Cera po 40-tce: 5 NAWYKÓW, które musisz zmienić
Zbliżasz się do 40-tki i dostrzegasz, że z twoją skórą dzieje się coś niepokojącego? Spokojnie, zmień zasady pielęgnacji, a zachowasz młodość!
- Redakcja
Pielęgnacja skóry dojrzałej - co się zmienia po 40-tce?
40-tka to ten moment, kiedy wyraźnie czujemy i widzimy, że nasza skóra zachowuje się inaczej. Wszystkie dotychczasowe mankamenty zaczynają być niestety bardziej widoczne. Przede wszystkim nasze gruczoły łojowe mają mniejszą aktywność, co wpływa na nawilżenie, jędrność, kolor i strukturę skóry. Dlatego to dobry moment, aby przyjrzeć się naszej rutynie pielęgnacyjnej i wprowadzić zmiany, dzięki którym kondycja skóry widocznie się poprawi.
Anna Grela, ekspert pielęgnacji skóry, Warsztat Piękna
1 z 4
Zmień kosmetyki
Z kosmetykami jest jak z jedzeniem, im mniej przetworzone składniki, tym lepsze mają właściwości odżywcze. Dlatego warto wprowadzić do swojej rutyny pielęgnacyjnej kosmetyki naturalne. Najlepiej takie, które w swoim składzie zawierają naturalne, nierafinowane oleje roślinne. Naturalne oleje zmiękczą naskórek, wzmocnią naturalną barierę hydro-lipidową, odżywią skórę i poprawią jej koloryt. Twoi przyjaciele to między innymi: olej jojoba, buriti, tamanu, z nasion dzikiej róży, wieczornego pierwiosnka, moreli, pestek winogron, owoców rokitnika.
2 z 4
Wprowadź nowe rytuały
Zarezerwuj więcej czasu wieczorem. Skup się na porządnym demakijażu i oczyszczaniu. Rób często delikatne peelingi mechaniczne, które mogą być doskonałym automasażem. Taki masaż pobudzi krążenie, uruchomi proces detoksykacji, dotleni tkanki, poprawi jędrność i napięcie skóry. Ułatwi działanie składników aktywnych w kremach, które nałożysz na noc. Automasaż rozluźni też mięśnie mimiczne, zdejmie napięcie po całym dniu, dzięki czemu rano będziesz wyglądała na wypoczętą.
3 z 4
Sprawdzaj skład kosmetyków
Twoi przyjaciele to między innymi: retinol, kwas mlekowy czy jabłkowy. Składniki te stymulują skórę do odnowy, pomagają wiązać wodę w skórze, dając efekt pogrubienia naskórka i wyrównania kolorytu. Składniki te często po aplikacji dają efekt podrażnienia, co zniechęcaod ich używania. Dzieje się tak, ponieważ najczęściej skóra jest przesuszona i w ten sposób reaguje, ale przy regularnym stosowaniu skóra staje się grubsza, bardziej nawilżona i mocniejsza. Pamiętaj, lepsze dla skóry jest systematyczne, delikatne stymulowanie do odnowy, niż mocne i zbyt częste złuszczania wywołujące stan zapalny.
4 z 4
Wymień kosmetyki do makijażu
One potrafią bardzo wysuszać skórę, co w efekcie na koniec dnia powoduje, że nasza skóra jest odwodniona i ma szary kolor. Zmień szczególnie podkłady na naturalne. One bardzo dobrze odbijają światło, skóra wygląda gładko i jest rozświetlona, nawet po całym dniu. Nie odwadniają skóry, a wręcz ją pielęgnują i doskonale niwelują nierówny koloryt czy zaczerwienienia. Ale mimo, że upiększają nas, pielęgnując, pamiętaj: wieczorne oczyszczanie to podstawa dobrej kondycji naszej skóry.