Reklama

W tym artykule:

  1. Maseczka z miodu i mleka
  2. Maseczka z jajka i miodu na twarz
  3. Maseczka z miodu i cynamonu
  4. Maseczka z cynamonu i miodu
  5. Maseczka z sody i miodu
  6. Maseczka z miodu na trądzik
  7. Maseczka z miodu i cytryny
Reklama

Maseczka z miodu i mleka

Maseczka nawilżająca na twarz z miodu i mleka to jeden z najprostszych sposobów na poprawienie kondycji skóry skłonnej do przesuszania się. Dzięki bogactwu witamin i minerałów te dwa składniki nie tylko doskonale odżywiają i nawilżają skórę, ale także pomagają utrzymać jej prawidłowy poziom nawilżenia przez cały dzień.

Składniki maseczki:

  • 2 łyżki miodu
  • 2 łyżki tłustego mleka

Sposób przygotowania:

  1. Dokładnie mieszamy ze sobą miód i mleko, tak by powstała jednolita masa.
  2. Gotową papkę nakładamy na twarz, a także jeśli chcemy na szyję i dekolt.
  3. Czekamy 20 minut i po tym czasie zmywamy maseczkę letnią wodą.

Podobnie jak popularna maseczka z banana i miodu, mikstura z użyciem mleka powinna być stosowana 2 razy w tygodniu. Warto jest też nakładać sam miód na usta, jeśli mamy problem z nieustannie przesuszającymi się wargami.

Maseczka z jajka i miodu na twarz

Maseczka odmładzająca na twarz wykorzystująca właściwości miodu i żółtka jaja kurzego to najlepszy naturalny sposób na poprawienie elastyczności skóry nie tylko na twarzy, ale też na szyi i dekolcie. Ta niepozorna mieszanka stosowana regularnie zapewnia doskonałą regenerację, odżywienie i wzmocnienie skóry. Z czego dokładnie jest więc zrobiona taka maseczka z miodu na zmarszczki?

Składniki maseczki:

  • 1 łyżka miodu
  • 1 żółtko jaja kurzego
  • 1 łyżka jogurtu naturalnego
  • pół łyżki olejku migdałowego

Sposób przygotowania:

  1. W niewielkiej miseczce mieszamy ze sobą wszystkie składniki, aż do uzyskania jednolitej konsystencji.
  2. Mieszankę nakładamy na oczyszczoną wcześniej twarz, szyję oraz dekolt.
  3. Pozostawiamy maseczkę na skórze na 15 minut, a następnie zmywamy ją z wykorzystaniem letniej wody.

Aby uzyskać najlepsze efekty maseczkę należy oczywiście stosować regularnie. Chcąc zadbać o zachowanie młodego wyglądu naszej skóry dobrze jest zatem powtarzać taki prosty zabieg przynajmniej raz w tygodniu.

PRZETESTUJ RÓWNIEŻ:

Maseczka z ogórka zbawiennie działa na cerę tłustą i problematyczną. Wiemy, jak ją zrobić i co dodać dla lepszych efektów!

Maseczka z ogórka jest odpowiednia dla różnych typów cery, przy czym najlepiej radzi sobie z problemami skóry tłustej. Z czego poza ogórkiem ją przygotować? Jak i kiedy stosować? Na co właściwie pomaga? Sprawdźcie w artykule!
Maseczka z ogórka
Getty Images

Maseczka z miodu i cynamonu

Rozjaśnianie włosów miodem to jeden z naturalnych sposób na to, jak delikatnie zmienić ich odcień. Warto jednak wiedzieć, że składnik ten możemy również wykorzystać do rozjaśnienia naszej cery, a zwłaszcza pojawiających się na niej przebarwień. Wystarczy tylko połączyć miód z cynamonem.

Składniki maseczki:

  • 1 łyżka miodu
  • 1 łyżeczka cynamonu
  • 1 łyżka oliwy z oliwek
  • 1 łyżeczka cytryny

Sposób przygotowania:

  1. Umieszczone w miseczce składniki dokładnie ze sobą łączymy, w taki sposób, aby powstała jednolita masa.
  2. Maseczkę nakładamy na skórę twarzy i czekamy 15-20 minut.
  3. Po tym czasie zmywamy maseczkę letnią wodą.

Systematyczne stosowanie takiej maseczki pozwoli nam zniwelować przebarwienia i dogłębnie odżywić skórę. Dla uzyskania takiego efektu najlepiej jest nakładać taką miksturę na twarz 1-2 razy w tygodniu, w zależności od naszych indywidualnych potrzeb.

Maseczka z cynamonu i miodu

Maseczka z miodu i cynamonu ma jednak również inne zastosowanie. Zawarte w tej niepozornej przyprawie substancje świetnie oczyszczają i odkażają skórę wspomagając naszą walkę z niedoskonałościami. Taka naturalna maseczka z miodu na wągry i pryszcze to najprostszy sposób na polepszenie kondycji naszej skóry.

Składniki maseczki:

  • 2 łyżki miodu
  • 1 łyżeczka cynamonu
  • pół łyżeczki kurkumy

Sposób przygotowania:

  1. Cynamon i kurkumę w ich sypkiej postaci mieszamy w miseczce.
  2. Następnie dodajemy płynny miód i energicznie ucieramy wszystkie składniki, aby uzyskać gładką masę.
  3. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na twarz, a zwłaszcza na miejsca, w których najczęściej pojawiają się niedoskonałości.
  4. Odczekujemy 15-20 minut i zmywamy maseczkę letnią wodą.

Taką miksturę należy stosować raz na tydzień. W sytuacji, gdy problem pojawiających się na twarzy pryszczy i wągrów jest bardzo nasilony zabieg można natomiast powtarzać co 5 dni. Przed nałożeniem tego typu maseczki warto jest też przeprowadzić próbę uczuleniową na małym fragmencie skóry, aby upewnić się, że kurkuma i cynamon nie wywołują u nas reakcji alergicznej.

PRZETESTUJ:

Maseczka z żelatyny usuwa wągry i zmarszczki. Jej przygotowanie zajmie ci dosłownie minutę, a kosztuje mniej niż 5 złotych

Maseczka z żelatyny to naturalny sposób na pielęgnację skóry i włosów, który stosowały już nasze babcie. W ostatnim czasie coraz więcej osób zaczęło ponownie sięgać po ten niepozorny produkt, który posiada mnóstwo cennych właściwości. A stworzenie samodzielnie kosmetyku dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb na bazie żelatyny jest banalnie proste. Warto więc spróbować swoich sił, by przekonać się, że maseczki z żelatyny na twarz i włosy to gwarancja spektakularnych efektów.
maseczka z żelatyny
Fot. iStock

Maseczka z sody i miodu

Maseczka z miodem na twarz może pomóc nam również w głębszym oczyszczeniu i odżywieniu skóry, co pozwoli ją skutecznie zrewitalizować. Wystarczy tylko połączyć właściwości miodu z działaniem sody oczyszczonej, aby po kilku tygodniach uzyskać satysfakcjonujące efekty. A zatem jak zrobić taką naturalną maseczkę z miodu i sody?

Składniki maseczki:

  • 1 łyżka miodu
  • 1 łyżka sody oczyszczonej
  • 1 łyżka wody mineralnej

Sposób przygotowania:

  1. Połącz ze sobą wszystkie składniki w miseczce dokładnie je ze sobą mieszając.
  2. Gdy składniki stworzą jednolitą papkę nakładamy ją na twarz, szyję i dekolt.
  3. Pozostawiamy maseczkę na skórze na 20 minut, a następnie delikatnie zmywamy ją letnią wodą.

Nakładając sodę i miód na twarz, szyję i dekolt należy być bardzo ostrożnym. Unikajmy stosowania takiej mieszanki na wszelkie podrażnienia, gdyż soda może je pogorszyć. Dla uzyskania jak najlepszego efektu oczyszczenia i odżywienia taką miksturę warto jest przygotowywać przynajmniej raz na tydzień.

Maseczka z miodu na trądzik

Czy miód jest dobry na trądzik? Zdecydowanie tak! Składnik ten wykazuje między innymi właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu może wspomóc leczenie najróżniejszych zmian skórnych. W połączeniu z innymi składnikami może on także wspomóc delikatne oczyszczanie skóry i jej odpowiednie nawilżenie.

Składniki maseczki:

  • 2 łyżki miodu
  • 1 łyżka jogurtu naturalnego
  • 1 łyżka płatków owsianych

Sposób przygotowania:

  1. W małej misce łączymy ze sobą wszystkie składniki, w taki sposób, aby powstała jednolita mieszanka.
  2. Jeśli maseczka z jogurtu, miodu i płatków będzie zbyt gęsta możemy dodać do niej odrobinę wody.
  3. Gotową masę nakładamy na twarz i pozostawiamy na niej na około 20 minut.
  4. Po tym czasie bardzo delikatnie spłukujemy maseczkę letnią wodą.

Taka maseczka z miodem na trądzik może realnie wpłynąć na poprawę kondycji naszej skóry, podobnie jak znana nam maseczka z kawy i miodu. W przypadku cery trądzikowej naturalne kosmetyki tego typu często okazują się być idealnym wsparciem leczenia zaleconego przez dermatologa.

Maseczka z miodu i cytryny

Maseczka na twarz z miodem i cytryną to jeden z najbardziej uniwersalnych naturalnych kosmetyków. Taka mieszanka nakładana na skórę twarzy, szyi i dekoltu pozwala nie tylko odżywić skórę, ale także zniwelować jej zmęczenie i poprawić jej koloryt. Nasza cera nabiera więc zdrowego blasku świadczącego o jej doskonałej kondycji.

Składniki maseczki:

  • 2 łyżki miodu
  • 1 łyżka cytryny

Sposób przygotowania:

  1. Łączymy ze sobą miód i cytrynę energicznie je ze sobą mieszając.
  2. Kiedy powstanie jednolita masa nakładamy ją na twarz, a także na szyję i dekolt.
  3. Odczekujemy 20-30 minut, po czym spłukujemy maseczkę letnią wodą i delikatnie wycieramy twarz miękkim ręcznikiem.

Taka maseczka z miodu na twarz jest bardzo delikatna, ale jednocześnie skuteczna. Dzięki temu, że jej działanie nie jest inwazyjne zabieg z jej użyciem możemy bez obaw powtarzać nawet 3-4 razy w tygodniu. Oczywiście dla uzyskania oczekiwanych rezultatów musimy pamiętać o systematycznym nakładaniu takiej mikstury na skórę twarzy, szyi i dekoltu.

PRZETESTUJ TAKŻE:

Glinka do twarzy - sposób na rozszerzone pory i zaskórniki

Glinka to naturalny i niedrogi produkt, który pomoże załagodzić wiele problemów skórnych: oczyszcza i zwęża pory, łagodzi stany zapalne, ujędrnia i wygładza cerę. Jak skorzystać z jej cennych właściwości? Podpowiadamy.
Glinka do twarzy
https://www.instagram.com/skincare/
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama