Reklama

Bańka antycellulitowa: czy to działa?

Silikonowa bańka antycellulitowa działa na podobnej zasadzie co stare, dobre (choć nieco przerażające) szklane bańki stawiane niegdyś przy przeziębieniach - podciśnienie wytworzone w bańce zasysa skórę wraz z tkanką tłuszczową, co pobudza mikrokrążenie, pomaga w odprowadzeniu nadmiaru limfy i szybszym usuwaniu toksyn. W przypadku bańki antycellulitowej próżni nie wytwarza się przy pomocy ognia - wystarczy przyłożyć ściśniętą bańkę do skóry. Entuzjaści masażu bańką antycellulitową twierdzą, że efekty widać już po krótkim czasie terapii. Oprócz zmniejszenia widoczności cellulitu, regularny masaż bańką silikonową poprawia jędrność i elastyczność skóry, rozluźnia spięte mięśnie, a dzięki pobudzeniu krążenia sprawia, że kosmetyki do pielęgnacji lepiej się wchłaniają.

Reklama

Cellulit wodny, tłuszczowy i łącznotkankowy - co zadziała na różne rodzaje cellulitu?

Horoskop dzienny miłosny na 2 października 2024 dla Strzelca pokazuje, co dziś czeka ten znak zodiaku pod względem uczuciowym. Strzelce mogą liczyć na romantyczne niespodzianki, które przyspieszą bicie ich serca.
Love Zodiac 1920x1080 Strzelec
Adobe Stock

Jak używać bańki antycellulitowej?

Samodzielny masaż bańką antycellulitową jest banalnie prosty. Zacznij od nałożenia na skórę olejku - bańka musi gładko się po niej ślizgać, inaczej cały zabieg może być bardzo nieprzyjemny. Przyczep W pobliżu problematycznych obszarów: ściśnij ją palcami, wypuszczając ze środka całe powietrze - powinna przyczepić się mocno do skóry („zassać” ją). Przesuwaj bańkę od kolana w górę, pionowym ruchem. Możesz zastosować też ruch okrężny, ale zawsze w kierunku węzłów chłonnych. Masaż powinien trwać około 30 minut. Nie zapomnij o dokładnym myciu i osuszeniu bańki po każdym użyciu.

Jak korzystać z silikonowej bańki na cellulit:

Bańki chińskie: opinie

Bańki antycellulitowe, zwane też chińskimi, mają duże grono miłośniczek. Masaż bańką chińską jest nie tylko pomocny dla zachowania dobrej kondycji skóry - przy odrobinie wprawy jest też zabiegiem przyjemnym i odprężającym. Użytkowniczki silikonowych baniek tak opisują swoje odczucia związane z tym rytuałem:

Masowałam się bańką przy drugiej ciąży i uda wyglądały bez porównania lepiej niż po pierwszym porodzie - mkobus z forum wizaz.pl

Zobacz także

Masaż bańką chińską serio pomaga, tylko trzeba robić to w miarę regularnie i już po kilku zabiegach naprawdę widać efekty! - kamisia04 z forum kafeteria.pl

Na początku zbyt mocno zasysałam bańkę i nie użyłam dostateczniej ilości olejku - kiedy to poprawiłam, masaż był super przyjemny a efekty widoczne już po ok. miesiącu stosowania baniek - agnieszkajot z forum gazeta.pl

Reklama

Jak powstaje cellulit?

Cellulit (nie mylić z cellulitis, czyli zapaleniem tkanki podskórnej), potocznie zwany „pomarańczową skórką” to zdeformowana tkanka tłuszczowa pod skórą. Choć szacuje się, że ma go od 85 do nawet 98% kobiet na świecie, większość z nas wciąż chce z nim walczyć... Zacznijmy od tego, skąd się bierze. Komórki tłuszczu pod skórą ułożone są w strukturę przypominającą plaster miodu. Tak zwane depozyty tłuszczowe są trzymane w ryzach przez przegrody łącznotkankowe - jeśli tłuszcz rozłożony jest nierównomiernie, wystaje i tworzy efekt „pomarańczowej skórki”. Istnieją trzy rodzaje cellulitu: wodny, związany z zastojem wody w organizmie; tłuszczowy, związany z nadwagą, oraz łącznotkankowy, który jest wynikiem zrośnięcia przegród łącznotkankowych ze skórą. Całe szczęście tylko ten ostatni jest bardzo trudny do usunięcia i wymaga wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Pozostałe dwa rodzaje możemy zniwelować odpowiednio pozbyciem się nadmiaru wody z organizmu lub wpłynięciem na strukturę tkanki tłuszczowej. Pomocne w tym są intensywne masaże, podczas których wykonujemy drenaż limfatyczny i rozprowadzamy nadmiar tkanki tłuszczowej z problematycznego miejsca. Wygodnym narzędziem do wykonywania tego typu zabiegów w zaciszu domowym jest właśnie bańka antycellulitowa, zdobywająca coraz większą popularność na polskim rynku.

Reklama
Reklama
Reklama