Na punkcie tego gadżetu oszalał Instagram! Działa jak peeling, niweluje cellulit i ujędrnia skórę
Drewniana szczotka z miękkim włosiem na stałe zagościła w łazienkach tysięcy kobiet. Szczotkowanie ciała na sucho polecają znane instagramerki i blogerki urodowe, a sam rytuał wywodzi się z Korei. Dlaczego warto spróbować?
Co daje szczotkowanie ciała na sucho?
Szczotkowanie ciała na sucho to rytuał pielęgnacyjny, który od jakiegoś czasu jest prawdziwym hitem na Instagramie. To metoda, dzięki której skutecznie ujędrniamy i wygładzamy skórę - podobnie jak peeling, włosie szczotki pomaga w usunięciu martwych komórek naskórka, a także pobudza krążenie krwi w skórze, dzięki czemu ta jest lepiej odżywiona i szybciej się regeneruje. Szczotkowanie może również pomóc w odprowadzeniu zastojów limfy, która powoduje obrzęki, odpręża też mięśnie i poprawia koloryt skóry. Szczotkowanie ciała jest też polecane osobom, które borykają się z problemem wrastających po depilacji włosków, a także posiadaczkom cellulitu. Sam zabieg jest banalnie prosty, wystarczy dobra szczotka do ciała i odrobina wolnego czasu - delikatnymi, kolistymi ruchami "omiatamy" skórę "od dołu do góry", zaczynając od stóp i przechodząc do kolejnych partii ciała. Nacisk włosia na skórę nie powinien być zbyt intensywny - zabieg ma być jednocześnie przyjemny i relaksujący.
Warto pamiętać, że aby zabieg był efektywny, powinien być wykonywany dobrej jakości szczotką, dedykowaną do pielęgnacji ciała. Ważne jest zarówno włosie (najlepiej wykonane z włókna naturalnego) jak i wygodny uchwyt, który pozwoli na swobodne ruchy i nie będzie powodował dyskomfortu dłoni:
Szczotkowanie można wykonywać codziennie: rano, jeśli chcemy dodać sobie energii na cały dzień lub wieczorem, aby rozluźnić spięte mięśnie i przygotować ciało do regeneracji podczas snu.
Co po szczotkowaniu?
Szczotkowanie na sucho odblokowuje pory, usuwa martwy naskórek i poprawia krążenie krwi, co czyni je idealnym punktem wyjściowym do aplikacji kosmetyków. Skóra jest lepiej przygotowana na wchłanianie składników aktywnych, czy to nawilżających, ujędrniających czy przeciwzmarszczkowych. Po zabiegu warto wmasować w skórę olejki bogate w kwasy tłuszczowe, humektanty i emolienty, które zatrzymają wilgoć w skórze i sprawią, że stanie się bardziej elastyczna. To również dobry moment na zastosowanie produktów antycellulitowych i... balsamu brązującego - po szczotkowaniu nie powinniśmy obawiać się nieestetycznych plam, gdyż naskórek jest perfekcyjnie wygładzony.
Czy rajstopy pomagają w walce z cellulitem i czy są eko? Fakty i mity na temat rajstop [WYWIAD Z EKSPERTEM]
Czy istnieją niepisane zasady noszenia rajstop? Z czym je łączyć i jakie modele nosić, by podkreślały zalety naszej urody? Czy rajstopy w ogóle podlegają trendom, także tym na ekologiczne podejście do mody? No i pytanie, które nurtuje nas od zawsze - czy rajstopy rzeczywiście pomagają zwalczać cellulit? Na te pytania odpowiada nasza ekspertka, Malwina Wadas – PR Manager marki Gabriella.Szczotkowanie na sucho: przeciwwskazania
Mimo, iż szczotkowanie ciała jest zabiegiem bezpiecznym, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania. Chodzi tu głównie o aktywne zakażenia skóry: wirusowe, bakteryjne lub grzybicze oraz trądzik, otwarte, świeże rany, łuszczyca i atopowe zapalenie skóry. Szczotkowanie nie jest również wskazane przy chorobach nowotworowych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przed wprowadzeniem tego rytuału do codziennej pielęgnacji, warto skonsultować się z lekarzem.