Olej neem pomoże w walce z wypryskami, trądzikiem i...łupieżem. Co jeszcze potrafi ajurwedyjskie "lekarstwo na wszystko"?
Ten olej stosowany jest od wieków w medycynie naturalnej. Przypisywano mu właściwości przeciwpasożytnicze, przeciwgorączkowe i detoksykujące, a nawet nazwano "lekarstwem wszystkie choroby". Dziś olej z neem jest z powodzeniem stosowany w produktach do pielęgnacji skóry trądzikowej i skłonnej do podrażnień oraz pomocniczo w leczeniu łupieżu.
Olej neem: właściwości
Olej neem, czyli olej pozyskiwany z nasion miodli indyjskiej stosowany jest od lat w medycynie ajurwedyjskiej. Drzewo miodli indyjskiej, lub drzewem Margosa, w Indiach nazywane było "wiejską apteką" - jego wszechstronność sprawiła, że w ziołolecznictwie wykorzystywano niemal każdą część tej rośliny, a sam olejek zyskał miano "lekarstwa na wszystkie choroby". Działa tonizująco, antyseptycznie, antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwpasożytniczo, przeciwgrzybicznie, a także jest znanym, naturalnym środkiem owadobójczym. Stosunkowo niedawno zdobył popularność w kosmetyce - jego właściwości wykorzystywane są zarówno w pielęgnacji włosów, jak i skóry. Czysty olejek z neem ma charakterystyczny, nie dla wszystkich przyjemny zapach, jednak zazwyczaj nie jest on wyczuwalny w produktach kosmetycznych.
Olej z pestek arbuza – idealny dla osób z trądzikiem i tłustą cerą. Właściwości, zastosowanie, cena, opinie
Olej z pestek arbuza to ostatnio hit w internecie! Ten nadający się do wszystkich typów cery olej, ma swoje zastosowanie m.in. w walce z trądzikiem. Swoimi unikatowymi właściwościami szybkiego wchłaniania oraz lekkości zdobył wiele fanek.Olej neem na trądzik?
Ze względu na właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, olej z neem jest wykorzystywany do produkcji kosmetyków przeznaczonych do cery trądzikowej. Wycisza, tonizuje i balansuje skórę, znosi zaczerwienienia i nie narusza przy tym warstwy hydrolipidowej naskórka. Olej z neem nie jest komedogenny, dlatego może być z powodzeniem stosowany przez posiadaczki cery tłustej ze skłonnością do powstawania wyprysków. Olej neem świetnie sprawdzi się przy dwuetapowym oczyszczaniu skóry. W połączeniu z innymi, cennymi olejami, dokładnie usunie nawet wodoodporny makijaż, krem z filtrem, a także inne zanieczyszczenia, bez podrażnień i uczucia ściągnięcia po myciu. Z tego względu jest też polecany przy dużym wysuszeniu skóry, a nawet łuszczycy. Naturalny olejek do demakijażu nie tylko z neem, ale i olejem sezamowym, ryżowym i ze słodkich migdałów znajdziemy w ofercie marki Orientana. Kosmetyk delikatnie ale skutecznie oczyszcza skórę, pomaga w pozbyciu się niedoskonałości i ma świeży, lekko ziołowy zapach:
Problematycznej, nadreaktywnej skórze może pomóc stosowanie oleju neem w formie serum. Połączenie oleju z wyciągiem z bazylii azjatyckiej intensywnie łagodzi podrażnienia, wzmacnia naskórek i wycisza stany zapalne. Serum może być też SOS po nadmiernej ekspozycji na słońce:
Olej neem na włosy
Dzięki swoim łagodzącym i przeciwgrzybiczym właściwościom, olej z neem jest chętnie stosowany w pielęgnacji włosów, a przede wszystkim skóry głowy. Olej z neem łagodzi świąd, nawilża i wspomaga leczenie łupieżu, a także zmniejsza przetłuszczanie się włosów. Najczęściej można spotkać go w formie wcierek lub tradycyjnych szamponów i odżywek:
Łupież, czy sucha skóra głowy? Tych objawów nie powinnaś lekceważyć
Białe "okruszki" na ramionach nie muszą oznaczać łupieżu. Zanim zaczniesz panikować (choć absolutnie nie ma powodów) sprawdź, czy skóra Twojej głowy nie jest po prostu przesuszona. Jak odróżnić te dwie przypadłości i jak im zaradzić? Podpowiadamy.