Olejek na cellulit – jaki wybrać i jak go stosować? Oto najlepsze olejki na cellulit na rynku
Olejek na cellulit to niezawodny kosmetyk, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety zmagającej się z tym problemem. Nie tylko pomaga w walce z "pomarańczową skórką", ale także nawilża i ujędrnia ciało. Jaki olejek na cellulit wybrać?
W tym artykule:
- Olejek na cellulit – jaki wybrać?
- Olejek na cellulit – jak stosować?
- Olejek kokosowy na cellulit
- Olejek cynamonowy na cellulit
- Olejek busajna na cellulit
- Olejek pomarańczowy na cellulit
- Olejek arganowy na cellulit
- Olejek grejpfrutowy na cellulit
- Olejek na cellulit – przepis
Olejek na cellulit – jaki wybrać?
Cellulit, inaczej zwany „pomarańczową skórką”, to zaburzenie w budowie tkanki podskórnej, które prowadzi do zmian w wyglądzie naszej skóry. Możemy wymienić jego dwa rodzaje: wodny (twardy) i tłuszczowy (miękki). Przyczyną cellulitu wodnego jest nadmierne gromadzenie wody i toksyn w tkankach. Powodem powstawania drugiego rodzaju jest rozrost komórek tłuszczowych, w wyniku czego powstają uciskające na naczynka grudki.
Półki drogeryjne uginają się obecnie od ilości kosmetyków pielęgnacyjnych do ciała. Łatwo można pogubić się w tak dużym wyborze. Warto przede wszystkim sięgać po olejki, które uchodzą za najskuteczniejszy kosmetyk, ze względu na swoją bogata recepturę. Jak więc wybrać idealny olejek na cellulit? Trzeba przede wszystkim pamiętać, że nawet najlepszy kosmetyk nie pomoże z tym problemem, jeśli nie zmienimy najpierw trybu życia. Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu, musisz również regularnie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Unikaj cukru, smażonego jedzenia i białego pieczywa. Dopiero po zastosowaniu tych wszystkich porad, olejki antycellulitowe mają szansę zadziałać. Szczególnie polecane są kosmetyki zawierające flawonoidy, czyli związki należące do grupy polifenoli roślinnych. Można je znaleźć przede wszystkim w cytrusach, nagietku, lukrecji, szałwii czy ziołach.
Skąd naprawdę bierze się cellulit? Oto 3 medyczne wyjaśnienia
Horoskop dzienny miłosny na 2 października 2024 dla Strzelca pokazuje, co dziś czeka ten znak zodiaku pod względem uczuciowym. Strzelce mogą liczyć na romantyczne niespodzianki, które przyspieszą bicie ich serca.Olejek na cellulit – jak stosować?
Olejek na cellulit to wielozadaniowy kosmetyk. W zależności od składników, produkt nie tylko pomaga w walce z "pomarańczową skórką", ale także wzmacnia naczynia włosowate, stymuluje lipolizę, redukuje obrzęki limfatyczne i poprawia mikrokrążenie. Olejek może też mieć działanie przeciwzapalne i ujędrniające
Jak stosować olejki antycellulitowe? Na kilka sposobów. Najprostszy to wmasowanie olejku w czystą i suchą skórę. Olejek zadziała wtedy miejscowo a masaż pobudzi dodatkowo krążenie. Po posmarowaniu się wybranym kosmetykiem można też zastosować specjalny roller antycellulitowy. Taki masaż zawsze zaczynamy od kostek i wykonujemy go w kierunku serca. Olejek świetnie sprawdzi się też, jako dodatek do innych zabiegów. Masaż stemplami ziołowymi rozluźnia mięśnie, ale też pomaga w walce z cellulitem i dodatkowymi kilogramami. Wystarczy, że przed zabiegiem wmasujesz w wybrane partie ulubiony olejek. Podczas takiego zabiegu będziesz podwójnie walczyć z cellulitem – dzięki działaniu gorących stempli i olejku.
Innym sposobem używania olejków na cellulit, jest relaksacyjna kąpiel. Wystarczy do wanny z ciepłą wodą dodać kilka kropel wybranego kosmetyku. W taki sposób połączysz przyjemne z pożytecznym. Ty będziesz się relaksować a olejek będzie walczyć z cellulitem. Pamiętaj, żeby podczas takiej kąpieli zrezygnować już z innych produktów do kąpieli. Połączenie pieniących się płynów z olejkami może wywołać podrażnienia.
Ostatni sposób to body wrapping. Zabieg zaczynasz od zmieszania ze sobą wybranych olejków, np. kokosowego i cytrusowego. Taką mieszankę wmasowujemy w wybrane partię ciała, a następnie dobrze owijamy je folią spożywczą. Po ok. 30 minutach zdejmujemy okład i zmywamy z siebie resztki olejków. Przy regularnym stosowaniu tego zabiegu skóra staje się jędrna a cellulit jest znacznie zredukowany.
Olejek kokosowy na cellulit
Olejek kokosowy to naturalny kosmetyk, który ma bardzo pozytywny wpływ na stan i wygląd naszej skóry. Produkt ma właściwości nawilżające, ujędrniające i spłycające zmiany skórne. Wszystko dzięki zawartości wielu składników odżywczych, m.in. witaminy C, E, kwasu kaprynowego, potasu, kwasu palmitynowego i kwasu stearynowego. Olej kokosowy pobudza również produkcję kolagenu, który pozwala na odnawianie się skóry. Wszystko to sprawia, że produkt jest świetnym, naturalnym kosmetykiem antycellulitowym.
Olejku kokosowego można używać bezpośrednio na skórę, albo dodawać go do domowych zabiegów. Kosmetyku można np. użyć w naturalnym peelingu do ciała. Wystarczy do miski wsypać cztery łyżki cukru i jedną łyżkę olejku kokosowego. Po wymieszaniu składników nasz peeling domowy będzie gotowy.
Olejek cynamonowy na cellulit
Olejek cynamonowy to naturalny kosmetyk, który stosowany jest od wieków. Pozyskuje się go z drzewa cynamonowca cejlońskiego, który uprawiany jest na Cejlonie, Madagaskarze i Seszelach. Kosmetyk stymuluje wydalanie toksyn z organizmy, pobudza krążenie i pomaga w walce z cellulitem. Regularnie stosowany poprawia ukrwienie skóry i jej ogólną kondycję.
Olejku cynamonowego najlepiej używać do wykonywania delikatnego masażu. Należy nanieść sporą ilość produktu na partie ciała objęte cellulitem, a następnie wmasować kosmetyk w ciało kolistymi ruchami. Ważne, żeby nacisk podczas takiego masażu nie był zbyt duży. Olejek można też dodawać do aromatycznych kąpieli. Zapach cynamonu niesamowicie odpręża i relaksuje ciało.
Olejek busajna na cellulit
Olejek busajna to egzotyczny kosmetyk, w którego skład wchodzi mieszanka różnych olejów roślinnych. W produkcie najczęściej znajduje się:
- olej jojoba,
- olej ze słodkich migdałów.
- olej z pestek winogron,
- olej z czarnej porzeczki,
- olej ze skórki grejpfruta.
Olej busajna zawiera witamny A, B1, B2, B6, D, nienasycone kwasy tłuszczone i cenne antyoksydanty z grupy polifenoli. Dzięki temu kosmetyk wspaniale nawilża i odżywia ciało oraz opóźnia proces starzenia się skóry. Masaż z dodatkiem oleju busajna ujędrnia i poprawia elastyczność skóry. Produkt powinien być używany codziennie przez kilka miesięcy. Dopiero przy tak regularnym stosowaniu zobaczymy efekty działania tego niezwykłego kosmetyku.
Olejek pomarańczowy na cellulit
Olejek pomarańczowy to chyba najpopularniejszy produkt antycellulitowy. Pozyskuje się go ze skórek owoców z drzewa pomarańczowego. Dzięki swoim właściwościom jest bardzo często używany przy produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych. Olejku z pomarańczy dodaje się do kremów i toników przeznaczonych do cery problematycznej, balsamów do ciała, żeli czy płynów do kąpieli.
Olejek pomarańczowy ma silne działanie antyseptyczne, przeciwzapalne, oczyszczające, ściągające, antyoksydacyjne i ujędrniające. Często używa się go w aromaterapii, ponieważ łagodzi bóle głowy i poprawia jakość snu. Jego zapach poprawia nastrój i pobudza. Olejek pomaga też w walce z cellulitem i rozstępami, ze względu na swoje działanie regeneracyjne i ujędrniające.
Ten jeden nawyk sprawi, że będziesz lepiej wyglądać nago
Poprawia krążenie, ujędrnia skórę, zmniejsza cellulit. Szczotkowanie ciała przypłynęło do nas wraz z modą na koreańską pielęgnację, ale nie zdążyło jeszcze zagrzać miejsca. Ten rytuał piękna może jednak zdziałać cuda! Jak może poprawić wygląd skóry – i jak to robić w domu?Olejek arganowy na cellulit
Olejek arganowy to niezwykły kosmetyk, który ma wiele zastosowań. Produkt wytwarzany jest z surowych orzechów drzewa arganii. Ze względu na swoje właściwości często nazywany jest też „płynnym złotem”. Działa odżywczo, nawilża, regeneruje skórę i chroni ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Może być stosowany zarówno na twarzy, jak i reszcie ciała. Zawarta w nim witamina E poprawia elastyczność skóry, natomiast kwasy chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Olejku można używać na różne sposoby. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do kąpieli. Do takiej wody warto dodać jeszcze kilka kropel olejku eterycznego. Kosmetyk może być też dodatkiem domowego peelingu do całego ciała. Do takiego zabiegu będziesz potrzebować sześciu łyżek soli algowej lub karnalitowej z Morza Martwego, dwóch łyżeczek olejku arganowego i trzech kropli olejku eterycznego. Wystarczy wszystko wymieszać i gotowe! Taki peeling z dodatkiem olejku arganowego wygładza i natłuszcza ciało, a także sprawi, że skóra staje się jędrna i elastyczna.
Olejek grejpfrutowy na cellulit
Olejek grejpfrutowy pozyskuje się z tłoczonych na zimno skórek dojrzałych owoców. Produkt zawiera magnez, potas, wapń, witaminy C, B, a także cenne związki chemiczne jak likopen, limonen czy geraniol. Olejek dzięki tym składnikom wykazuje działanie tonizujące skórę, pobudzające krążenie krwi, antyoksydacyjne i przede wszystkim – antycellulitowe.
Podobnie jak w przypadku olejku pomarańczowego, ma on bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej dodaje się go do kremów przeznaczonych do skóry trądzikowej, balsamów do ciała, żeli i płynów do kąpieli. Jest też bardzo często stosowany w aromaterapii, ponieważ jego zapach pobudza, dodaje energii i poprawia humor. Olejek pomaga też w zrzuceniu dodatkowych kilogramów. Masaże ciała z jego dodatkiem redukują tkankę tłuszczową, poprawiają krążenie krwi a także pomagają w walce z cellulitem i rozstępami.
Domowe sposoby na cellulit - które z nich naprawdę działają?
Skąd się bierze cellulit - i dlaczego tak trudno się go pozbyć? Czy domowe sposoby faktycznie działają na "pomarańczową skórkę"? No cóż - działają, ale nie wszystkie. Wybrałyśmy dla Was 5 domowych zabiegów, które naprawdę pomogą zredukować cellulit.Olejek na cellulit – przepis
Olejek na cellulit ma wiele zastosowań. Można dodawać go do kąpieli, stosować miejscowo lub używać go do masażu całego ciała. Takie produkty drogeryjne mogą jednak sporo kosztować. Na szczęście można w bardzo prosty sposób przygotować własny domowy olejek antycellulitowy. Czego będziesz potrzebować do stworzenia olejku diy?
Składniki:
- 2 łyżki oleju z pestek morel,
- 2 łyżki oleju sezamowego,
- 2 łyżki oleju migdałowego,
- 1 kropla witaminy E,
- 15 kropli olejku grejpfrutowego,
- 10 kropli cytrynowego olejku eterycznego.
Wystarczy, że połączysz ze sobą wszystkie olejki i dobrze wszystko wymieszasz. Przelej mieszankę do czystej butelki i gotowe! Pamiętaj, żeby przed każdym użyciem wstrząsnąć olejkiem, żeby wszystkie składniki miały szansę ponownie się połączyć.