierwiastków. Ten naturalny, pozbawiony chemicznych dodatków skład z zachowaniem idealnych proporcji zapewnia trwałe wzmocnienie i ochronę skóry.
Woda termalna do twarzy - jak używać?
Wodę termalną można stosować o dowolnej porze, aby zapewnić skórze upragnione ukojenie lub odświeżenie. Możesz spryskiwać cerę przy porannej lub wieczornej pielęgnacji, a nawet zaaplikować preparat na makijaż (w końcu przedłuży to jego trwałość).
Woda do twarzy w sprayu jest bardzo prosta w aplikacji: wystarczy spryskać twarz okrężnymi ruchami, aby rozprowadzić preparat równomiernie na całej buzi. Warto w tym miejscu wspomnieć, że woda termalna do twarzy dzieli się na hipotoniczną (która wymaga osuszenia po blisko pół minuty od aplikacji, na przykład przy pomocy chusteczki) oraz izotoniczną (można ją pozostawić na twarzy, ponieważ samodzielnie odparuje).
Woda termalna może zastąpić tonik albo zwykłą wodę w codziennej pielęgnacji. Jeśli zależy ci na działaniu chłodzącym, możesz przechowywać kosmetyk w lodówce. Pamiętaj, że preparat nie gwarantuje głębokiego nawilżenia, a więc nie może zastąpić kremu nawilżającego. Jeśli potrzebujesz ukojenia cery, przyda ci się właśnie woda termalna. Jak używać jej w celu natychmiastowego złagodzenia? Spryskaj nią chusteczką albo wacik i przyłóż jako kompres (pod oczy lub w wybrane miejsce twarzy) na około 10 minut. Taki okład potrafi przynieść nawet po tak krótkim czasie niezwykłą ulgę.
Woda termalna - która najlepsza?
Na rynku istnieje wiele składów oraz odmian, jakie może przyjmować woda termalna. Która najlepsza? Wszystko zależy od procentowej zawartości pierwiastków śladowych, bo właśnie to decyduje o tym, jaki wpływ na skórę wywrze dany kosmetyk. Nic dziwnego, że opinie są tak zróżnicowane – w końcu cera każdej z nas ma nieco inne potrzeby. Najlepsza woda termalna to ta, która najlepiej odpowiada wymaganiom twojej skóry – dlatego dobrym rozwiązaniem jest przetestowanie kilku produktów i wybranie tego ulubionego. Sprawdź różne spraye „na własnej skórze”, a przekonasz się, która kompozycja minerałów i pierwiastków śladowych zadziała u ciebie najlepiej!