Reklama

W tym artykule:

  1. Ogórek na oczy – co daje?
  2. Ogórek pod oczy - co daje?
  3. Okłady z ogórka na oczy – jak długo trzymać?
  4. Okłady z ogórka na oczy – jak często?
  5. Ogórek na twarz – co daje?
  6. Maseczka z ogórka na trądzik i przebarwienia
Reklama

Czy ogórek naprawdę pomaga na opuchnięte oczy? Jak najbardziej! To niepozorne warzywo nawilża, rozjaśnia cerę i zmniejsza cienie pod oczami. Wyjaśniamy, jak dokładnie działają okłady z ogórka na oczach.

Ogórek na oczy – co daje?

Ogórek to dość niepozorne warzywo. Mało osób wie, że świetnie sprawdzi się nie tylko na kanapce czy w letniej sałatce, ale także w kosmetyce. Ogórek zawiera witaminy A, B1, B6, C, E, K, sole mineralne, potas, wapń, magnez, fosfor, żelazo, krzem i siarkę. Szczególnie ten ostatni składnik jest często wykorzystywany w kosmetykach przeznaczonych do cery trądzikowej. Wszystko dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym. Po ogórka mogą jednak sięgać wszyscy. Warzywo aż w 96 procentach składa się z wody, dlatego doskonale nawilża i odżywia, zwłaszcza delikatną skórę pod oczami.

Okłady z ogórka na oczy to świetny sposób na cienie i worki pod oczami, a nawet zmarszczki. Zawarta w warzywie witamina C działa przeciwutleniająco, bierze udział w wytwarzaniu kolagenu, który jest odpowiedzialny za elastyczność naszej skóry i zwalcza wolne rodniki, dzięki czemu spowalnia starzenie się twarzy. Witamina K natomiast poprawia koloryt skóry i rozjaśnia cerę. Regularnie stosowane plastry z ogórka na twarzy nawilżają okolice oczu, zmniejszają cienie pod oczami i odświeżają. Jeśli używamy warzywa prosto z lodówki, świeży ogórek dodatkowo pomaga w walce z opuchlizną wokół oczu. Zabieg warto wykonywać zaraz po obudzeniu się. Makijaż na tak odświeżonej i nawilżonej skórze będzie lepiej wyglądać i dłużej się trzymać.

7 kremów, które skutecznie zlikwidują cienie pod oczami

Horoskop dzienny miłosny na 2 października 2024 dla Strzelca pokazuje, co dziś czeka ten znak zodiaku pod względem uczuciowym. Strzelce mogą liczyć na romantyczne niespodzianki, które przyspieszą bicie ich serca.
Love Zodiac 1920x1080 Strzelec
Adobe Stock

Ogórek pod oczy - co daje?

Ogórek dzięki swoim niezwykłym właściwościom, doskonale radzi sobie z opuchlizną wokół oczu i niechcianymi sińcami. Szczególnie rano może okazać się bardzo przydatny, kiedy po nieprzespanej nocy zauważymy, że nasze worki i cienie pod oczami są znacznie większe niż zazwyczaj. Schłodzony ogórek odświeża, nawilża delikatną skórę wokół oczu, zmniejsza opuchliznę i pomaga w walce z cieniami pod oczami. Jeśli działanie warzywa chcesz skoncentrować tylko na skórze pod oczami, wystarczy, że przekroisz plaster ogórka na pół i przyłożysz go na ok. 15 minut. Innym świetnym zabiegiem zmniejszającym sińce pod oczami, jest przykładanie do twarzy zimnych łyżeczek lub lody owiniętego gazą. Takie domowe sposoby pozwalają na szybkie i skuteczne odświeżenie spojrzenia i zmniejszenie cienie pod oczami.

Okłady z ogórka na oczy – jak długo trzymać?

Zielony ogórek na oczy to bardzo prosty i szybki sposób na odświeżenie swojego spojrzenia. Zabieg pomaga w walce z opuchniętymi oczami i workami. Przed jego rozpoczęciem przygotuj sobie wygodne miejsce do leżenie i jeśli ogórek nie leżał w lodówce, umieść go tam na co najmniej godzinę. Zimne okłady na oczy znacznie lepiej radzą sobie z opuchlizną. Jeśli ogórek jest już schłodzony, wystarczy, że go umyjesz, odetniesz końcówkę i ukroisz dwa cienkie plastry. Taki zabieg powinien trwać przez ok. 15 minut. Jeśli ogórek w międzyczasie osiągnie temperaturę pokojową, obróć go na drugą stronę. Kwadrans wystarczy, żeby warzywo wygładziło i nawilżyło skórę pod oczami.

Zamiast okładów możesz też wykonać maseczkę na opuchnięte oczy. Wystarczy przygotować kawałek jabłka i ogórka. Składniki należy zetrzeć na tarce i na koniec dodać łyżkę olejku migdałowego, który regeneruje barierę lipidową skóry, nawilża i zmiękcza naskórek. Dodatkowo rozjaśnia cerę i zmniejsza widoczność cieni pod oczami. Taką maseczkę z ogórka należy nałożyć na okolicę oczu i trzymać przez ok. 20 minut. Warzywo można wykorzystać też na całej twarzy. Najprostszy sposób to pokrojenie go na małe kawałki lub zblendowanie miąższu. Taką maskę nakładamy na twarzy na 15 minut. Zabieg polecany jest osobom, które doznały poparzenia słonecznego, albo potrzebują szybkiego odświeżenia i nawilżenia twarzy.

Love Zodiac 1920x1080 Strzelec
Adobe Stock

Okłady z ogórka na oczy – jak często?

Skład ogórka to głównie woda, dlatego warzywo nie podrażnia, mocno nawilża i może być stosowane nawet przez posiadaczki cery wrażliwej. Oznacza to również, że nie możesz przesadzić z jego ilością. Ogórka na cienie czy opuchliznę pod oczami możesz stosować tyle razy, ile potrzebujesz. Okłady świetnie sprawdzą się po nieprzespanej nocy, dniu spędzonym przed komputerem, po szalonej imprezie czy przed ważnym spotkaniem.

Jeśli walczysz z problemem opuchniętych oczu na co dzień, stosuj okłady minimum trzy razy w tygodniu. Takie regularne stosowanie ogórka pod oczami odżywi i nawilży cerę, a ty już po kilku tygodniach zobaczysz znaczną poprawę kondycji skóry. Naturalne produkty działają wolniej od aptecznych produktów, ale zapewniają długotrwałe działanie. Krem na hemoroidy pod oczy, o którym niedawno pisałyśmy, działa błyskawicznie, jednak mocno wysusza i może podrażnić skórę. Znacznie lepiej i bezpieczniej jest używać domowych kosmetyków, ponieważ znamy ich skład i właściwości. Należy jednak pamiętać, że sam ogórek nie rozwiąże poważnych problemów z opuchniętymi oczami. Oprócz domowych zabiegów należy regularnie się wysypiać i stosować specjalistyczne kremy pod oczy, najlepiej z naturalnym składem.

Ogórek na twarz – co daje?

Po ogórka powinny szczególnie sięgać posiadaczki skóry tłustej i skłonnej do przebarwień. Warzywo zawiera bowiem askorbinazę, która ma działanie rozjaśniające. Ogórek wykazuje też właściwości wybielające, dlatego może pomóc w walce z bliznami potrądzikowymi, piegami czy cieniami pod oczami. Ogórek aż w 96 procentach składa się z wody, dlatego bez obaw mogą z niego korzystać również posiadaczki cery suchej i wrażliwej. Cera mieszana również mocno skorzysta z dobroczynnych właściwości ogórka. Kosmetyki z dodatkiem tego warzywa uspokajają podrażnioną skórę i dają uczucie odświeżenia.

Ogórek posiada takie sam odczyn pH co nasza skóra, dlatego warzywo świetnie sprawdzi się, jako dodatek do naturalnych kosmetyków. Domowy tonik do twarzy to bardzo prosty i szybki projekt diy, do którego bez problemu można użyć właśnie świeżego ogórka. Żeby wykonać taki tonik będziesz potrzebować: jednego ogórka, pół łyżki miodu i szklanki przegotowanej wody. Ogórka należy dokładnie umyć, obrać i zetrzeć na tarce na średnich oczkach. Następnie trzeba odłożyć go do miski i zalać wrzątkiem. Taką mieszankę należy odstawić w zaciemnionym miejscu na min. 2 godziny. Po tym czasie trzeba przecedzić miksturę i przelać wodę do pojemnika z atomizerem. Jeśli używasz gazy, pamiętaj żeby na końcu wycisnąć dobrze resztki ogórka i dodać pozostałe płyny do reszty tonika. Jeśli chcesz, do mieszanki możesz również dodać pół łyżeczki miodu. Miód ma właściwości bakteriobójcze, pomaga w leczeniu zmian skórnych i trądziku, przyspiesza gojenie ran i nawilża skórę. Takiego toniku możesz używać, kiedy twoja cera potrzebuje odświeżenia i nawilżenia. Świetnie sprawdzi się nie tylko w domowej pielęgnacji, ale również w letniej kosmetyczce, którą zabierzesz na plażę czy jezioro.

Najlepsze kremy nawilżające do skóry tłustej - jakie nie zapychają porów?

Horoskop dzienny miłosny na 2 października 2024 dla Strzelca pokazuje, co dziś czeka ten znak zodiaku pod względem uczuciowym. Strzelce mogą liczyć na romantyczne niespodzianki, które przyspieszą bicie ich serca.
Love Zodiac 1920x1080 Strzelec
Adobe Stock

Maseczka z ogórka na trądzik i przebarwienia

Ogórek sprawdzi się nie tylko w formie okładów na oczy. To niepozorne warzywo może być używane na całej twarzy. Z jego właściwościami szczególnie dobrze powinny się zapoznać posiadaczki cery trądzikowej i skłonnej do przebarwień. Siarka zawarta w ogórku regeneruje i działa bakteriobójczo, natomiast askorbinaza działa rozjaśniająco. Sok z ogórka poprawia wygląd cery, działa ściągająco, ale jednocześnie odświeża i odżywia skórę. Warzywo przypadnie też do gustu osobom z cerą tłustą i mieszaną, ponieważ reguluje wydzielanie sebum. Jak więc używać ogórka w domowej pielęgnacji? Najprostsze będą naturalne maseczki. Są tanie, szybkie i będziesz mieć pewność, że nie spowodują podrażnień. Do stworzenia maseczki z ogórka na trądzik i przebarwienia będziesz potrzebować:

  • ogórka,
  • jogurtu naturalnego,
  • płatków owsianych,
  • miodu.

Do stworzenia tej maseczki będziesz potrzebować pół startego ogórka. Pamiętaj, żeby najpierw dokładnie umyć i obrać warzywo. Następnie dodaj do niego łyżkę płatków owsianych, łyżkę jogurtu naturalnego, łyżeczkę miodu i wszystko wymieszaj. Taką maseczkę nałóż na oczyszczoną twarz na ok. 15 minut. Jogurt zawiera kwas mlekowy, który naturalnie rozjaśnia skórę i ma właściwości sciągające, dlatego zmniejsza widoczność porów. Płatki owsiane są naturalnym antyoksydantem, który opóźnia starzenie skóry i działa przeciwzapalnie. Miód ma właściwości bakteriobójcze i nawilżające, ale także koi podrażnienia skóry.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama