Reklama

W tym artykule:

  1. Olejek arganowy na twarz – właściwości
  2. Jaki olejek arganowy do twarzy wybrać?
  3. Olej arganowy do twarzy – jak stosować?
  4. Olejek arganowy na twarz – efekty
  5. Olej arganowy do twarzy – opinie
Reklama

Olejek arganowy na twarz – właściwości

Olej arganowy jest produkowany z surowych orzechów drzewa arganii żelaznej, nazywanej również drzewem życia. Produkt znalazł swoje zastosowanie w kuchni, medycynie i kosmetyce. Nie bez przyczyny nazywany jest płynnym złotem z Maroka. Olejek można stosować na całym ciele, również na włosach. Wszystko dzięki jego niesamowitym właściwościom. Produkt jest źródłem witaminy E, steroli, nienasyconych kwasów tłuszczowych – głównie omega-6 i omega-9 i przeciwutleniaczy. W medycynie olejek stosowany jest m.in. do łagodzenia bóli mięśniowych, wzmocnienia układu odpornościowego czy przeciwdziałania chorobie Parkinsona. Oprócz tego obniża on poziom złego cholesterolu, zmniejsza ryzyko chorób serca i działa przeciwzapalnie.

Olejek często stosowany jest również w kosmetyce. Produkt nie uczula, dlatego może być stosowany także przez alergików. Olejek doskonale nawilża i odżywia ciało oraz zwalcza wolne rodniki. Dzięki temu opóźnia proces starzenia się skóry i redukuje zmarszczki. Inne właściwości olejku arganowego to np.:

  • redukcja blizn,
  • ochrona przed promieniowaniem UV,
  • odżywienie i wzmocnienie włosów,
  • pomoc w leczeniu chorób skórnych, m.in. łuszczycy,
  • wzmocnienie paznokci,
  • łagodzenie objaw trądziku,
  • pomoc w walce z cellulitem,
  • redukcja przebarwień,
  • łagodzenie podrażnień.

Olej arganowy ma mnóstwo właściwości i wyróżnia się na tle innych olejków do twarzy. Olej jojoba może wywołać reakcje alergiczne, natomiast olej krokoszowy nie wpływa na porost i wygląd włosów tak bardzo, jak płynne złoto z Maroka.

Ocet jabłkowy na twarz – działa na trądzik, przebarwienia i zmarszczki. Jak stosować ocet jabłkowy na skórę?

Ocet jabłkowy może być nie tylko dodatkiem do dań, ale również świetnym kosmetykiem na twarz. Produkt ma właściwości antybakteryjne, antyseptyczne i przeciwzapalnie. Podpowiadamy, jak właściwie stosować ocet jabłkowy na skórę.
Ocet jabłkowy na twarz
Foto: Instagram Esther Heesch

Jaki olejek arganowy do twarzy wybrać?

Istnieją dwa rodzaje olejku arganowego – spożywczy i kosmetyczny. Ten wykorzystywany w kosmetyce tłoczy się z nieprażonych nasion, dzięki czemu jest jaśniejszy od spożywczego i posiada delikatnie kwaśny zapach. Jeśli wolisz produkty bezzapachowe, szukaj na półkach oleju deodoryzowanego. Taki zabieg nie spowoduje, że olejek straci cenne wartości odżywcze, a może znacznie uprzyjemnić korzystanie z kosmetyku. Warto szukać też produktu certyfikowanego i oznaczonego jako olejek arganowy 100 procent. Dopiero w przypadku takiego kosmetyku macie pewność, że korzystacie z produktu najwyżej jakości. Najważniejsze to jednak wybranie oleju nierafinowanego. Produkt rafinowany to taki, który został poddany ekstrakcji silnie działającymi środkami chemicznymi w wysokich temperaturach. Oznacza to, że taki olej został pozbawiony cennych właściwości i składników odżywczych.

Olej arganowy do twarzy – jak stosować?

Wiele osób wstrzymuje się przed zakupem naturalnego olejku do twarzy, ponieważ nie wie, jak go stosować. Przede wszystkim warto podkreślić, że kosmetyk może być stosowany na wiele sposobów. Jeśli nasza skóra potrzebuje dużej dawki nawilżenia, możemy dodawać go do ulubionego kremu na noc lub stosować go bezpośrednio na skórę. Wtedy olejek zastąpi nam odżywiające serum do twarzy. Produkt można też łączyć z filtrem do twarzy. Olejek arganowy działa ochronnie na promieniowanie UV, dlatego może być używany jako dodatkowa ochrona przed słońcem. Kosmetyk to też świetny produkt do wykorzystania w metodzie OCM. Olejowanie skóry dokładnie oczyszcza cerę z różnych zanieczyszczeń i dodatkowo odpręża zmęczone mięśnie twarzy. Jak jeszcze można stosować olejek arganowy na twarzy? Kosmetyk idealnie sprawdzi się w domowych zabiegach DIY. Z dodatkiem tego oleju można wykonać efektywne maski do twarzy, peelingi czy toniki. Żeby wykonać naturalną maseczkę do każdego typu cery wystarczy połączyć:

  • 1 łyżeczkę soku z cytryny,
  • 2 łyżki jogurtu naturalnego,
  • 1 łyżeczkę miodu,
  • 3-4 krople olejku arganowego.

Taką maskę wystarczy trzymać na twarzy przez ok. 10 minut. Po tym czasie należy spłukać ją wodą i nałożyć ulubiony krem nawilżający. Cytryna rozjaśnia skórę, oczyszcza i wygładza zmarszczki. Miód działa bakteriobójczo, nawilżająco i przyspiesza gojenie ran. Jogurt naturalny zawiera kwas mlekowy, dlatego zmniejsza widoczność blizn i przebarwień, ale także zmniejsza widoczność porów.

To najskuteczniejsze serum z witaminą C na rynku! Za co pokochały je internautki?

Opóźnia zmarszczki, neutralizuje wolne rodniki, rozjaśnia skórę – i przywraca jej blask. Witamina C potrafi zrobić dla naszej skóry wiele dobrego. Ale nie zawsze jest skuteczna. Dużo zależy od tego, w jakiej formie znajduje się w kosmetyku – i jakie składniki jej towarzyszą. Jak wybrać serum z witaminą C, które będzie działać, tak jak obiecuje producent?
Serum z witaminą C
GettyImages

Olejek arganowy na twarz – efekty

Właściwości olejku arganowego są bardzo wszechstronne, dlatego kosmetyk sprawdzi się dla każdego typu cery. Produkt może być używany przez posiadaczki skóry dojrzałej, ponieważ zawiera antyoksydanty, które przeciwdziałają procesom starzenia się skóry. Dzięki temu olej arganowy redukuje i spłyca zmarszczki. Kosmetyk jest też bezpieczny dla skóry wrażliwej i suchej. Olej może być używany nawet przez osoby cierpiące na różne choroby skórne, m.in. łuszczycę lub egzmę. Kosmetyk sprawdzi się też u osób, które zmagają się z alergiami, ponieważ nie uczula.

Produkt jednak szczególnie polecany jest osobom z cerą tłustą, trądzikową i mieszaną. Olej dzięki swojemu przeciwzapalnemu działaniu pomaga w walce z niedoskonałościami, łagodzi podrażnienia i objawy trądziku. Może być też stosowany na blizny potrądzikowe, przebarwienia i blizny. Dodatkowo kosmetyk zawiera w swoim składzie nienasycone kwasy tłuszczowe, które wspomagają regenerację skóry i zapewniają cerze zdrowy i młody wygląd.

Olej arganowy do twarzy – opinie

Olej arganowy jest bardzo popularnym naturalnym kosmetykiem do twarzy. Wiele osób rezygnuje nawet dla niego z kremów drogeryjnych czy aptecznych. Co piszą o olejku arganowym internauci?

Lubię stosować olej arganowy, bo wraz z wiekiem moja skóra staje się coraz bardziej sucha, a jednak chcę by zmarszczki pojawiły się jak najpóźniej ;) Nakładam go raczej na noc zamiast kremu albo w ciągu dnia, kiedy nie muszę wychodzić z domu a czuję, że mojej skórze przydałaby się dawna nawilżenia. Ja akurat używam oleju Bioargania, bo był w naprawdę dobrej cenie, aż się zdziwiłam, że można dostać olej arganowy tak tanio. Zawsze myślałam, że to droga sprawa. Nie żałuję ani grosza, było warto! – Dorota na stronie Poradnik Zdrowie.
Ja również polecam olejek arganowy. Jest naprawdę świetny. Chroni przed przedwczesnym starzeniem się skóry i pojawianiem się zmarszczek, wzmacnia paznokcie, świetnie odżywia zniszczone zabiegami fryzjerskimi włosy, chroni naskórek przed wysychaniem, wygładza podrażnioną skórę. Marokańskie wyroby są jednymi z najlepszych na światowym rynku. Naturalne, delikatne a przede wszystkim skuteczne. Oczywiście nie tylko olejek arganowy jest ich sukcesem ale też i inne kosmetyki, ceramika, świece, orientalne mebelki i wiele,wiele innych - Gość marokogust na stronie Kafeteria.
Ja używam, jest świetny i na twarz i do ciała i nawet na końcówki włosów: świetnie nawilża i odżywia. Nie jest tani ale na pewno wart swojej ceny. Na zmarszczki nie wiem czy zadziała ale na pewno nie zaszkodzi, a skóra jest po nim naprawdę świetnie nawilżona. Na twarz najlepiej stosować na noc, na włosy też- żeby potem rano umyć. Ja jestem zachwycona i polecam wszystkim moim koleżankom – vivyan na stronie Forum Gazeta.pl

Serum do twarzy z naturalnym składem - TOP 5 kosmetyków na zmarszczki

Naturalne kosmetyki zdominowały półki w naszych łazienkach i nie ma w tym niczego dziwnego. Umiemy już czytać składy, wiemy co nie powinno lądować na naszej skórze, a co powinno znaleźć się jak najwyżej na liście składników INCI. Naturalny skład to jednak nie wszystko - dobrze, jeśli kosmetyk faktycznie spełnia swoje zadanie... znamy takie, które to robią i chętnie podzielimy się tą informacją.
Serum do twarzy z naturalnym składem
GettyImages
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama