Lipoliza podbródka – bezbolesny sposób na szczupłą i jędrną szyję
Podwójny podbródek nie zawsze wynika z nadprogramowych kilogramów. Czasami utrata owalu twarzy ma podłoże genetyczne, lub jest rezultatem wielu godzin spędzonych przy komputerze. Niestety, gdy mięśnie w tym obszarze zwiotczeją, trudno jest przywrócić naszej szyi młodzieńczy wygląd. Świetnym rozwiązaniem jest wtedy lipoliza podbródka, która nie tylko wyszczupla te okolice, ale także ujędrnia skórę. Podpowiadamy, na czym dokładnie polega i jakie efekty daje lipoliza podbródka.
- Patrycja Fijałkowska
W tym artykule:
- Lipoliza podbródka – na czym polega ten zabieg?
- Lipoliza podbródka a liposukcja - jakie są różnice
- Lipoliza podbródka – efekty
- Lipoliza podbródka: jak utrzymać efekt zabiegu na dłużej?
- Lipoliza podbródka: domowe zabiegi na podbródek
- Lipoliza podbródka – skutki uboczne
- Lipoliza podbródka – przeciwwskazania
- Lipoliza podbródka – cena
- Zabiegi na podbródek – nie tylko lipoliza
Lipoliza podbródka – na czym polega ten zabieg?
Lipoliza podbródka jest niechirurgicznym zabiegiem, którego celem jest usunięcie drugiego podbródka. Procedura polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową podbródka preparatu z fosfatydylocholiną, czyli substancją, która rozpuszcza komórki tłuszczowe. Uwolniony tłuszcz trafia do wątroby, a następnie w wyniku procesów metabolicznych zostaje wydalony z organizmu.
Lipoliza iniekcyjna podbródka, jest zabiegiem przeprowadzanym przez lekarza. Można wykonywać ją na dwa sposoby: wachlarzowy lub punktowy. Pierwszy z nich wymaga zrobienia około 5-6 zastrzyków. W przypadku drugiego zazwyczaj wystarczy jedno nakłucie. Przed zabiegiem może zostać zastosowane znieczulenie miejscowe w formie maści. W zależności od stopnia otłuszczenia szyi zabieg trwa od 20 do 40 minut.
Draping "wyszczupli" twarz i nada jej młodzieńczego wyglądu. Podpowiadamy, jak go zrobić krok po kroku
Draping - ta metoda konturowania twarzy skradła serca kobiet. Dlaczego Niewielkim wysiłkiem możemy wyrzeźbić twarz i dodać jej młodzieńczego wyglądu. Wyjaśniamy, na czym polega draping i podpowiadamy, jak go zrobić krok po kroku.Lipoliza podbródka a liposukcja - jakie są różnice
Lipoliza i liposukcja, to podobnie brzmiące nazwy zabiegów, które mają jeden cel - pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z danych obszarów ciała. Różnica między lipolizą, a liposukcją polega na tym, że lipoliza usuwa tłuszcz przy pomocy wstrzyknięcia w tkankę preparatu, który rozbija go chemicznie, natomiast liposukcja, to chirurgiczny zabieg, w którym fizycznie odciągany zostaje tłuszcz np. z okolic brzucha. Liposukcja jest więc zabiegiem inwazyjnym, zazwyczaj przeprowadzanym na sali operacyjnej w znieczuleniu ogólnym.
Lipoliza podbródka – efekty
Najważniejszym efektem lipolizy podbródka jest wyszczuplenie szyi oraz owalu twarzy. Możemy spodziewać się trwałej utraty od 2 do nawet 5 cm tkanki tłuszczowej. Ponieważ jest to zabieg nieinwazyjny, jego rezultaty nie są widoczne od razu. Usuwanie komórek tłuszczowych z organizmu trwa zazwyczaj około miesiąca. Najlepsze efekty przynosi wykonanie serii 3 zabiegów.
Lipoliza podbródka przynosi także inne pozytywne dla naszego wyglądu skutki. Po pierwsze pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiadających za jej jędrność i elastyczność. Po drugie poprawia krążenie krwi, która transportuje składniki odżywcze. Dzięki temu skóra staje się bardziej nawilżona i odżywiona. Po trzecie, preparat stosowany podczas lipolizy podbródka zapobiega powstawaniu wolnych rodników, czyli spowalnia procesy starzenia się.
Jak dbać o skórę po 35 roku życia? Oto 4 kosmetyczne HITY, które wymazują zmarszczki i rozświetlają cerę
Czy krem 30+ nie będzie za słaby? A może sięgać już po tę etykietę z 40-stką? Cera cerze nie równa, dlatego przy wyborze odpowiedniej pielęgnacji warto dobrze przeanalizować INCI. Oto składniki, które odpowiadają na największe potrzeby skóry po 35 roku życia.Lipoliza podbródka: jak utrzymać efekt zabiegu na dłużej?
Nie od dziś wiadomo, że kluczem do sukcesu są nie tylko zabiegi, ale również domowa pielęgnacja. O ile twarzy poświęcamy zazwyczaj sporo czasu, szyję i dekolt niestety często zaniedbujemy, co bardzo szybko staje się widoczne. Sprawy nie ułatwia nasz siedzący tryb życia i spędzanie długich godzin przed ekranem komputera lub smartfona. W tym nienaturalnym "wygięciu", na szyi często powstaje charakterystyczna zmarszczka, która z czasem staje się trwałym odkształceniem. Jeśli chcesz zadbać o ten rejon i zmniejszyć widoczność zmarszczek, warto sięgnąć po specjalistyczny krem do twarzy i dekoltu. Niestety nie należy on do najtańszych wydatków - a to za sprawą innowacyjnych technologii, które pobudzają produkcję kolagenu i działają jak lifting.
Sam krem to jednak za mało. Jeśli chcesz silniej zregenerować i odżywić skórę, skuteczniej zadziała serum. Możesz zastosować to samo, którego używasz na twarz (choć ostrzegam, że wtedy buteleczka zużywa się w ekspresowym tempie) - albo wybrać dedykowane serum do skóry szyi i dekoltu.
Lipoliza podbródka: domowe zabiegi na podbródek
Lipoliza podbródka to dość drogi zabieg. Jego koszt może wynieść nawet 400 zł. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które pomogą wyszczuplić twarz i wyostrzyć jej owal. Jednym z nich jest masaż specjalnym rollerem lub płytką gua sha. Taki domowy zabieg poprawia krążenie krwi, zmniejsza opuchliznę twarzy, zmniejsza cienie pod oczami, spłyca zmarszczki mimiczne i wyostrza owal twarzy. Masaż rollerem powinniśmy wykonywać regularnie. Zabieg jest niegroźny i nadaje się do każdego typu cery. Z masażu powinny jednak zrezygnować osoby zmagające się z trądzikiem i uszkodzonym naskórkiem.
Lipoliza podbródka – skutki uboczne
Chociaż lipoliza podbródka jest zabiegiem niemal nieinwazyjnym, po jej wykonaniu trzeba spodziewać się kilku niegroźnych skutków ubocznych. Ze względu na wykonywanie nakłuć na skórze mogą pojawić się: lekkie zasinienie, obrzęk czy zaczerwienienie. Szyja jest też zazwyczaj obolała. Rzadko występują niewielkie krwiaki. Wszystkie te objawy mijają po kilku dniach.
Jak wyszczuplić twarz bez skalpela i diety? Oto nasze triki
Jak wyszczuplić twarz bez wizyty w gabinecie medycyny estetycznej i stosowania drakońskich diet? Wystarczy zastosować kilka trików, które są łatwe i szybkie w wykonaniu. Wysmuklic twarz bowiem możesz ćwiczeniami, makijażem, a nawet fryzurą.Lipoliza podbródka – przeciwwskazania
Do przeciwwskazań w przypadku lipolizy podbródka zaliczamy przede wszystkim: infekcje skóry w okolicach, które mają zostać poddane zabiegowi, alergie na składniki preparatu, poważne schorzenia nerek i wątroby czy zaburzenia krzepliwości krwi. Ponadto nie powinny się jej poddawać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Przeszkodą są też niektóre choroby autoimmunologiczne, cukrzyca oraz problemy z tarczycą. W każdym z tych przypadków należy skonsultować się ze swoim lekarzem specjalistą.
Lipoliza podbródka – cena
Cena lipolizy podbródka, jest związana z ilością potrzebnego na dany obszar preparatu z fosfatydylocholiną. Przy wykonywaniu lipolizy podbródka potrzebne są zazwyczaj 1-2 ampułki, więc koszt zabiegu waha się w granicach 200-400 zł.
Zobacz też: Lipoliza iniekcyjna – jak bezboleśnie usunąć cellulit i zmniejszyć obwód w talii?
Zabiegi na podbródek – nie tylko lipoliza
W gabinetach medycyny estetycznej dostępnych jest kilka zabiegów na problemy z podbródkiem. Mogą one zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować wybrane mankamenty. Jakie jeszcze istnieją zabiegi na podbródek?
- Endermologia – masaż podciśnieniowy wykonywany specjalnym urządzeniem, które oddziałuje na skórę i tkankę łączną. Zabieg wpływa na przyspieszenie tempa pracy układu limfatycznego, przemianę materii oraz procesów usuwania toksyn z organizmu. Polecany jest szczególnie posiadaczkom cer dojrzałych.
- Thermolifting RF – zabieg z wykorzystaniem fal radiowych. Pobudza procesy metaboliczne komórek, dzięki czemu poprawia jędrność i sprężystość skóry. Zabieg poprawia również koloryt cery i jej fakturę. Po thermoliftingu RF z twarzy znikają płytkie zmarszczki, natomiast głębokie są znacznie zredukowane.
- Karboksyterapia – Zabieg polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla drogą iniekcji. Polecany jest szczególnie osobom, które walczą z problemem opuchniętych oczu, nagromadzeniem tkanki tłuszczowej na podbródku czy cellulitem.